Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

Kacper Wronka wygrywa na kortach w Łęcznej

W dniach 18-19 czerwca sekcja tenisa zorganizowała turniej kadetów. Większość uczestników to zawodnicy "Górnika". Dzięki punktom zdobytym w tym turnieju nasi zawodnicy "podskoczą" w rankingu.

więcej »

Kacper Wronka pojedzie na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

Nasz zawodnik, Kacper Wronka, został zakwalifikowany do turnieju głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie, która zostanie rozegrana w Warszawie, na kortach Legii Warszawa, w dniach 13-19 czerwca 2016r. Obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry w Białej Podlaskiej, gdzie przygotowuje się pod opieką trenera kadry wojewódzkiej, Tomasza Ługowskiego. W deblu wystąpi z partnerem Patrykiem Frończukiem.Trzymamy kciuki!

więcej »

OTK Krasnali w Łęcznej

W Łęcznej, 11 czerwca, na kortach przy ul. Bogdanowicza został rozegrany turniej OTK krasnali. Organizatorem i sponsorem turnieju była firma Pro Kennex Polska.

W kategorii czerwonej Kacper Zdunek zajął miejsce trzecie, a Michał Grzesiak czwarte.
W kategorii pomarańczowej zwycięstwo odniósł nasz faworyt Oliwier Fryt, natomiast Krzysztof Grzesiak zajął czwartą lokatę.
W kategorii zielonej Oliwier Fryt po dobrych meczach, zajął miejsce trzecie. Krzysztof Grzesiak, Wiktoria Kargul i Oliwer Wójcik zajęli kolejno pozycje 5-7.

Turniej został rozegrany przy ładnej pogodzie, a sponsor zadbał o nagrody i poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju.

więcej »

Nagrody Burmistrza Miasta Łęczna dla Seksji Tenisa Ziemnego

Na Jarmarku Łęczyńskim organizowanym w naszym mieście, tradycyjnie już miało miejsce wręczenie nagród Burmistrza Miasta Łęczna za osiągnięcia sportowe. Sekcja Tenisa Ziemnego GKS Górnik Łęczna znalazła się w gronie wyróżnionych. Na głównej scenie zastępca burmistrza Leszek Włodarski wręczał dyplomy sportowcom i trenerom.

Za bardzo dobre wyniki w tenisowych zmaganiach nagrodę otrzymała Oliwia Żuchowska. Nagrodzone zostały również osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie najmłodszych zawodników: Julii Nowak, Oskara Osowskiego i Oliwiera Fryta.

więcej »

Super Seria Kadetów z udziałem Kacpra

Do Zamościa udał się nasz eksportowy Kadet Kacper Wronka. Odbył się tam Turniej OTK Super Seria kadetów. Kacper awansował do ćwierćfinału gdzie przegrał po ładnym meczu z Mikołajem Paszkowskim [Klub Międzyszyn Warszawa].

W deblu, w parze z Filipem Chilczukiem [Gem Biała Podlaska], Kacper zajął miejsce trzecie.

Punkty, które zdobył w tym turnieju powinny wystarczyć aby na nowej liście klasyfikacyjnej poprawić jego miejsce rankingowe na tyle, by mógł brać udział w turniejach rangi MP kadetów.

więcej »

WTK Skrzatów na rozgrzanej mączce

W mijający gorący weekend w Łęcznej został rozegrany turniej WTK skrzatów. W singlu dziewcząt obyło się bez sukcesów. W deblu miejsce trzecie wywalczyły Natalia Nowak i Gabriela Hołody.

W singlu chłopców Piotr Stolarczyk i Antoni Malawski wygrali swoje pierwsze mecze, a w ćwierćfinale ulegli rozstawionym zawodnikom

więcej »

Talentiada 2016 - awans "Orłów"

22 maja w Zamościu odbyły się zawody Talentiady. Był to ćwierćfinał corocznych zmagań najmłodszych tenisistów. Efektem pracy kadry trenerskiej i rodziców z naszego klubu wystartowały aż trzy zespoły. Ekipy dobrane były wiekowo: „Szkraby” (6-7 lat), „Zuchy” (8-9 lat) i „Orły” (9-10 lat). Zawodników i rodziców na miejsce zawiózł klubowy autokar. Wszyscy reprezentanci „Górnika” walczyli dzielnie i uzyskiwali dobre wyniki w indywidualnych i zespołowych konkurencjach.

