Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

Turniej skrzatów w Łęcznej

Dziś zakończył się turniej skrzatów organizowany przez nasz klub. Podwójne zwycięstwo odniosła w nim Oliwia Żuchowska. Zwyciężyła w grze pojedynczej i w grze podwójnej. W półfinale gry pojedynczej pokonała Oliwię Gal [NST Zamość] 6/1,6/0, natomiast w finale Bednarz Zuzannę [NST Rzeszów] z wynikiem 6/4,6/2.

Finał gry podwójnej skrzatek: Oliwia Żuchowska - Gal Oliwia kontra Zuzanna Bednarz - Alicja Rutkowska [MKT Stalowa Wola] zakończył się wynikiem 6/1,5/7,10/5, dającym złoto pierwszej parze.

W skrzatach w grze pojedynczej drugie miejsce zajął Hubert Choniawko. W grze podwójnej nasza para Hubert Choniawko - Jakub Winiarski zajęła 2 miejsce. Brąz w grze podwójnej zajęła nasza para Kamil Piątkowski - Piotr Grzesiak. Miejsca 5-8 w grze pojedynczej zajęli Jakub Winiarski i Kamil Piątkowski, a Piotr Grzesiak zajął miejsce 8-16.

więcej »

Mistrz kategorii czerwonej w Tarnogrodzie

W sobotę w Tarnogrodzie odbył się turniej krasnali. Wziął w nim udział nasz zawodnik Oliwier Fryt. Wystartował w kategorii czerwonej, gdzie wygrał wszystkie mecze i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Później wystartował w kategorii pomarańczowej, gdzie zajął miejsce drugie, przegrywając z zawodniczką z Dzierzkowic.

Gratulacje Oliwier !!!

więcej »

MW Młodzików na kortach ziemnych w Łęcznej

W mijający weekend nasza sekcja zorganizowała Mistrzostwa Województwa w kategorii młodzików. Większość uczestników tych mistrzostw stanowili nasi zawodnicy. Oliwia Żuchowska została wicemistrzynią województwa w grze pojedynczej. Klaudia Michalak wywalczyła w grze pojedynczej trzecie miejsce i medal brązowy. Miejsca 5-8 zajęły Wiktoria Szmerło, Kinga Grzesiak, Julia Wilkowicz i Karolina Gruszecka.

W grze podwójnej miejsca trzecie i brązowe medale zdobyły: Kinga Grzesiak w parze z Zuzanną Sobolewską i Julia Wilkowicz z Karoliną Gruszecką.

Fotorelacja...

W młodzikach niezawodny Kacper Wronka wywalczył srebrny medal i został wicemistrzem. W deblu z Patrykiem Frończukiem (NST) zdobyli tytuł mistrzowski, wygrywając wysoko z parą Zachajczuk - Bartoszek. Brązowy medal w grze podwójnej wywalczył Maciej Kwieciński z Adamem Berlińskim (Smecz Puławy). Miejsce 5-8 wywalczył Kacper Wójcik, a miejsca 8-16 zajęli Hubert Choniawko i Piotr Grzesiak.

więcej »

Krasnale w Lublinie

Dziś w Lublinie został rozegrany turniej krasnali. Po sukcesie w Zamościu postanowiła wziąć w nim udział nasza zawodniczka Natalia Nowak. Turniej rozgrywany był w grupach, chłopcy razem z dziewczynkami. Natalia wygrała swoją grupę i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Gratulacje Natalio !!!

więcej »

MW Krasnali w Zamościu

W sobotę w Zamościu zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Krasnali. Uczestniczyło w nich dwoje naszych zawodników: Natalia Nowak i Piotr Stolarczyk. Turniej został rozegrany w grupach. Nasi zawodnicy przegrali tylko po jednym meczu. Dało to im drugie miejsca w grupach. Walczyli następnie o czwarte miejsca i tu obydwoje wygrali. Jest to dla nich duży sukces – GRATULUJEMY.

więcej »

"Złota Oliwia" i "Złoty Hubert"

"Złota Oliwia", "Złoty Hubert" - tak zdaniem trenera Stanisława Stańczyka należy określić zawodników naszej sekcji, którzy zdobyli złote medale i zostali Mistrzami Województwa w kategorii skrzatów w grze pojedynczej na rozegranych w Lublinie Mistrzostwach. Zwycięstwa nie przyszły łatwo...
Hubert Choniawko (pierwszy z prawej)

Oliwia Żuchowska po ciężkim meczu pokonała w finale Elizę Mucę z [Returnu Zamość] 6/3,3/6,10/2.

