Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

IX BARBÓRKOWY

IX Barbórkowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Lubelskiego Węgla powoli dobiega końca. Tenisiści biorący udział w turnieju w kategoriach OPEN, +45 i +60 rozgrywali mecze w grach pojedynczych i deblowych. Aktualny przebieg gier i wyniki publikowane na bieżąco przez organizatorów turnieju znajdziecie na stronie PZT. Kilka fotografii ze zmagań w hali obejrzeć można w naszej GALERII.

więcej »

Weekend w hali - WTK Młodzików

W dniach 15-16.11.2014 w naszej hali klubowej odbył się WTK Młodzików. Był to turniej rozgrywany metodą grupową, a każdy set zawodnicy rozpoczynali od stanu 2:2 (grupa finałowa chłopców od 0:0). Klub GKS „Górnik” Łęczna reprezentowało dziesięcioro młodych tenisistów i tenisistek.

W kategorii chłopców Kacper Wronka zajął 3 miejsce i jako jedyny nasz zawodnik ukończył turniej na podium. Maciej Kwieciński ukończył turniej na miejscu 9. Pozostali: Hubert Choniawko, Piotr Grzesiak, Michał Stankiewicz i Kacper Wójcik, uplasowali się kolejno na miejscach 12-15.

więcej »

Turniej Młodzików - lista startowa

Udostępniliśmy do wglądu listę startową najbliższego (15-16.11.2014) Halowego Turnieju Młodzików. Zainteresowanych zapraszamy do zakładki Tenis ziemny - Turnieje - Turnieje 2014.

więcej »

Sezon turniejów halowych otwarty...

W miniony weekend sekcja tenisa naszego klubu zorganizowała turniej WTK Skrzatów w grupach. Najlepiej wypadła w nim Oliiwia Żuchowska zajmując 2 miejsce w skrzatkach. Klaudia Michalak zajęła 4 miejsce, Julia Wilkowicz była 7, a Karolina Gruszecka 8. W skrzatach wystąpiło 2 naszych zawodników. Hubert Choniawko w fazie wstępnej przegrał jeden mecz pechowo w tie-breaku i nie załapał się do pierwszej czwórki. Ostatecznie zajął 6 miejsce. Kamil Piątkowski zajął miejsce 16.

więcej »

Plany treningów halowych 2014/2015

W dziale TRENINGI dostępne są nowe grafiki treningów halowych na sezon jesienno-zimowy 2014/2015.

więcej »

Skrzaty zagrały w Łęcznej

W miniony weekend rozegrany został turniej skrzatów zorganizowany przez naszą sekcję. W skrzatkach wzięło udział 17 dziewcząt. Podwójne zwycięstwo odniosła Oliwia Żuchowska. W finale singla wygrała z Klaudią Michalak, a w deblu właśnie z Klaudią ograły Julkę Wilkowicz i Karolinę Gruszecką. Duży sukces odniosła Julka Wilkowicz zajmując 3 miejsce w singlu. 3 miejsce w deblu zajęły Kinga Grzesiak i Zuzanna Kozera.

W skrzatach turniej wygrał Hubert Choniawko, w deblu zajął 2 miejsce. Jakub Winiarski i Piotr Grzesiak zajęli trzecie miejsca w grze podwójnej.

więcej »

Wygrany Turniej Młodzików w Zamościu

Duży sukces odniosła Wiktoria Szmerło wygrywając w Zamościu turniej młodziczek tym bardziej, że pokonała zawodniczki wyżej od niej klasyfikowane. Wygrała z zawodniczką gospodarzy Joanną Tymurą 7/6,6/4 oraz pokonała zawodniczkę Koziołka Lublin - Julię Skibę 6/3,6/3. Podkreślić należy, że jest to jej pierwsze zwycięstwo nad tymi zawodniczkami. Pokonała również zawodniczkę Avii Świdnik Julię Zdunek. Wcześniej przegrywała już w fazie wstępnej. Klaudia Michalak zajęła 6-miejsce, Oliwia Żuchowska była siódma, a Natalia Wójcik ósma. Turniej rozgrywany był w grupach.

W tym samym turnieju brał udział Kacper Wronka i zaliczył „wpadkę”. Zlekceważył zawodnika Gem Biała Podlaska - Filipa Chilczuka, przegrywając z nim 3/6,7/6,5/10. Później wygrał wszystkie mecze bardzo wysoko ale ostatecznie zajął 5 miejsce.

Za tydzień na naszych kortach zostanie rozegrany turniej skrzatów mamy nadzieję, że NASI nas nie zawiodą. Gratulacje dla Wiktorii !

więcej »

Turniejowy koniec wakacji

Dzisiaj zakończył się turniej WTK kadetów organizowany przez nasz klub. Większość zawodników uczestniczących w turnieju to zawodnicy naszej sekcji. W kategorii kadetek nasze podopieczne to 100% startujących.

