Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

Oliwier zawojował Puławy: dwa mistrzowskie tytuły

W miniony weekend w Puławach w turnieju krasnali wziął udział nasz zawodnik Oliwier Fryt. Wygrał turniej w swojej czerwonej kategorii. To mu jednak nie wystarczyło :) i wystartował dodatkowo w starszej, pomarańczowej kategorii. Tam również pokonał wszystkich przeciwników tym samym został podwójnym zwycięzcą!

 

Wielkie gratulacje Oliwier

więcej »

Udany turniej Skrzatów

Zakończył się dzisiaj turniej tenisowy Skrzatów w grupach rozegrany na naszej hali. Wśród dziewcząt tryumfowała w nim niezawodna Oliwia Żuchowska. Wygrała wszystkie swoje mecze, zarówno w grupie wstępnej jak i finałowej. Nie dała szans żadnej rywalce, a konkurencja była duża. W grupie finałowej jej przeciwniczkami były zawodniczki z Rzeszowa, Zamościa i Warszawy.

Oliwia przez ostatnie tygodnie zmagała się z kontuzją. Dzisiejszy sukces dobrze wróży jej formie w następnych turniejach. W Skrzatkach nasze pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca: Gabriela Hołody 11, Natalia Nowak 13.

Oliwia Żuchowska

W skrzatach naszą sekcję reprezentowało trzech zawodników: Piotrek Grzesiak zajął 10 miejsce, Antoni Malawski 9 miejsce i Piotr Stolarczyk 11 miejsce.

więcej »

Klubowa hala żyje tenisem: WTK Młodzików

Zakończył się właśnie turniej WTK Młodzików zorganizowany przez naszą sekcję tenisową. W grze pojedynczej chłopców Kacper Wronka w finale, po bardzo ładnym meczu, uległ Aleksowi Majewskiemu z KT Dado Krosno i tym samym zajął II miejsce, a o podziale miejsc na podium zdecydował trzeci set.
Aleks Majewski

W grze podwójnej Kaper Wronka i Kacper Wójcik zajęli 3 miejsce. W turnieju młodzików udział wzięli jeszcze Hubert Choniawko i Michał Brodzik, którzy przegrali swoje mecze w I rundzie.

więcej »

Łęczyńskie Krasnale zagrały w Kraśniku

Warto wspomnieć o poczynaniach naszych tenisowych Krasnali, którzy wraz ze swoimi rodzicami poświęcają cenny czas, by kiedyś zostać mistrzami tego sportu. W związku z tym na turnieju w Kraśniku pojawili się trzej tenisiści w barwach Górnika: Oskar Osowski, Antoni Malawski i Oliwier Fryt. Oskar i Oliwier wyszli ze swoich grup i przegrali mecze w fazie finałowej. Antek nie wytrzymał presji i poddał mecze mimo awansu do grupy finałowej.

Wszystko to jednak jest cennym doświadczeniem na progu, być może, wielkiej kariery. Gratulacje dla wszystkich.

więcej »

Kacper na podium WTK Młodzików

Kacper Wronka wziął udział w turnieju WTK Młodzików w Lublinie. W singlu zajął 3 miejsce. W deblu razem z Maćkiem Gawlakiem z MKT St. Wola zajęli pierwsze miejsce.

więcej »

Dobre wieści z kortów w Tarnogrodzie i Radomiu

Na zakończenie sezonu w Tarnogrodzie odbył się turniej Masters. Wzięło w nim udział 8 najlepszych zawodników startujących w cyklu turniejów organizowanych przez klub UKS Junior Tarnogród. Turniej został rozegrany w kategorii czerwonej. Zwycięzcą turnieju, o czym bardzo miło nam poinformować, został nasz zawodnik Oliwier Fryt. Gratulujemy !

