Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

OTK Juniorów Ranga 3

W dniach 31.07 - 02.08.2015 na kortach tenisowych naszego miasta odbył się OTK Juniorów organizowany przez sekcję tenisa ziemnego GKS-u. W singlu wzięło w nim udział trzech zawodników "Górnika": Kacper Wronka, Bartłomiej Charytanowicz i Filip Kwieciński. Mimo iż przegrali swoje mecze w walce z dużo lepszymi i wysoko klasyfikowanymi graczami, zdobyli nowe doświadczenie. W grze deblowej nasz klub reprezentowali Filip Kwieciński w parze z Kacprem Wronką, jednak i tutaj rywale okazali się nie do pokonania. Mimo wszystko nie można odmówić naszym zawodnikom waleczności i chęci do gry.

Foto z turnieju...

więcej »

Obóz tenisowy w Krynicy Zdroju 2015

Wczoraj, 22 naszych tenisistów wróciło z dwutygodniowego obozu sportowego w górach. Pod opieką trenerów Stanisława Stańczyka i Anety Szalast doskonalili swoje umiejętności, ogólną sprawność i wytrzymałość podczas codziennych treningów. Nie brakowało też innych atrakcji i aktywnego spędzania czasu. Wśród nich spływ pontonami górską rzeką Poprad, sprawdzanie swoich sił w parku linowym i miejscowy turniej siatkówki.
Miejscowi słabną... nie będzie tie-break'a :)

więcej »

Aktywnie i na wakacjach - Oliwia zagrała w Gdyni

W Gdyni na kortach Arki rozegrany został turniej OTK Skrzatek. Uczestniczyła w nim nasza zawodniczka Oliwia Żuchowska. W grze pojedynczej doszła do ćwierćfinału i zajęła miejsce 5-8. Natomiast w grze podwójnej zajęła miejsce trzecie. Jej partnerką była Zuzanna Frankowska z klubu Morelowa Tenis Club Warszawa.
Oliwia w Gdyni

więcej »

Pierwszy weekend wakacji na kortach

Zawodnicy sekcji tenisa pierwszy weekend wakacji spędzili na kortach trzech rożnych miejscowości. Sekcja Górnika zorganizowała w Łęcznej Ogólnopolski Turniej Skrzatów, który zakończy się w poniedziałek. W Zamościu nasi tenisiści wzięli udział w turnieju OTK Kadetów. Do Tarnogrodu natomiast pojechał na turniej nasz krasnal Oliwier Fryt. W swojej czerwonej kategorii zajął miejsce trzecie. Z relacji opiekuna wynika, że przegrał ponieważ jako faworyt zlekceważył słabszych teoretycznie przeciwników. Powetował sobie za to w wyższej, pomarańczowej kategorii, wygrywając cały turniej. Brawo dla Oliwiera.
Oliwier w Tarnogrodzie

więcej »

Finał Talentiady w Poznaniu

Przez dwa dni mijającego weekendu w Poznaniu trwały finały Talentiady. Były to drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii krasnali. Wzięło w nich udział 16 najlepszych drużyn z Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy rywalizowali w grach tenisowych, paratenisowych, grach zespołowych i sprawnościowych. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Mimo osłabienia zespołu z powodu choroby Piotrka Stolarczyka zajęliśmy 12 miejsce. Zespół "Górnika" wystąpił składzie: Oskar Osowski, Oliwier Fryt, Gabriela Holody, Natalia Nowak, Olga Duda.

więcej »

Weekendowe turnieje Lubelszczyzny

W Lublinie odbył się turniej skrzatów w grupach. Wzięła w nim udział Oliwia Źuchowska. Wygrała wszystkie mecze i zajęła tym samym pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje Oliwia.

