Strona główna / Tenis ziemny

Tenis ziemny

Dla chcącego nic trudnego…

Jak co tydzień tak i w tą sobotę oraz niedzielę zawodnicy sekcji tenisa brali udział w turniejach tenisowych. Oliwia Żuchowska, wracając z Zakopanego wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju skrzatek, który został rozegrany w Krakowie. Powrót z wakacji zaowocował dwoma brązowymi medalami. Zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej oraz trzecie miejsce w grze podwójnej grając w parze z Alicją Rutkowską ze Stalowej Woli.

W Świdniku, na nawadnianych co chwilę ulewnym deszczem kortach, odbył się turniej młodzików w grupach, w którym wziął udział Hubert Choniawko zajmując dziewiąte miejsce oraz Maciej Kwieciński, który był jedenasty.

więcej »

„Koziołek” gościł skrzatów z Łęcznej

W Lublinie w dniach 9-10.08.2014r rozegrany został WTK skrzatów. Jego organizatorem był klub tenisowy Koziołek Lublin. Turniej rozgrywany był systemem w grupach. Brali w nim udział zawodnicy z Lublina, Świdnika, Stalowej Woli, Warszawy i oczywiście Łęcznej. Nasz klub reprezentowało troje zawodników. Patrycja Dąbrowska zajęła drugie miejsce. Julia Wilkowicz była czwarta. Natomiast w skrzatach Hubert Choniawko miał pecha, skręcił nogę i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Gratulacje dla Patrycji i Julki, które pod nieobecność innych zawodniczek naszej sekcji godnie reprezentowały nasz klub.

więcej »

WTK Kadetów z udziałem Bartka i Filipa

W miniony weekend na rozgrzanych "do czerwoności" ceglanych kortach w Świdniku odbył się turniej kadetów w grupach. Z możliwości rozegrania większej liczby meczów i zdobycia nowych doświadczeń skorzystali Bartek Charytanowicz i Filip Kwieciński. Dla Bartka był to pierwszy turniej w karierze i choć zakończył go bez sukcesów to sportową postawą i dojrzałością zawodnika godnie reprezentował nasze barwy. Filip zagrał dobrze zważywszy, że po długiej przerwie zdrowotnej i wiosennym powrocie do treningów w turnieju pojawił się pierwszy raz zajmując 7 miejsce.

Filip Kwieciński

więcej »

Wakacyjna wizyta w Zamościu

W Zamościu odbył się w mijający weekend WTK młodzików w grupach. Z naszego klubu wzięło w nim udział dwóch zawodników Kacper Wronka i Michał Brodzik. Kacper zajął drugie miejsce – gratulujemy! Michał po raz pierwszy grał poza rodzimym klubem. Zajął 13 miejsce i zdobył cenne doświadczenie.

więcej »

Pocztówka z Krynicy

Zawodnicy sekcji tenisa ziemnego przebywają obecnie na obozie sportowym w Krynicy. Intensywnie ćwiczą przy pięknej pogodzie i w doskonałych do tego warunkach. Po wysiłku na kortach relaksują się w basenie.

więcej »

Gorący weekend dla Skrzatów

Dzisiaj (2014.07.06) zakończył się organizowany przez naszą sekcję turniej WTK Skrzatów. Oliwia Żuchowska wygrała turniej zarówno w singlu jak i w deblu z Karoliną Gruszecką, dla której jest to pierwsze tak ważne zwycięstwo. Trzecie miejsce w grze pojedynczej zajęła Patrycja Dąbrowska. W grze podwójnej Patrycja w parze z Julią Wilkowicz oraz Zuzanna Kozera z Kingą Grzesiak zajęły 3 miejsce. Ogromnego pecha miała Klaudia Michalak, która doznała poważnej kontuzji palca wskazującego prawej ręki i musiała poddać mecz.

więcej »

Finał Talentiady za nami

Młodzi zawodnicy sekcji tenisa naszego klubu zajęli 12-miejsce w finale ogólnopolskiej Talentiady. Zawody były rozgrywane na kortach AZS Poznań w dniach 21-22-06.2014r. Udział wzięło 16 drużyn wyłonionych we wcześniejszych etapach rozgrywek. Poziom zawodów był wysoki. Nasi zawodnicy walczyli dzielnie wygrywając mecz w grach tenisowych.

Pechowo przegrali w grach zespołowych, gdzie byli faworytami. Zdobyli doświadczenie, które powinno procentować w przyszłorocznych rozgrywkach tych zawodów. Trzon zespołu został stworzony. Należy teraz dołączyć innych zawodników sekcji i przystąpić po wakacjach do intensywnego szkolenia, aby wynik za rok był jeszcze lepszy.

więcej »

Kacper Wronka wraca do formy

Podwójnym zwycięstwem dla zawodnika naszej sekcji Kacpra Wronki zakończył się turniej WTK młodzików, który został rozegrany w dniach 14-15.06.2014r. na kortach ziemnych w Łęcznej. W finale singla pokonał gładko zawodnika Avii Świdnik Kacpra Bartoszka 6/2,6/0. Natomiast w deblu razem z Szymonem Kupcem [Return Zamość] pokonali w trzech setach parę Bartoszek Kacper - Chilczuk Filip [Gem B Podlaska] 3/6,6/2,10/6. Kacper rozegrał bardzo dobry turniej. Życzymy mu, aby w Zamościu, gdzie za tydzień weźmie udział w turnieju Super Serii młodzików, zaprezentował podobną formę.

