Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

Wiktoria w Tarnogrodzie

W sobotę 06.02.2016r., w Tarnogrodzie, odbył się OTK Krasnali. Rozgrywany był w grupach. Nasz klub, w kategorii pomarańczowej, reprezentowała Wiktoria Kargul. Odniosła duży sukces. W swojej grupie zajęła pierwsze miejsce i dostała się do finału. Przegrała w nim z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Sikorą, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju. Gratulacje!

więcej »

HWTK Skrzatów

27 zawodników i zawodniczek z kilku klubów naszego województwa jak też i z poza niego, wzięło udział w weekendowym turnieju Skrzatów. Naszą sekcję, na rodzimych halowych kortach, reprezentowali: Oliwier Fryt, Oskar Osowski, Piotr Stolarczyk, Natalia Nowak, Gabriela Hołody.

Najlepszy wynik osiągnął najmłodszy zawodnik - ośmioletni Oliwier Fryt. W grze podwójnej, w parze z Piotrem Stolarczykiem, zajęli 3 miejsce. W grze pojedynczej przegrał w ćwierćfinale, gdzie uległ starszemu o dwa lata zawodnikowi z Returnu Zamość. W grze podwójnej nasza para Gabriela Hołody i Natalia Nowak zajęła również 3 miejsce, przegrywając z późniejszymi mistrzyniami.

więcej »

Zapraszamy na turniej Łęczna CUP

Sekcja tenisa ziemnego GKS zaprasza na turniej Amatorów i Seniorów Łęczna CUP. Kategorie OPEN, 45+. Ranga 3. Termin 20.02.2016.
Szczegóły w komunikacie na stronie PZT

Zgłoszenia tylko telefonicznie:
Mateusz Marzec +48 502569001

więcej »

Młodzicy rozpoczynają nowy rok turniejem

Jeszcze nie ucichło echo turnieju Kadetów, a już Młodzicy wyszli na korty, by odnotować występ na pierwszym w nowym roku turnieju. Mistrzostwa Województwa zakończyły się bowiem w miniony weekend, a miały miejsce w hali klubowej Górnika.

Niezawodna Oliwia Żuchowska zdobyła w grze pojedynczej srebrny medal. W deblu z Elizą Mucą (Return Zamość) wywalczyła tytuł mistrzowski. Trzecie miejsce w deblu zajęły Martyna Chołast i Natalia Nowak.

Chłopców reprezentował Hubert Choniawko, który w klasyfikacji końcowej zdobył brązowy medal.

więcej »

Kadeci kończą turniejem rok 2015

Ostatni w tym roku kalendarzowym turniej organizowany przez naszą sekcję dobiegł końca. W hali klubowej Kadeci i Kadetki walczyli o jak najlepszy wynik, dający dobrą wróżbę na przyszły rok.

W grze pojedynczej dziewcząt Oliwia Żuchowska zagrała w finale i zdobyła srebrny medal, przegrywając z Leną Takmadżan (MKT Stalowa Wola) 6-2,6-2. Prócz Oliwii w naszych barwach zobaczyliśmy Kingę Grzesiak, Martynę Chołast i Natalię Bzowską. Gra podwójna to rywalizacja 4 par, z których w finale najlepszą okazał się debel mistrzyni i wicemistrzyni w gry pojedynczej, czyli Lena Takmadżan i Oliwia Żuchowska. Swych sił w deblu próbowały też Martyna Chołast i Kinga Grzesiak

Finalistki debla

więcej »

Spotkanie wigilijne 2015

Jak co roku, przed przerwą świąteczną, Rodzina naszej sekcji tenisa ziemnego w piątkowy wieczór spotkała się na skromnej uroczystości w kawiarni klubowej. Kierownik sekcji Cezary Wójcik, trener koordynator Stanisław Stańczyk oraz trenerzy Mateusz i Bartłomiej Marzec rozpoczęli spotkanie od powitania licznie zgromadzonych Tenisistów, ich Rodziców i Opiekunów. Kolejnym punktem miłego wieczoru było wręczenie zawodnikom medali, dyplomów oraz pucharów podsumowujących i podkreślających ich roczną sportową pracę.

Wyróżnienia wręczano w wielu kategoriach: za wyniki sportowe, za udział w Talentiadzie, za sportową postawę i udział w treningach, itd. Podziękowania za pracę z młodzieżą otrzymali również trenerzy, a za aktywne kierowanie i zaangażowanie w rozwój sekcji słowa uznania i pamiątkowy dyplom trafiły do kierownika sekcji Cezarego Wójcika.
Relacja FOTO

więcej »

Turniej Skrzatów: Oliwia zwycięża

Przez dwa weekendowe dni w hali klubowej rozgrywany był turniej tenisowy Skrzatów. Chłopcy i dziewczęta grali w grupach.

