Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

Nasi zawodnicy na MW juniorów i MW skrzatów

Dziś w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Województwa kadetów. Wzięło w nich udział dwóch naszych zawodników: Kacper Wronka i Bartłomiej Charytanowicz. Kacper choć dopiero co skończył poprzedni turniej, zajął 3. miejsce, a w deblu nasi reprezentanci, grając razem, zdobyli wicemistrzostwo. Gratulacje!

W ten weekend, w Zamościu, miał miejsce również turniej MW skrzatów, na którym mogliśmy oglądać dwoje naszych młodych zawodników. Antoni Malawski wygrał pierwszy mecz, ale z powodu złego stanu zdrowia nie pojechał drugiego dnia grać następnej rundy. Natalia Nowak pechowo przegrała swój pojedynek w supertiebreaku, zaczynając w sobotę, a kończąc w niedzielę. W deblu natomiast musiała poddać mecz z powodu nieobecności swojej partnerki. Zawodnikom przeszkadzały złe warunki atmosferyczne, które komplikowały prowadzenie turnieju.

więcej »

Sukcesy na WTK kadetów

W dniach 14-15 maja na kortach w Łęcznej odbył się turniej WTK kadetów. Dziewczęta i chłopcy wzięli udział zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. W dobrej grze naszym zawodnikom nie przeszkadzała zmienna pogoda.

więcej »

Majowe MW Młodzików

W dniach 7-8 maja na kortach w Łęcznej odbył się tenisowy turniej MW Młodzików. Wziął w nim udział nasz reprezentant Piotr Stolarczyk oraz kilka zawodniczek "Górnika": Wiktoria Chołast, Martyna Chołast, Gabriela Chołody, Karolina Gruszecka, Natalia Nowak i Kinga Grzesiak.

Kinga dotarła do półfinału, wygrywając z koleżanką z klubu, Natalią Nowak. Rywalizacja odbywała się zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. W tej drugiej walczyły cztery pary. Karolina Gruszecka i Martyna Chołast wygrały walkę o finał z Wiktorią i Gabrielą. Kinga, grająca w parze z Elizą Mucą (KT Return Zamość) po zaciętym półfinale przegrały w supertiebreaku.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Dokładne wyniki wszystkich spotkań na stronie PZT.

więcej »

Puchar Burmistrza Miasta Łęczna

30 kwietnia w Łęcznej odbył się grupowy turniej tenisowy seniorów i amatorów o puchar Burmistrza Miasta Łęczna. Rozgrywany był w kategoriach w grze pojedynczej: 45+ oraz 60+. W kategorii 45+ najlepszym zawodnikiem okazał się być Artur Gałach. Zawodnik, aby dojść do grupy walczącej o miejsca 1-3 musiał najpierw wygrać swoją grupę w fazie eliminacyjnej. Jeśli chodzi o kategorię 60+ to udział wzięło w niej czterech tenisistów, z których zwycięzcę wyłoniły mecze "każdy z każdym".

 

więcej »

MW Kadetów w Zamościu

W dniach 2-3 maja odbył się turniej MW Kadetów. Na kortach ziemnych Returnu Zamość mogliśmy oglądać naszego zawodnika, Kacpra Wronkę.

W grze pojedynczej, po dobrym meczu, Kacper uległ swojemu partnerowi deblowemu - Patrykowi Frończukowi i zajął 3. miejsce. W grze podwójnej Kacper wraz z zawodnikiem Gem-u Biała Podlaska zdobyli tytuł mistrzowski.

więcej »

Z powrotem na korty ziemne

W dniach 2-3 maja 2016r. na kortach ziemnych w Łęcznej został rozegrany turniej WTK skrzatek i skrzatów w grupach.

W skrzatkach Natalia Nowak zajęła 4. miejsce. Grając o finał z zawodniczką SKT Szczecin, Nadią Kulbiej, prowadziła 6/4 5/3 i stanęła przed życiową szansą. Niestety przegrała mecz w supertiebreku 7/10. Jednak jest to i tak duży sukces. Druga nasza zawodniczka, Gabriela Hołody, zdobyła 7. miejsce.

więcej »

Bogata oferta turniejowa na wiosnę i lato

Zachęcamy do zapoznania się z planem turniejów organizowanych przez tenisową sekcję klubową GKS-u. Jak zawsze w sportowej atmosferze i na ceglanych kortach młodzi tenisiści będą mieli okazję pokazać na co ich stać. Trenerzy zaś, rodzice i opiekunowie zrobią co w ich mocy, by wesprzeć wychowanków na ich drodze sportowej kariery. Organizatorzy zapewniają również, że będą współpracować z ...pogodą :-)

Tu poznasz plany turniejowe...

więcej »

Tenisowe spotkanie wielkanocne

W środę 23 marca odbyło się wielkanocne spotkanie trenerów, tenisistów i ich rodziców w kawiarni klubowej GKS-u. Była to znakomita okazja do integracji, wspólnych rozmów, złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących świąt, oraz spróbowania smakołyków znajdujących się na stole.