Orły
Zaangażowanie i zamiłowanie do sportu zaowocowało zdobyciem przez „Orły Górnika Łęczna” drugiego miejsca, a tym samym awansu do fazy półfinałowej w Radomiu. Zuchy zakończyły rywalizację tuż za podium, na miejscu czwartym, a Szkraby na miejscu siódmym.

więcej »

Nasi zawodnicy na MW juniorów i MW skrzatów

Dziś w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Województwa kadetów. Wzięło w nich udział dwóch naszych zawodników: Kacper Wronka i Bartłomiej Charytanowicz. Kacper choć dopiero co skończył poprzedni turniej, zajął 3. miejsce, a w deblu nasi reprezentanci, grając razem, zdobyli wicemistrzostwo. Gratulacje!

W ten weekend, w Zamościu, miał miejsce również turniej MW skrzatów, na którym mogliśmy oglądać dwoje naszych młodych zawodników. Antoni Malawski wygrał pierwszy mecz, ale z powodu złego stanu zdrowia nie pojechał drugiego dnia grać następnej rundy. Natalia Nowak pechowo przegrała swój pojedynek w supertiebreaku, zaczynając w sobotę, a kończąc w niedzielę. W deblu natomiast musiała poddać mecz z powodu nieobecności swojej partnerki. Zawodnikom przeszkadzały złe warunki atmosferyczne, które komplikowały prowadzenie turnieju.

więcej »

Sukcesy na WTK kadetów

W dniach 14-15 maja na kortach w Łęcznej odbył się turniej WTK kadetów. Dziewczęta i chłopcy wzięli udział zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. W dobrej grze naszym zawodnikom nie przeszkadzała zmienna pogoda.

więcej »

Majowe MW Młodzików

W dniach 7-8 maja na kortach w Łęcznej odbył się tenisowy turniej MW Młodzików. Wziął w nim udział nasz reprezentant Piotr Stolarczyk oraz kilka zawodniczek "Górnika": Wiktoria Chołast, Martyna Chołast, Gabriela Chołody, Karolina Gruszecka, Natalia Nowak i Kinga Grzesiak.

Kinga dotarła do półfinału, wygrywając z koleżanką z klubu, Natalią Nowak. Rywalizacja odbywała się zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. W tej drugiej walczyły cztery pary. Karolina Gruszecka i Martyna Chołast wygrały walkę o finał z Wiktorią i Gabrielą. Kinga, grająca w parze z Elizą Mucą (KT Return Zamość) po zaciętym półfinale przegrały w supertiebreaku.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Dokładne wyniki wszystkich spotkań na stronie PZT.

więcej »

Puchar Burmistrza Miasta Łęczna

30 kwietnia w Łęcznej odbył się grupowy turniej tenisowy seniorów i amatorów o puchar Burmistrza Miasta Łęczna. Rozgrywany był w kategoriach w grze pojedynczej: 45+ oraz 60+. W kategorii 45+ najlepszym zawodnikiem okazał się być Artur Gałach. Zawodnik, aby dojść do grupy walczącej o miejsca 1-3 musiał najpierw wygrać swoją grupę w fazie eliminacyjnej. Jeśli chodzi o kategorię 60+ to udział wzięło w niej czterech tenisistów, z których zwycięzcę wyłoniły mecze "każdy z każdym".

 

więcej »

MW Kadetów w Zamościu

W dniach 2-3 maja odbył się turniej MW Kadetów. Na kortach ziemnych Returnu Zamość mogliśmy oglądać naszego zawodnika, Kacpra Wronkę.

W grze pojedynczej, po dobrym meczu, Kacper uległ swojemu partnerowi deblowemu - Patrykowi Frończukowi i zajął 3. miejsce. W grze podwójnej Kacper wraz z zawodnikiem Gem-u Biała Podlaska zdobyli tytuł mistrzowski.

więcej »

Z powrotem na korty ziemne

W dniach 2-3 maja 2016r. na kortach ziemnych w Łęcznej został rozegrany turniej WTK skrzatek i skrzatów w grupach.