Dla Oliwi Żuchowskiej był to pożegnalny turniej w tej kategorii. Nie zawiodła i wygrała bez straty seta. Jej klubowe następczynie starają się naśladować Oliwię i też zagrały bardzo ładny turniej. Wygrywały mecze z bardziej doświadczonymi i starszymi zawodniczkami. Mowa tu o Gabrysi Hołody i Natalce Nowak. Gabrysia zajęła miejsce 7, a Natalka była ósma.

więcej »

X Barbórkowy ATP

Jubileuszowy „Barbórkowy” Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa Lubelskiego Węgla „Bogdanka" dobiegł końca. Jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem i emanował sportową atmosferą. Sponsorem strategicznym zawodów był Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A., który był jednocześnie fundatorem nagród rzeczowych i pucharów dla uczestników. Dzięki hojności Sponsora zawodnicy mogli liczyć również na pokrzepiające ciepłe napoje, ciasta i słodycze. Oto wyniki tegorocznych gier.

Kategoria 45+ gra pojedyncza mężczyzn (18 zawodników) zakończyła się finałowym pojedynkiem Piotra Hordyjewskiego z Andrzejem Jagiełło. Pan Piotr zwyciężył w dwóch setach 6-2,6-1. III – IV miejsce Jasiak Cezary, Zmysłowski Artur.
Andrzej Jagiełło i Piotr Hordyjewski

więcej »

OTK Młodzików - memoriał im. Roberta Litwina

W trwającym turnieju OTK Młodzików w hali klubowej wzięło udział ośmioro reprezentantów naszej sekcji. Nie możemy uznać tego turnieju za udany, komentuje trener koordynator Stanisław Stańczyk, w grze pojedynczej wszyscy zawodnicy naszej sekcji przegrali w rundzie wstępnej. W grze podwójnej młodzików Kacper Wronka z Sebastianem Sową zajął miejsce trzecie.
Sędzia turnieju Stanisław Kiełbasa, Oliwia  Żuchowska i Julia Zdunek

W grze podwójnej młodziczek Oliwia Żuchowska w parze z zawodniczką Avii Świdnik, Julią Zdunek, zajęły miejsce trzecie. Para klubowa Martyna Chołast i Kinga Grzesiak również zajęły trzecie miejsce w grze podwójnej. W turnieju młodziczek wystąpiły też, co warto podkreślić, nasze dziesięciolatki. Zdobywając cenne doświadczenie zagrały: Natalka Nowak i Gabrysia Hołody. W turnieju młodzików udział wzięli również Maciej Kwieciński i Hubert Choniawko.

więcej »

Oliwier zawojował Puławy: dwa mistrzowskie tytuły

W miniony weekend w Puławach w turnieju krasnali wziął udział nasz zawodnik Oliwier Fryt. Wygrał turniej w swojej czerwonej kategorii. To mu jednak nie wystarczyło :) i wystartował dodatkowo w starszej, pomarańczowej kategorii. Tam również pokonał wszystkich przeciwników tym samym został podwójnym zwycięzcą!

 

Wielkie gratulacje Oliwier

więcej »

Udany turniej Skrzatów

Zakończył się dzisiaj turniej tenisowy Skrzatów w grupach rozegrany na naszej hali. Wśród dziewcząt tryumfowała w nim niezawodna Oliwia Żuchowska. Wygrała wszystkie swoje mecze, zarówno w grupie wstępnej jak i finałowej. Nie dała szans żadnej rywalce, a konkurencja była duża. W grupie finałowej jej przeciwniczkami były zawodniczki z Rzeszowa, Zamościa i Warszawy.

Oliwia przez ostatnie tygodnie zmagała się z kontuzją. Dzisiejszy sukces dobrze wróży jej formie w następnych turniejach. W Skrzatkach nasze pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca: Gabriela Hołody 11, Natalia Nowak 13.