Trener koordynator Stanisław Stańczyk, który komentuje tą sytuację, zwraca uwagę na fakt, że jesteśmy jednym z nielicznych klubów niekomercyjnych, które mogą zorganizować turniej zapewniając wystarczającą obsadę bazując na swoich wychowankach. Świadczy to również o pewnym ogólnym, właściwym kierunku szkolenia jakie jest u nas prowadzone. W klubach, które nastawione są na „komercję” szkolenie nie przynosi efektów czego dowodem jest brak uczestnictwa ich zawodników w turniejach.

FOTORELACJA Z TURNIEJU

więcej »

Dla chcącego nic trudnego…

Jak co tydzień tak i w tą sobotę oraz niedzielę zawodnicy sekcji tenisa brali udział w turniejach tenisowych. Oliwia Żuchowska, wracając z Zakopanego wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju skrzatek, który został rozegrany w Krakowie. Powrót z wakacji zaowocował dwoma brązowymi medalami. Zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej oraz trzecie miejsce w grze podwójnej grając w parze z Alicją Rutkowską ze Stalowej Woli.

W Świdniku, na nawadnianych co chwilę ulewnym deszczem kortach, odbył się turniej młodzików w grupach, w którym wziął udział Hubert Choniawko zajmując dziewiąte miejsce oraz Maciej Kwieciński, który był jedenasty.

więcej »

„Koziołek” gościł skrzatów z Łęcznej

W Lublinie w dniach 9-10.08.2014r rozegrany został WTK skrzatów. Jego organizatorem był klub tenisowy Koziołek Lublin. Turniej rozgrywany był systemem w grupach. Brali w nim udział zawodnicy z Lublina, Świdnika, Stalowej Woli, Warszawy i oczywiście Łęcznej. Nasz klub reprezentowało troje zawodników. Patrycja Dąbrowska zajęła drugie miejsce. Julia Wilkowicz była czwarta. Natomiast w skrzatach Hubert Choniawko miał pecha, skręcił nogę i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Gratulacje dla Patrycji i Julki, które pod nieobecność innych zawodniczek naszej sekcji godnie reprezentowały nasz klub.

więcej »

WTK Kadetów z udziałem Bartka i Filipa

W miniony weekend na rozgrzanych "do czerwoności" ceglanych kortach w Świdniku odbył się turniej kadetów w grupach. Z możliwości rozegrania większej liczby meczów i zdobycia nowych doświadczeń skorzystali Bartek Charytanowicz i Filip Kwieciński. Dla Bartka był to pierwszy turniej w karierze i choć zakończył go bez sukcesów to sportową postawą i dojrzałością zawodnika godnie reprezentował nasze barwy. Filip zagrał dobrze zważywszy, że po długiej przerwie zdrowotnej i wiosennym powrocie do treningów w turnieju pojawił się pierwszy raz zajmując 7 miejsce.

Filip Kwieciński

więcej »

Wakacyjna wizyta w Zamościu

W Zamościu odbył się w mijający weekend WTK młodzików w grupach. Z naszego klubu wzięło w nim udział dwóch zawodników Kacper Wronka i Michał Brodzik. Kacper zajął drugie miejsce – gratulujemy! Michał po raz pierwszy grał poza rodzimym klubem. Zajął 13 miejsce i zdobył cenne doświadczenie.

więcej »

Pocztówka z Krynicy

Zawodnicy sekcji tenisa ziemnego przebywają obecnie na obozie sportowym w Krynicy. Intensywnie ćwiczą przy pięknej pogodzie i w doskonałych do tego warunkach. Po wysiłku na kortach relaksują się w basenie.

więcej »

Gorący weekend dla Skrzatów

Dzisiaj (2014.07.06) zakończył się organizowany przez naszą sekcję turniej WTK Skrzatów. Oliwia Żuchowska wygrała turniej zarówno w singlu jak i w deblu z Karoliną Gruszecką, dla której jest to pierwsze tak ważne zwycięstwo. Trzecie miejsce w grze pojedynczej zajęła Patrycja Dąbrowska. W grze podwójnej Patrycja w parze z Julią Wilkowicz oraz Zuzanna Kozera z Kingą Grzesiak zajęły 3 miejsce. Ogromnego pecha miała Klaudia Michalak, która doznała poważnej kontuzji palca wskazującego prawej ręki i musiała poddać mecz.

więcej »

Finał Talentiady za nami

Młodzi zawodnicy sekcji tenisa naszego klubu zajęli 12-miejsce w finale ogólnopolskiej Talentiady. Zawody były rozgrywane na kortach AZS Poznań w dniach 21-22-06.2014r. Udział wzięło 16 drużyn wyłonionych we wcześniejszych etapach rozgrywek. Poziom zawodów był wysoki. Nasi zawodnicy walczyli dzielnie wygrywając mecz w grach tenisowych.