Hubert Choniawko natomiast pokonał wszystkich najgroźniejszych przeciwników w województwie. W ćwierćfinale wygrał w trzech setach z Adrianem Drzazgą [Return Zamość] w półfinale też w trzech setach z Przemysławem Siejką [Akademia Tenisowa Lublin], w finale wygrał z Bartoszem Daniłowskim [Akademia Tenisowa Lublin] 6/4,7/5.

więcej »

Oliwia, Klaudia i Kacper na MW Kadetów

Do Zamościa wybrała się skromna, ale bojowa trzyosobowa reprezentacja naszej sekcji na Mistrzostwa Województwa w kategorii kadetów. Zdobyli 6 medali: 3 srebrne i 3 brązowe.

W grze pojedynczej kadetek brązowe medale zdobyły Klaudia Michalak i Oliwia Żuchowska. Oliwia grająca w ćwierćfinale z zawodniczką gospodarzy wygrała pierwszego seta wysoko, w drugim pękł jej naciąg, grając drugą rakietą o innych parametrach przegrała drugiego seta. Tu z odsieczą przybył zawodnik Avii Świdnik Kacper Zdunek, który pożyczył jej swoją rakietę i dzięki temu wygrała mecz. Podziękowanie dla Kacpra za sportową postawę.

więcej »

Łęczyńskie Krasnale zawitały do Zamościa

W Zamościu w sobotę odbył się turniej krasnali, w którym uczestniczyło sześcioro zawodników naszej sekcji. Prócz, jak zawsze w Zamościu, dobrej organizacji turnieju, grającym sprzyjała też bardzo dobra pogoda.

Swój pierwszy życiowy sukces odniósł nasz najmłodszy zawodnik Oliwier Fryt. Wygrał turniej w wyższej niż swoja, pomarańczowej kategorii, pokonując wszystkich przeciwników, nie tracąc żadnego gema.

więcej »

Brąz Gabrysi w Puławach

Nie ma tygodnia aby nasi zawodnicy nie odnosili sukcesów. Tym razem spore osiągnięcie Gabrysi Hołody startującej w Halowych Mistrzostwach Województwa Krasnali, które zostały rozegrane w Puławach w nowo otwartej hali tenisowej. Gabrysia zajęła 3 miejsce. Obsada turnieju była bardzo mocna. Gratulacje dla naszej zawodniczki !!!

więcej »

8 medali na wiosennym turnieju

Sekcja "Górnika" zorganizowała w weekend 21-22.03.2015 Halowe Mistrzostwa Województwa w kategorii młodzików. Nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali. Mistrzynią województwa została Oliwia Żuchowska w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej, ze swoją koleżanka klubową Wiktorią Szmerło. Wiktoria po półrocznej rekonwalescencji wróciła na korty. Dzięki temu nasz klub może się cieszyć zdobyciem tytułu mistrzowskiego. W grze pojedynczej Wiktoria jeszcze nie może startować ze względów zdrowotnych. Brązowy medal w grze podwójnej zdobyła Kinga Grzesiak z Elizą Mucą (Return Zamość).