Do Zamościa wybrał się na turniej młodzików Kacper Wronka. Został tam rozegrany Ogólnopolski Turniej Super Seria. Kacper zarówno w grze pojedynczej jak też podwójnej dotarł do ćwierćfinałów. Partnerem naszego zawodnika w deblu był Marcin Gancarczyk z MKT Stalowa Wola.

więcej »

Wywalczyli finał Talentiady

W Radomiu rozegrany został półfinał Talentiady. Startował w nim zespół naszej sekcji tenisa. Zajął 5 miejsce, co dało mu awans do finału. Zmagania najlepszych drużyn w kraju odbędą się za dwa tygodnie w Poznaniu. Trzymamy kciuki i gratulujemy.

więcej »

Upał nie przeszkodził dzielnym Młodzikom

Zakończył się dzisiaj turniej młodzików organizowany przez nasz klub na skąpanych słońcem kortach ziemnych. Wygrał go oczywiście Kacper Wronka. Dużą niespodziankę sprawił nasz drugi zawodnik Kacper Wójcik, wygrywając ze swoim partnerem Kacprem Wronką grę podwójną. W grze pojedynczej Kacper Wójcik po morderczym meczu przegrał z Szymonem Kupcem Return Zamość 6/1,1/6,10/8. Trzecie miejsca w grze podwójnej zajęli Hubert Choniawko, Jakub Winiarski i Michał Stankiewicz.

W grze pojedynczej młodziczek drugie miejsce zajęła Wiktoria Szmerło, a trzecia była Klaudia Michalak. W grze podwójnej Klaudia i Wiktoria wygrały turniej.

więcej »

Pewny awans do półfinału – Talentiada 2015

Zdarzyło się już raz w naszej historii (dwa lata temu) [pisaliśmy wcześniej, że jest to pierwszy taki wyczyn - prostujemy tą informację], że zespół awansował z pierwszego miejsca do półfinałów Talentiady. Tak stało się i teraz. Walka o finał odbędzie się za tydzień w Radomiu.

Bohaterami ćwierćfinału byli: Oliwier Fryt, Oskar Osowski, Kacper Gala, Piotr Stolarczyk, Gabriela Holody, Natalia Nowak, Olga Duda.

Wygrana w Kielcach wróży dobrze. Mamy super zespół, a o dalszych sukcesach zdecyduje jego forma - mamy nadzieję, że się utrzyma. GRATULACJE !!!

więcej »

Wieści z turnieju w Zamościu

W Zamościu w turnieju OTK kadetów wystartował nasz najlepszy zawodnik Kacper Wronka. Grał w kategorii wyższej niż własna. Wygrał pierwszy mecz, a w drugiej rundzie przegrał z drugim z rozstawionych.

więcej »

Turniej skrzatów w Łęcznej

Dziś zakończył się turniej skrzatów organizowany przez nasz klub. Podwójne zwycięstwo odniosła w nim Oliwia Żuchowska. Zwyciężyła w grze pojedynczej i w grze podwójnej. W półfinale gry pojedynczej pokonała Oliwię Gal [NST Zamość] 6/1,6/0, natomiast w finale Bednarz Zuzannę [NST Rzeszów] z wynikiem 6/4,6/2.

Finał gry podwójnej skrzatek: Oliwia Żuchowska - Gal Oliwia kontra Zuzanna Bednarz - Alicja Rutkowska [MKT Stalowa Wola] zakończył się wynikiem 6/1,5/7,10/5, dającym złoto pierwszej parze.

więcej »

Mistrz kategorii czerwonej w Tarnogrodzie

W sobotę w Tarnogrodzie odbył się turniej krasnali. Wziął w nim udział nasz zawodnik Oliwier Fryt. Wystartował w kategorii czerwonej, gdzie wygrał wszystkie mecze i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Później wystartował w kategorii pomarańczowej, gdzie zajął miejsce drugie, przegrywając z zawodniczką z Dzierzkowic.

Gratulacje Oliwier !!!

więcej »

MW Młodzików na kortach ziemnych w Łęcznej

W mijający weekend nasza sekcja zorganizowała Mistrzostwa Województwa w kategorii młodzików. Większość uczestników tych mistrzostw stanowili nasi zawodnicy. Oliwia Żuchowska została wicemistrzynią województwa w grze pojedynczej. Klaudia Michalak wywalczyła w grze pojedynczej trzecie miejsce i medal brązowy. Miejsca 5-8 zajęły Wiktoria Szmerło, Kinga Grzesiak, Julia Wilkowicz i Karolina Gruszecka.

W grze podwójnej miejsca trzecie i brązowe medale zdobyły: Kinga Grzesiak w parze z Zuzanną Sobolewską i Julia Wilkowicz z Karoliną Gruszecką.

Fotorelacja...