 

więcej »

Łęczna - Halowe Mistrzostwa Województwa Kadetów

Trwają HMW kadetów rozgrywane w naszej hali klubowej. W kadetkach turniej już się zakończył, natomiast u kadetów finał singla i finał debla zostanie rozegrany jutro.

W kadetkach w grze pojedynczej brązowe medale wywalczyły Martyna Chołast i Karolina Gruszecka. Miejsca 5-8 zajęły Natalia Wójcik, Natalia Nowak, Gabriela Hołody i Kinga Grzesiak. W grze podwójnej tytuł wicemistrzowski wywalczyła nasza para Martyna Chołast i Karolina Gruszecka. Brązowe medale zdobyły Natalia Nowak z Gabrielą Hołody oraz Kinga Grzesiak i Zuzanna Sobolewska.
Natalia Nowak i Gabriela Hołody

więcej »

Łęczna Cup 2016

W sobotę 20.02.2016 w naszej hali miał miejsce turniej Łęczna Cup. Odbywał się w dwóch kategoriach w grze pojedynczej: 45+ oraz Open. Obie rozgrywane w grupach.

W kategorii 45+ zwyciężył Jan Papierz, wygrywając w finale z Piotrem Rogalewiczem 6:4 4:6 11:9.
W kategorii Open wygrał Mateusz Marzec, pokonując 7:6 6:4 Damiana Chabrowskiego.
By dostać się do finału swojej kategorii zawodnik musiał najpierw zająć pierwsze miejsce w grupie w fazie eliminacyjnej.

 

więcej »

Wiktoria w Tarnogrodzie

W sobotę 06.02.2016r., w Tarnogrodzie, odbył się OTK Krasnali. Rozgrywany był w grupach. Nasz klub, w kategorii pomarańczowej, reprezentowała Wiktoria Kargul. Odniosła duży sukces. W swojej grupie zajęła pierwsze miejsce i dostała się do finału. Przegrała w nim z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Sikorą, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju. Gratulacje!

 

więcej »

HWTK Skrzatów

27 zawodników i zawodniczek z kilku klubów naszego województwa jak też i z poza niego, wzięło udział w weekendowym turnieju Skrzatów. Naszą sekcję, na rodzimych halowych kortach, reprezentowali: Oliwier Fryt, Oskar Osowski, Piotr Stolarczyk, Natalia Nowak, Gabriela Hołody.

Najlepszy wynik osiągnął najmłodszy zawodnik - ośmioletni Oliwier Fryt. W grze podwójnej, w parze z Piotrem Stolarczykiem, zajęli 3 miejsce. W grze pojedynczej przegrał w ćwierćfinale, gdzie uległ starszemu o dwa lata zawodnikowi z Returnu Zamość. W grze podwójnej nasza para Gabriela Hołody i Natalia Nowak zajęła również 3 miejsce, przegrywając z późniejszymi mistrzyniami.

więcej »

Zapraszamy na turniej Łęczna CUP

Sekcja tenisa ziemnego GKS zaprasza na turniej Amatorów i Seniorów Łęczna CUP. Kategorie OPEN, 45+. Ranga 3. Termin 20.02.2016.
Szczegóły w komunikacie na stronie PZT

Zgłoszenia tylko telefonicznie:
Mateusz Marzec +48 502569001

więcej »

Młodzicy rozpoczynają nowy rok turniejem

Jeszcze nie ucichło echo turnieju Kadetów, a już Młodzicy wyszli na korty, by odnotować występ na pierwszym w nowym roku turnieju. Mistrzostwa Województwa zakończyły się bowiem w miniony weekend, a miały miejsce w hali klubowej Górnika.

Niezawodna Oliwia Żuchowska zdobyła w grze pojedynczej srebrny medal. W deblu z Elizą Mucą (Return Zamość) wywalczyła tytuł mistrzowski. Trzecie miejsce w deblu zajęły Martyna Chołast i Natalia Nowak.

Chłopców reprezentował Hubert Choniawko, który w klasyfikacji końcowej zdobył brązowy medal.

więcej »

Kadeci kończą turniejem rok 2015

Ostatni w tym roku kalendarzowym turniej organizowany przez naszą sekcję dobiegł końca. W hali klubowej Kadeci i Kadetki walczyli o jak najlepszy wynik, dający dobrą wróżbę na przyszły rok.