W Radomiu w turnieju młodzików wziął udział nasz zawodnik Kacper Wronka. W grze pojedynczej przegrał w ćwierćfinale. W grze podwójnej natomiast, razem z Marcinem Gawlakim, zawodnikiem klubu MKT Stalowa Wola, wygrali turniej.
Kacper w Radomiu

więcej »

OTK Super Seria Skrzatów w Puławach

W sobotę 29 sierpnia w Puławach rozpoczął się turniej OTK Super Seria Skrzatów. Wzięła w nim udział zawodniczka naszej sekcji Oliwia Żuchowska. W grze pojedynczej dotarła do ćwierćfinału, przegrywając z pierwszą rozstawioną. W grze deblowej razem z Elizą Mucą, zawodniczką Returnu Zamość, zajęły trzecie miejsce.

więcej »

OTK Młodzików w upalny weekend

W poniedziałek zakończył się turniej młodzików organizowany przez naszą sekcję. Świetny występ odnotował Kacper Wronka. Dotarł do półfinału, gdzie przegrał z Patrykiem Frończukiem. Kacper gra dobry tenis i należy się cieszyć z jego sukcesów - dodaje trener Stanisław Stańczyk.

W deblu pechowo przegrali w ćwierćfinale. Nasze dziewczyny zagrały turniej wakacyjny, Klaudia i Wiktoria przegrały w fazie wstępnej. W deblu zajęły miejsce trzecie.

więcej »

OTK Skrzatek w Stalowej Woli

W Stalowej Woli odbył się turniej OTK Skrzatek. Uczestniczyła w nim Oliwia Źuchowska. W singlu przegrała w fazie wstępnej natomiast w deblu zajęła miejsce trzecie. Jej partnnerką była Zuzanna Bednarz z Rzeszowa.

więcej »

OTK Juniorów Ranga 3

W dniach 31.07 - 02.08.2015 na kortach tenisowych naszego miasta odbył się OTK Juniorów organizowany przez sekcję tenisa ziemnego GKS-u. W singlu wzięło w nim udział trzech zawodników "Górnika": Kacper Wronka, Bartłomiej Charytanowicz i Filip Kwieciński. Mimo iż przegrali swoje mecze w walce z dużo lepszymi i wysoko klasyfikowanymi graczami, zdobyli nowe doświadczenie. W grze deblowej nasz klub reprezentowali Filip Kwieciński w parze z Kacprem Wronką, jednak i tutaj rywale okazali się nie do pokonania. Mimo wszystko nie można odmówić naszym zawodnikom waleczności i chęci do gry.

Foto z turnieju...

więcej »

Obóz tenisowy w Krynicy Zdroju 2015

Wczoraj, 22 naszych tenisistów wróciło z dwutygodniowego obozu sportowego w górach. Pod opieką trenerów Stanisława Stańczyka i Anety Szalast doskonalili swoje umiejętności, ogólną sprawność i wytrzymałość podczas codziennych treningów. Nie brakowało też innych atrakcji i aktywnego spędzania czasu. Wśród nich spływ pontonami górską rzeką Poprad, sprawdzanie swoich sił w parku linowym i miejscowy turniej siatkówki.
Miejscowi słabną... nie będzie tie-break'a :)

więcej »

Aktywnie i na wakacjach - Oliwia zagrała w Gdyni

W Gdyni na kortach Arki rozegrany został turniej OTK Skrzatek. Uczestniczyła w nim nasza zawodniczka Oliwia Żuchowska. W grze pojedynczej doszła do ćwierćfinału i zajęła miejsce 5-8. Natomiast w grze podwójnej zajęła miejsce trzecie. Jej partnerką była Zuzanna Frankowska z klubu Morelowa Tenis Club Warszawa.
Oliwia w Gdyni

więcej »

Pierwszy weekend wakacji na kortach

Zawodnicy sekcji tenisa pierwszy weekend wakacji spędzili na kortach trzech rożnych miejscowości. Sekcja Górnika zorganizowała w Łęcznej Ogólnopolski Turniej Skrzatów, który zakończy się w poniedziałek. W Zamościu nasi tenisiści wzięli udział w turnieju OTK Kadetów. Do Tarnogrodu natomiast pojechał na turniej nasz krasnal Oliwier Fryt. W swojej czerwonej kategorii zajął miejsce trzecie. Z relacji opiekuna wynika, że przegrał ponieważ jako faworyt zlekceważył słabszych teoretycznie przeciwników. Powetował sobie za to w wyższej, pomarańczowej kategorii, wygrywając cały turniej. Brawo dla Oliwiera.
Oliwier w Tarnogrodzie

więcej »