W młodzikach zaszalał Kacper Wronka zdobywając tytuł mistrzowski w grze podwójnej, jego partnerem był Patryk Frończuk (Gem Biała Podlaska). W grze pojedynczej Kacper uległ w finale Patrykowi 6/7,3/6 po bardzo ładnym meczu. Jednak tytuł wicemistrzowski też cieszy. Brązowe medale w grze podwójnej zdobyli Maciej Kwieciński i Michał Brodzik. W ćwierćfinale swoje mecze przegrali Kacper Wojcik i Hubert Choniawko.

więcej »

Na zaproszenie UKS Dzierzkowice

Na zaproszenie UKS Dzierzkowice w Kraśniku został rozegrany turniej o Puchar Starosty w kategorii krasnali i skrzatów. Wzięli w nim udział zawodnicy gospodarzy, Returnu Zamość, Chemika Puławy i oczywiście GKS Górnika Łęczna. Nasi reprezentanci wystąpili w składzie: Natalia Nowak, Gabriela Hołody, Julka Osowska, Oskar Osowski, Piotr Stolarczyk, Oliwia Żuchowska.

Zawody okazały się bardzo udane. Oliwia zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale zawodniczkę z Zamościa, Gabrysia zdobyła brązowy medal, Oskar 4 miejsce, a pozostali pozycje 5-8. Organizacja całego turnieju stała na wysokim poziomie: miła atmosfera, sprawnie przeprowadzane mecze, a nagrody wręczał sam starosta powiatu kraśnickiego.

więcej »

Powalczyć z kadetami...

W dniach 7-8 marca odbyły się HMW kadetów. Organizatorem był WZT, a rozegrane zostały w Lublinie na kortach przy ul. Al. Zygmuntowskie. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników. Dodatkową "atrakcją" było hartowanie zawodników ... i to gratis:) Wszyscy nasi zawodnicy grali w kategoriach wyższych. W grze pojedynczej nie odnieśli znaczących sukcesów, natomiast w grze podwójnej Klaudia Michalak i Oliwia Żuchowska zajęły 2 miejsce i zostały wicemistrzyniami województwa.
Klaudia Michalak i Oliwia Żuchowska

Kacper Wronka w parze z Szymonem Kupcem, zawodnikiem [Returnu Zamość], zdobył brązowy medal. Do walki stanął również, co zasługuje na pochwałę, Hubert Choniawko, który bardzo chętnie gra w turniejach. Mimo, iż jego kategorią są skrzaty, tu startował o dwie wyżej !!!

więcej »

Początek ferii z OTK Mlodzików

Zakończył się w miniony weekend turniej OTK Młodzików rozgrywany w hali klubowej GKS. Wzięło w nim udział pięcioro zawodników naszej sekcji tenisa ziemnego. Ogółem 36 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o zwycięstwo i punkty w klasyfikacji.

Najwyższą lokatę spośród łęczyńskich młodzików, trzecie miejsce, zdobył w grze podwójnej Kacper Wronka (w parze z Kacprem Bartoszkiem - Avia Świdnik).

więcej »

7 medali skrzatów na Mistrzostwach Województwa

Nasz klub zorganizował w dniach 17-18.01.2015r. Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego skrzatów. Wzięło w nim udział 25 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego.

Oliwia Żuchowska została Halową Mistrzynią Województwa na rok 2015 tak w singlu jak i w deblu. Ten drugi tytuł zdobyła w parze z zawodniczką Returnu Zamość Elizą Mucą. Tym samym wywalczyła 48 punktów do klasyfikacji gry pojedynczej i 12 do klasyfikacji gry deblowej. Trzeba dodać że zawodniczka ta zajmuje 22 miejsce na liście PZT w kategorii skrzatek - najwyżej ze wszystkich zawodników naszego klubu.

Dużą niespodziankę sprawiła Julia Osowska, która w parze z zawodniczką Smecz Puławy, Marceliną Cholewą, wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Julka w grze pojedynczej zajęła miejsce 5-8, to też sukces.

W skrzatach Hubert Choniawko w grze pojedynczej zajął 3 miejsce i tym samym zdobył brązowy medal. W grze podwójnej razem ze swoim kolegą klubowym Jakubem Winiarskim zdobyli tytuł Halowych Wicemistrzów i srebrny medal. Piotr Grzesiak w parze z zawodnikiem Akademia Tenis Pol-Sart Lublin, Janem Marcem, wywalczył 3 miejsce i zdobył brązowy medal. W grze pojedynczej Piotrek zajął miejsce 5-8, tak jak i Kuba Winiarski.