Pechowo przegrali w grach zespołowych, gdzie byli faworytami. Zdobyli doświadczenie, które powinno procentować w przyszłorocznych rozgrywkach tych zawodów. Trzon zespołu został stworzony. Należy teraz dołączyć innych zawodników sekcji i przystąpić po wakacjach do intensywnego szkolenia, aby wynik za rok był jeszcze lepszy.

więcej »

Kacper Wronka wraca do formy

Podwójnym zwycięstwem dla zawodnika naszej sekcji Kacpra Wronki zakończył się turniej WTK młodzików, który został rozegrany w dniach 14-15.06.2014r. na kortach ziemnych w Łęcznej. W finale singla pokonał gładko zawodnika Avii Świdnik Kacpra Bartoszka 6/2,6/0. Natomiast w deblu razem z Szymonem Kupcem [Return Zamość] pokonali w trzech setach parę Bartoszek Kacper - Chilczuk Filip [Gem B Podlaska] 3/6,6/2,10/6. Kacper rozegrał bardzo dobry turniej. Życzymy mu, aby w Zamościu, gdzie za tydzień weźmie udział w turnieju Super Serii młodzików, zaprezentował podobną formę.

Dwa drugie miejsca zdobyła Oliwia Żuchowska. W finale singla uległa o dwa lata starszej zawodniczce Julii Skibie [Koziołek Lublin] 6/0,6/1, natomiast w finale debla razem z koleżanką klubową Klaudią Michalak uległy bardziej doświadczonym zawodniczkom Juli Skibie i Gabrieli Kazarjan [Gem B Podlaska] 2/6,6/1,10/5. Klaudia Michalak w singlu zajęła 3 miejsce. Patrycja Dąbrowska i Julia Wilkowicz w deblu zajęły 3 miejsce natomiast w singlu miejsce 5-8.

więcej »

"Talenty" z Łęcznej w finale Talentiady

Dobre wieści przywiozłem z Radomia relacjonuje zawody Talentiady trener Stanisław Stańczyk. Nasi najmłodsi zawodnicy awansowali do finału drużynowych mistrzostw Polski krasnali, które odbędą się za dwa tygodnie w Poznaniu. Weźmie w nich udział 16 najlepszych zespołów z Polski. Zespół „Górnika” wystąpił w składzie: Weronika Kiepura, Natalia Nowak, Natalia Więckowska, Oskar Osowski, Jakub Wronka, Paweł Perdun.

Nasi najlepiej wypadli w grach drużynowych, pokonując wszystkich rywali. Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Duży udział w sukcesie naszej drużyny mieli Rodzice zawodników, którzy sportowo dopingowali podczas zawodów, a wcześniej pomagali w treningach gier zespołowych.

Gratulacje dla młodych sportowców i ich rodziców !

więcej »

WTK Skrzatów na mączce

W dniach 7-8.06.2014r sekcja tenisa ziemnego zorganizowała WTK skrzatów. Turniej został rozegrany na kortach ziemnych przy ul. Bogdanowicza. Oprócz zawodników z województwa lubelskiego dosyć licznie wzięli w nim udział zawodnicy z województw ościennych.
Turniej w grze podwójnej skrzatek wygrały nasze zawodniczki Oliwia Żuchowska i Klaudia Michalak, a Patrycja Dąbrowska i Kinga Grzesiak zajęły trzecie miejsce.

W grze pojedynczej Oliwia zajęła drugie miejsce, a Klaudia trzecie. Patrycja Dąbrowska zajęła miejsce 5-8, a Kinga Grzesiak miejsce 8-16. W skrzatach było znacznie gorzej. Hubert Choniawko, w parze z zawodnikiem Stalowej Woli Miłoszem Sroką, zajął 3 miejsce. Piotr Grzesiak i Kamil Piątkowski zajęli również trzecie miejsce.

więcej »

Awans do półfinału Talentiady

Nasi najmłodsi zawodnicy wrócili z Kielc "z tarczą". W Niedzielę 2014.05.31 odbyły się ogólnopolskie międzywojewódzkie eliminacje Talentiady. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Oskar Osowski, Jakub Wronka, Weronika Kiepura, Natalia Nowak, Natalia Więckowska. Zajęli trzecie miejsce, które daje im awans do półfinału w Radomiu.

więcej »

Złoto dla „Rodzynka”

W mijający weekend odbyły się Mistrzostwa Województwa lubelskiego w kategorii skrzatów, których organizatorem był UKT Koziołek Lublin. Wzięło w nim udział pięcioro zawodników naszego klubu. "Rodzynkiem" z Górnika Łęczna w kategorii skrzatów był Hubert Choniawko, który w parze z Kacprem Bartoszkiem [Avia Świdnik] zdobył złoty medal w grze podwójnej oraz srebrny medal w grze pojedynczej.

W skrzatkach nasz klub reprezentowały cztery zawodniczki. Oliwia Żuchowska w grze pojedynczej zdobyła srebrny medal przegrywając mecz trochę pechowo w supertiebreaku 12/10, mając wcześniej trzy piłki meczowe. Klaudia Michalak w grze pojedynczej zdobyła medal brązowy. W grze podwójnej Klaudia i Oliwia zdobyły srebrne medale, Julka Wilkowicz i Patrycja Dąbrowska w grze podwójnej zdobyły brązowe medale. Zdobycie ośmiu medali w MW skrzatów to niezaprzeczalnie sukces naszej sekcji.

więcej »