W młodzikach niezawodny Kacper Wronka wywalczył srebrny medal i został wicemistrzem. W deblu z Patrykiem Frończukiem (NST) zdobyli tytuł mistrzowski, wygrywając wysoko z parą Zachajczuk - Bartoszek. Brązowy medal w grze podwójnej wywalczył Maciej Kwieciński z Adamem Berlińskim (Smecz Puławy). Miejsce 5-8 wywalczył Kacper Wójcik, a miejsca 8-16 zajęli Hubert Choniawko i Piotr Grzesiak.

więcej »

Krasnale w Lublinie

Dziś w Lublinie został rozegrany turniej krasnali. Po sukcesie w Zamościu postanowiła wziąć w nim udział nasza zawodniczka Natalia Nowak. Turniej rozgrywany był w grupach, chłopcy razem z dziewczynkami. Natalia wygrała swoją grupę i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Gratulacje Natalio !!!

więcej »

MW Krasnali w Zamościu

W sobotę w Zamościu zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Krasnali. Uczestniczyło w nich dwoje naszych zawodników: Natalia Nowak i Piotr Stolarczyk. Turniej został rozegrany w grupach. Nasi zawodnicy przegrali tylko po jednym meczu. Dało to im drugie miejsca w grupach. Walczyli następnie o czwarte miejsca i tu obydwoje wygrali. Jest to dla nich duży sukces – GRATULUJEMY.

więcej »

"Złota Oliwia" i "Złoty Hubert"

"Złota Oliwia", "Złoty Hubert" - tak zdaniem trenera Stanisława Stańczyka należy określić zawodników naszej sekcji, którzy zdobyli złote medale i zostali Mistrzami Województwa w kategorii skrzatów w grze pojedynczej na rozegranych w Lublinie Mistrzostwach. Zwycięstwa nie przyszły łatwo...
Hubert Choniawko (pierwszy z prawej)

Oliwia Żuchowska po ciężkim meczu pokonała w finale Elizę Mucę z [Returnu Zamość] 6/3,3/6,10/2.

Hubert Choniawko natomiast pokonał wszystkich najgroźniejszych przeciwników w województwie. W ćwierćfinale wygrał w trzech setach z Adrianem Drzazgą [Return Zamość] w półfinale też w trzech setach z Przemysławem Siejką [Akademia Tenisowa Lublin], w finale wygrał z Bartoszem Daniłowskim [Akademia Tenisowa Lublin] 6/4,7/5.

więcej »

Oliwia, Klaudia i Kacper na MW Kadetów

Do Zamościa wybrała się skromna, ale bojowa trzyosobowa reprezentacja naszej sekcji na Mistrzostwa Województwa w kategorii kadetów. Zdobyli 6 medali: 3 srebrne i 3 brązowe.

W grze pojedynczej kadetek brązowe medale zdobyły Klaudia Michalak i Oliwia Żuchowska. Oliwia grająca w ćwierćfinale z zawodniczką gospodarzy wygrała pierwszego seta wysoko, w drugim pękł jej naciąg, grając drugą rakietą o innych parametrach przegrała drugiego seta. Tu z odsieczą przybył zawodnik Avii Świdnik Kacper Zdunek, który pożyczył jej swoją rakietę i dzięki temu wygrała mecz. Podziękowanie dla Kacpra za sportową postawę.

więcej »

Łęczyńskie Krasnale zawitały do Zamościa

W Zamościu w sobotę odbył się turniej krasnali, w którym uczestniczyło sześcioro zawodników naszej sekcji. Prócz, jak zawsze w Zamościu, dobrej organizacji turnieju, grającym sprzyjała też bardzo dobra pogoda.

Swój pierwszy życiowy sukces odniósł nasz najmłodszy zawodnik Oliwier Fryt. Wygrał turniej w wyższej niż swoja, pomarańczowej kategorii, pokonując wszystkich przeciwników, nie tracąc żadnego gema.

więcej »

Brąz Gabrysi w Puławach

Nie ma tygodnia aby nasi zawodnicy nie odnosili sukcesów. Tym razem spore osiągnięcie Gabrysi Hołody startującej w Halowych Mistrzostwach Województwa Krasnali, które zostały rozegrane w Puławach w nowo otwartej hali tenisowej. Gabrysia zajęła 3 miejsce. Obsada turnieju była bardzo mocna. Gratulacje dla naszej zawodniczki !!!

więcej »