W grze pojedynczej dziewcząt Oliwia Żuchowska zagrała w finale i zdobyła srebrny medal, przegrywając z Leną Takmadżan (MKT Stalowa Wola) 6-2,6-2. Prócz Oliwii w naszych barwach zobaczyliśmy Kingę Grzesiak, Martynę Chołast i Natalię Bzowską. Gra podwójna to rywalizacja 4 par, z których w finale najlepszą okazał się debel mistrzyni i wicemistrzyni w gry pojedynczej, czyli Lena Takmadżan i Oliwia Żuchowska. Swych sił w deblu próbowały też Martyna Chołast i Kinga Grzesiak

Finalistki debla

więcej »

Spotkanie wigilijne 2015

Jak co roku, przed przerwą świąteczną, Rodzina naszej sekcji tenisa ziemnego w piątkowy wieczór spotkała się na skromnej uroczystości w kawiarni klubowej. Kierownik sekcji Cezary Wójcik, trener koordynator Stanisław Stańczyk oraz trenerzy Mateusz i Bartłomiej Marzec rozpoczęli spotkanie od powitania licznie zgromadzonych Tenisistów, ich Rodziców i Opiekunów. Kolejnym punktem miłego wieczoru było wręczenie zawodnikom medali, dyplomów oraz pucharów podsumowujących i podkreślających ich roczną sportową pracę.

Wyróżnienia wręczano w wielu kategoriach: za wyniki sportowe, za udział w Talentiadzie, za sportową postawę i udział w treningach, itd. Podziękowania za pracę z młodzieżą otrzymali również trenerzy, a za aktywne kierowanie i zaangażowanie w rozwój sekcji słowa uznania i pamiątkowy dyplom trafiły do kierownika sekcji Cezarego Wójcika.
Relacja FOTO

więcej »

Turniej Skrzatów: Oliwia zwycięża

Przez dwa weekendowe dni w hali klubowej rozgrywany był turniej tenisowy Skrzatów. Chłopcy i dziewczęta grali w grupach.

Dla Oliwi Żuchowskiej był to pożegnalny turniej w tej kategorii. Nie zawiodła i wygrała bez straty seta. Jej klubowe następczynie starają się naśladować Oliwię i też zagrały bardzo ładny turniej. Wygrywały mecze z bardziej doświadczonymi i starszymi zawodniczkami. Mowa tu o Gabrysi Hołody i Natalce Nowak. Gabrysia zajęła miejsce 7, a Natalka była ósma.

więcej »

X Barbórkowy ATP

Jubileuszowy „Barbórkowy” Turniej Tenisowy o Puchar Prezesa Lubelskiego Węgla „Bogdanka" dobiegł końca. Jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem i emanował sportową atmosferą. Sponsorem strategicznym zawodów był Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A., który był jednocześnie fundatorem nagród rzeczowych i pucharów dla uczestników. Dzięki hojności Sponsora zawodnicy mogli liczyć również na pokrzepiające ciepłe napoje, ciasta i słodycze. Oto wyniki tegorocznych gier.

Kategoria 45+ gra pojedyncza mężczyzn (18 zawodników) zakończyła się finałowym pojedynkiem Piotra Hordyjewskiego z Andrzejem Jagiełło. Pan Piotr zwyciężył w dwóch setach 6-2,6-1. III – IV miejsce Jasiak Cezary, Zmysłowski Artur.
Andrzej Jagiełło i Piotr Hordyjewski

więcej »

OTK Młodzików - memoriał im. Roberta Litwina

W trwającym turnieju OTK Młodzików w hali klubowej wzięło udział ośmioro reprezentantów naszej sekcji. Nie możemy uznać tego turnieju za udany, komentuje trener koordynator Stanisław Stańczyk, w grze pojedynczej wszyscy zawodnicy naszej sekcji przegrali w rundzie wstępnej. W grze podwójnej młodzików Kacper Wronka z Sebastianem Sową zajął miejsce trzecie.
Sędzia turnieju Stanisław Kiełbasa, Oliwia  Żuchowska i Julia Zdunek

W grze podwójnej młodziczek Oliwia Żuchowska w parze z zawodniczką Avii Świdnik, Julią Zdunek, zajęły miejsce trzecie. Para klubowa Martyna Chołast i Kinga Grzesiak również zajęły trzecie miejsce w grze podwójnej. W turnieju młodziczek wystąpiły też, co warto podkreślić, nasze dziesięciolatki. Zdobywając cenne doświadczenie zagrały: Natalka Nowak i Gabrysia Hołody. W turnieju młodzików udział wzięli również Maciej Kwieciński i Hubert Choniawko.

więcej »

Oliwier zawojował Puławy: dwa mistrzowskie tytuły

W miniony weekend w Puławach w turnieju krasnali wziął udział nasz zawodnik Oliwier Fryt. Wygrał turniej w swojej czerwonej kategorii. To mu jednak nie wystarczyło :) i wystartował dodatkowo w starszej, pomarańczowej kategorii. Tam również pokonał wszystkich przeciwników tym samym został podwójnym zwycięzcą!

 

Wielkie gratulacje Oliwier

więcej »