W skrzatkach Natalia Nowak zajęła 4. miejsce. Grając o finał z zawodniczką SKT Szczecin, Nadią Kulbiej, prowadziła 6/4 5/3 i stanęła przed życiową szansą. Niestety przegrała mecz w supertiebreku 7/10. Jednak jest to i tak duży sukces. Druga nasza zawodniczka, Gabriela Hołody, zdobyła 7. miejsce.

więcej »

Bogata oferta turniejowa na wiosnę i lato

Zachęcamy do zapoznania się z planem turniejów organizowanych przez tenisową sekcję klubową GKS-u. Jak zawsze w sportowej atmosferze i na ceglanych kortach młodzi tenisiści będą mieli okazję pokazać na co ich stać. Trenerzy zaś, rodzice i opiekunowie zrobią co w ich mocy, by wesprzeć wychowanków na ich drodze sportowej kariery. Organizatorzy zapewniają również, że będą współpracować z ...pogodą :-)

Tu poznasz plany turniejowe...

więcej »

Tenisowe spotkanie wielkanocne

W środę 23 marca odbyło się wielkanocne spotkanie trenerów, tenisistów i ich rodziców w kawiarni klubowej GKS-u. Była to znakomita okazja do integracji, wspólnych rozmów, złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących świąt, oraz spróbowania smakołyków znajdujących się na stole.

 

więcej »

Łęczna - Halowe Mistrzostwa Województwa Kadetów

Trwają HMW kadetów rozgrywane w naszej hali klubowej. W kadetkach turniej już się zakończył, natomiast u kadetów finał singla i finał debla zostanie rozegrany jutro.

W kadetkach w grze pojedynczej brązowe medale wywalczyły Martyna Chołast i Karolina Gruszecka. Miejsca 5-8 zajęły Natalia Wójcik, Natalia Nowak, Gabriela Hołody i Kinga Grzesiak. W grze podwójnej tytuł wicemistrzowski wywalczyła nasza para Martyna Chołast i Karolina Gruszecka. Brązowe medale zdobyły Natalia Nowak z Gabrielą Hołody oraz Kinga Grzesiak i Zuzanna Sobolewska.
Natalia Nowak i Gabriela Hołody

więcej »

Łęczna Cup 2016

W sobotę 20.02.2016 w naszej hali miał miejsce turniej Łęczna Cup. Odbywał się w dwóch kategoriach w grze pojedynczej: 45+ oraz Open. Obie rozgrywane w grupach.

W kategorii 45+ zwyciężył Jan Papierz, wygrywając w finale z Piotrem Rogalewiczem 6:4 4:6 11:9.
W kategorii Open wygrał Mateusz Marzec, pokonując 7:6 6:4 Damiana Chabrowskiego.
By dostać się do finału swojej kategorii zawodnik musiał najpierw zająć pierwsze miejsce w grupie w fazie eliminacyjnej.

 

więcej »

Wiktoria w Tarnogrodzie

W sobotę 06.02.2016r., w Tarnogrodzie, odbył się OTK Krasnali. Rozgrywany był w grupach. Nasz klub, w kategorii pomarańczowej, reprezentowała Wiktoria Kargul. Odniosła duży sukces. W swojej grupie zajęła pierwsze miejsce i dostała się do finału. Przegrała w nim z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Sikorą, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju. Gratulacje!

 

więcej »

HWTK Skrzatów

27 zawodników i zawodniczek z kilku klubów naszego województwa jak też i z poza niego, wzięło udział w weekendowym turnieju Skrzatów. Naszą sekcję, na rodzimych halowych kortach, reprezentowali: Oliwier Fryt, Oskar Osowski, Piotr Stolarczyk, Natalia Nowak, Gabriela Hołody.

Najlepszy wynik osiągnął najmłodszy zawodnik - ośmioletni Oliwier Fryt. W grze podwójnej, w parze z Piotrem Stolarczykiem, zajęli 3 miejsce. W grze pojedynczej przegrał w ćwierćfinale, gdzie uległ starszemu o dwa lata zawodnikowi z Returnu Zamość. W grze podwójnej nasza para Gabriela Hołody i Natalia Nowak zajęła również 3 miejsce, przegrywając z późniejszymi mistrzyniami.

więcej »

Zapraszamy na turniej Łęczna CUP

Sekcja tenisa ziemnego GKS zaprasza na turniej Amatorów i Seniorów Łęczna CUP. Kategorie OPEN, 45+. Ranga 3. Termin 20.02.2016.
Szczegóły w komunikacie na stronie PZT

Zgłoszenia tylko telefonicznie:
Mateusz Marzec +48 502569001

więcej »