Ogółem zawodnicy naszej sekcji tenisa zdobyli na Halowych Mistrzostwach Województwa lubelskiego skrzatów 7 medali.

więcej »

OTK Skrzatów otworzył turniejowy rok 2015

Przez trzy dni trwał OTK Skrzatów rozgrywany w hali klubowej GKS. Obsada turnieju była mocna. Ogółem zagrało w nim 46 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

W skrzatkach z naszego klubu udział wzięła Oliwia Żuchowska. W parze z zawodniczką TKT Tarnów Angeliką Maniawską zajęła 3 miejsce w deblu. W grze pojedynczej zajęła miejsce 5-8.

W kategorii chłopców w turnieju udział wzięli: Hubert Choniawko, Jakub Winiarski i Piotr Grzesiak. Zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej zajęli dalekie miejsca.

więcej »

Ostatni turniej 2014 za nami - OTK Młodzików

Tuż po świętach, w ostatnich dniach 2014 roku rozegrany został OTK Młodzików. W ostatnim w tym roku turnieju organizowanym przez naszą sekcję startowało pięcioro zawodników naszego klubu.

Kacper Wronka w grze pojedynczej doszedł do ćwierćfinału, gdzie kontuzja nie pozwoliła mu dokończyć meczu mimo prowadzenia. W grze podwójnej uległ w fazie wstępnej. Należy poszukać dla niego stałego partnera - komentuje trener Stanisław Stańczyk - ponieważ gra w turniejach za każdym razem z innym zawodnikiem nie jest dobrym rozwiązaniem.
W młodziczkach wzięły udział cztery zawodniczki. Najlepszy wynik osiągnęły w grze podwójnej Klaudia Michalak i Oliwia Żuchowska, zajmując trzecie miejsce. Julia Wilkowicz z Karoliną Gruszecką zajęły miejsce 5-8. W grze pojedynczej Oliwia zajęła miejsce 5-8, Klaudia, Karolina oraz Julia Wilkowicz miejsca 8-16.

więcej »

Spotkanie opłatkowe 2014

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia tenisiści i ich rodziny spotykają się z kadrą trenerską i zarządem sekcji by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia.

Tym razem spotkanie odbyło się w klubowej kawiarni. Skromny poczęstunek sprzyjał rozmowom w miłej atmosferze, na które nie ma przecież czasu podczas morderczych treningów :)

więcej »

Sezon halowy w pełni - Skrzaty w Łęcznej, Młodzicy w Stalowej Woli

Zwycięstwem w grze podwójnej w kategorii skrzatów zakończyła swój występ Klaudia Michalak, jej partnerką była Oliwia Żuchowska. W grze pojedynczej Klaudia zajęła 2 miejsce, a Oliwia 3 miejsce. Miejsca 5-8 zajęły inne nasze zawodniczki Julia Wilkowicz i Karolina Gruszecka, które w grze podwójnej zajęły 3 miejsce. W skrzatach Hubert Choniawko wywalczył 3 miejsce. Jakub Winiarski zajął miejsce 5-8. W grze podwójnej obaj zawodnicy zajęli 3 miejsce.

W Stalowej Woli w turnieju młodzików wziął udział Kacper Wronka, gdzie zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej zajął 3 miejsce.

więcej »

IX BARBÓRKOWY

IX Barbórkowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Lubelskiego Węgla powoli dobiega końca. Tenisiści biorący udział w turnieju w kategoriach OPEN, +45 i +60 rozgrywali mecze w grach pojedynczych i deblowych. Aktualny przebieg gier i wyniki publikowane na bieżąco przez organizatorów turnieju znajdziecie na stronie PZT. Kilka fotografii ze zmagań w hali obejrzeć można w naszej GALERII.

więcej »