Finał Talentiady w Poznaniu

Przez dwa dni mijającego weekendu w Poznaniu trwały finały Talentiady. Były to drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii krasnali. Wzięło w nich udział 16 najlepszych drużyn z Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy rywalizowali w grach tenisowych, paratenisowych, grach zespołowych i sprawnościowych. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Mimo osłabienia zespołu z powodu choroby Piotrka Stolarczyka zajęliśmy 12 miejsce. Zespół "Górnika" wystąpił składzie: Oskar Osowski, Oliwier Fryt, Gabriela Holody, Natalia Nowak, Olga Duda.

więcej »

Weekendowe turnieje Lubelszczyzny

W Lublinie odbył się turniej skrzatów w grupach. Wzięła w nim udział Oliwia Źuchowska. Wygrała wszystkie mecze i zajęła tym samym pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje Oliwia.

Do Zamościa wybrał się na turniej młodzików Kacper Wronka. Został tam rozegrany Ogólnopolski Turniej Super Seria. Kacper zarówno w grze pojedynczej jak też podwójnej dotarł do ćwierćfinałów. Partnerem naszego zawodnika w deblu był Marcin Gancarczyk z MKT Stalowa Wola.

więcej »

Wywalczyli finał Talentiady

W Radomiu rozegrany został półfinał Talentiady. Startował w nim zespół naszej sekcji tenisa. Zajął 5 miejsce, co dało mu awans do finału. Zmagania najlepszych drużyn w kraju odbędą się za dwa tygodnie w Poznaniu. Trzymamy kciuki i gratulujemy.

więcej »

Upał nie przeszkodził dzielnym Młodzikom

Zakończył się dzisiaj turniej młodzików organizowany przez nasz klub na skąpanych słońcem kortach ziemnych. Wygrał go oczywiście Kacper Wronka. Dużą niespodziankę sprawił nasz drugi zawodnik Kacper Wójcik, wygrywając ze swoim partnerem Kacprem Wronką grę podwójną. W grze pojedynczej Kacper Wójcik po morderczym meczu przegrał z Szymonem Kupcem Return Zamość 6/1,1/6,10/8. Trzecie miejsca w grze podwójnej zajęli Hubert Choniawko, Jakub Winiarski i Michał Stankiewicz.

W grze pojedynczej młodziczek drugie miejsce zajęła Wiktoria Szmerło, a trzecia była Klaudia Michalak. W grze podwójnej Klaudia i Wiktoria wygrały turniej.

więcej »

Pewny awans do półfinału – Talentiada 2015

Zdarzyło się już raz w naszej historii (dwa lata temu) [pisaliśmy wcześniej, że jest to pierwszy taki wyczyn - prostujemy tą informację], że zespół awansował z pierwszego miejsca do półfinałów Talentiady. Tak stało się i teraz. Walka o finał odbędzie się za tydzień w Radomiu.

Bohaterami ćwierćfinału byli: Oliwier Fryt, Oskar Osowski, Kacper Gala, Piotr Stolarczyk, Gabriela Holody, Natalia Nowak, Olga Duda.

Wygrana w Kielcach wróży dobrze. Mamy super zespół, a o dalszych sukcesach zdecyduje jego forma - mamy nadzieję, że się utrzyma. GRATULACJE !!!

więcej »

Wieści z turnieju w Zamościu

W Zamościu w turnieju OTK kadetów wystartował nasz najlepszy zawodnik Kacper Wronka. Grał w kategorii wyższej niż własna. Wygrał pierwszy mecz, a w drugiej rundzie przegrał z drugim z rozstawionych.

więcej »