Oliwia Żuchowska

W skrzatach naszą sekcję reprezentowało trzech zawodników: Piotrek Grzesiak zajął 10 miejsce, Antoni Malawski 9 miejsce i Piotr Stolarczyk 11 miejsce.

więcej »

Klubowa hala żyje tenisem: WTK Młodzików

Zakończył się właśnie turniej WTK Młodzików zorganizowany przez naszą sekcję tenisową. W grze pojedynczej chłopców Kacper Wronka w finale, po bardzo ładnym meczu, uległ Aleksowi Majewskiemu z KT Dado Krosno i tym samym zajął II miejsce, a o podziale miejsc na podium zdecydował trzeci set.
Aleks Majewski

W grze podwójnej Kaper Wronka i Kacper Wójcik zajęli 3 miejsce. W turnieju młodzików udział wzięli jeszcze Hubert Choniawko i Michał Brodzik, którzy przegrali swoje mecze w I rundzie.

więcej »

Łęczyńskie Krasnale zagrały w Kraśniku

Warto wspomnieć o poczynaniach naszych tenisowych Krasnali, którzy wraz ze swoimi rodzicami poświęcają cenny czas, by kiedyś zostać mistrzami tego sportu. W związku z tym na turnieju w Kraśniku pojawili się trzej tenisiści w barwach Górnika: Oskar Osowski, Antoni Malawski i Oliwier Fryt. Oskar i Oliwier wyszli ze swoich grup i przegrali mecze w fazie finałowej. Antek nie wytrzymał presji i poddał mecze mimo awansu do grupy finałowej.

Wszystko to jednak jest cennym doświadczeniem na progu, być może, wielkiej kariery. Gratulacje dla wszystkich.

więcej »

Kacper na podium WTK Młodzików

Kacper Wronka wziął udział w turnieju WTK Młodzików w Lublinie. W singlu zajął 3 miejsce. W deblu razem z Maćkiem Gawlakiem z MKT St. Wola zajęli pierwsze miejsce.

więcej »

Dobre wieści z kortów w Tarnogrodzie i Radomiu

Na zakończenie sezonu w Tarnogrodzie odbył się turniej Masters. Wzięło w nim udział 8 najlepszych zawodników startujących w cyklu turniejów organizowanych przez klub UKS Junior Tarnogród. Turniej został rozegrany w kategorii czerwonej. Zwycięzcą turnieju, o czym bardzo miło nam poinformować, został nasz zawodnik Oliwier Fryt. Gratulujemy !

W Radomiu w turnieju młodzików wziął udział nasz zawodnik Kacper Wronka. W grze pojedynczej przegrał w ćwierćfinale. W grze podwójnej natomiast, razem z Marcinem Gawlakim, zawodnikiem klubu MKT Stalowa Wola, wygrali turniej.
Kacper w Radomiu

więcej »

OTK Super Seria Skrzatów w Puławach

W sobotę 29 sierpnia w Puławach rozpoczął się turniej OTK Super Seria Skrzatów. Wzięła w nim udział zawodniczka naszej sekcji Oliwia Żuchowska. W grze pojedynczej dotarła do ćwierćfinału, przegrywając z pierwszą rozstawioną. W grze deblowej razem z Elizą Mucą, zawodniczką Returnu Zamość, zajęły trzecie miejsce.

więcej »

OTK Młodzików w upalny weekend

W poniedziałek zakończył się turniej młodzików organizowany przez naszą sekcję. Świetny występ odnotował Kacper Wronka. Dotarł do półfinału, gdzie przegrał z Patrykiem Frończukiem. Kacper gra dobry tenis i należy się cieszyć z jego sukcesów - dodaje trener Stanisław Stańczyk.

W deblu pechowo przegrali w ćwierćfinale. Nasze dziewczyny zagrały turniej wakacyjny, Klaudia i Wiktoria przegrały w fazie wstępnej. W deblu zajęły miejsce trzecie.

więcej »

OTK Skrzatek w Stalowej Woli

W Stalowej Woli odbył się turniej OTK Skrzatek. Uczestniczyła w nim Oliwia Źuchowska. W singlu przegrała w fazie wstępnej natomiast w deblu zajęła miejsce trzecie. Jej partnnerką była Zuzanna Bednarz z Rzeszowa.

więcej »

OTK Juniorów Ranga 3

W dniach 31.07 - 02.08.2015 na kortach tenisowych naszego miasta odbył się OTK Juniorów organizowany przez sekcję tenisa ziemnego GKS-u. W singlu wzięło w nim udział trzech zawodników "Górnika": Kacper Wronka, Bartłomiej Charytanowicz i Filip Kwieciński. Mimo iż przegrali swoje mecze w walce z dużo lepszymi i wysoko klasyfikowanymi graczami, zdobyli nowe doświadczenie. W grze deblowej nasz klub reprezentowali Filip Kwieciński w parze z Kacprem Wronką, jednak i tutaj rywale okazali się nie do pokonania. Mimo wszystko nie można odmówić naszym zawodnikom waleczności i chęci do gry.

Foto z turnieju...

więcej »