Dwa drugie miejsca zdobyła Oliwia Żuchowska. W finale singla uległa o dwa lata starszej zawodniczce Julii Skibie [Koziołek Lublin] 6/0,6/1, natomiast w finale debla razem z koleżanką klubową Klaudią Michalak uległy bardziej doświadczonym zawodniczkom Juli Skibie i Gabrieli Kazarjan [Gem B Podlaska] 2/6,6/1,10/5. Klaudia Michalak w singlu zajęła 3 miejsce. Patrycja Dąbrowska i Julia Wilkowicz w deblu zajęły 3 miejsce natomiast w singlu miejsce 5-8.

więcej »

"Talenty" z Łęcznej w finale Talentiady

Dobre wieści przywiozłem z Radomia relacjonuje zawody Talentiady trener Stanisław Stańczyk. Nasi najmłodsi zawodnicy awansowali do finału drużynowych mistrzostw Polski krasnali, które odbędą się za dwa tygodnie w Poznaniu. Weźmie w nich udział 16 najlepszych zespołów z Polski. Zespół „Górnika” wystąpił w składzie: Weronika Kiepura, Natalia Nowak, Natalia Więckowska, Oskar Osowski, Jakub Wronka, Paweł Perdun.

Nasi najlepiej wypadli w grach drużynowych, pokonując wszystkich rywali. Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Duży udział w sukcesie naszej drużyny mieli Rodzice zawodników, którzy sportowo dopingowali podczas zawodów, a wcześniej pomagali w treningach gier zespołowych.

Gratulacje dla młodych sportowców i ich rodziców !

więcej »

WTK Skrzatów na mączce

W dniach 7-8.06.2014r sekcja tenisa ziemnego zorganizowała WTK skrzatów. Turniej został rozegrany na kortach ziemnych przy ul. Bogdanowicza. Oprócz zawodników z województwa lubelskiego dosyć licznie wzięli w nim udział zawodnicy z województw ościennych.
Turniej w grze podwójnej skrzatek wygrały nasze zawodniczki Oliwia Żuchowska i Klaudia Michalak, a Patrycja Dąbrowska i Kinga Grzesiak zajęły trzecie miejsce.

W grze pojedynczej Oliwia zajęła drugie miejsce, a Klaudia trzecie. Patrycja Dąbrowska zajęła miejsce 5-8, a Kinga Grzesiak miejsce 8-16. W skrzatach było znacznie gorzej. Hubert Choniawko, w parze z zawodnikiem Stalowej Woli Miłoszem Sroką, zajął 3 miejsce. Piotr Grzesiak i Kamil Piątkowski zajęli również trzecie miejsce.

więcej »

Awans do półfinału Talentiady

Nasi najmłodsi zawodnicy wrócili z Kielc "z tarczą". W Niedzielę 2014.05.31 odbyły się ogólnopolskie międzywojewódzkie eliminacje Talentiady. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Oskar Osowski, Jakub Wronka, Weronika Kiepura, Natalia Nowak, Natalia Więckowska. Zajęli trzecie miejsce, które daje im awans do półfinału w Radomiu.

więcej »

Złoto dla „Rodzynka”

W mijający weekend odbyły się Mistrzostwa Województwa lubelskiego w kategorii skrzatów, których organizatorem był UKT Koziołek Lublin. Wzięło w nim udział pięcioro zawodników naszego klubu. "Rodzynkiem" z Górnika Łęczna w kategorii skrzatów był Hubert Choniawko, który w parze z Kacprem Bartoszkiem [Avia Świdnik] zdobył złoty medal w grze podwójnej oraz srebrny medal w grze pojedynczej.

W skrzatkach nasz klub reprezentowały cztery zawodniczki. Oliwia Żuchowska w grze pojedynczej zdobyła srebrny medal przegrywając mecz trochę pechowo w supertiebreaku 12/10, mając wcześniej trzy piłki meczowe. Klaudia Michalak w grze pojedynczej zdobyła medal brązowy. W grze podwójnej Klaudia i Oliwia zdobyły srebrne medale, Julka Wilkowicz i Patrycja Dąbrowska w grze podwójnej zdobyły brązowe medale. Zdobycie ośmiu medali w MW skrzatów to niezaprzeczalnie sukces naszej sekcji.

więcej »

MW Młodzików - dobry występ naszych tenisistów.

W miniony weekend zakończyły się MW lubelskiego młodzików w naszej hali klubowej. Zawodnicy Górnika zagrali świetnie. Kacper Wronka w grze pojedynczej zajął III miejsce, ale w grze podwójnej razem z Kacprem Wójcikiem zdobyli srebrny medal przegrywając z faworytami mistrzostw 6/4,7/5. Michał Brodzik grający w parze z Adamem Berlińskim [SKT Smecz Puławy] zdobył swój pierwszy brązowy medal w karierze.

W mistrzostwach wzięli też udział skrzaci; Hubert Choniawko i Piotr Grzesiak, ale przegrali swoje mecze w fazie wstępnej. W młodziczkach do finału singla dotarła Wiktoria Szmerło przegrywając mecz o złoty medal z Julią Skibą {Koziołek Lublin} 6/4,6/2. Powetowała sobie przegraną w grze podwójnej, zdobywając Mistrzostwo Województwa młodziczek z Joanną Tymurą [Return Zamość]. Srebrny medal zdobyły również zawodniczki Górnika Julia Wilkowicz i Patrycja Dąbrowska w grze pojedynczej. Brąz zdobyła Oliwia Żuchowska w singlu oraz w deblu w parze z Klaudią Michalak.

 
 

Za tydzień w Lublinie zostaną rozegrane MW w kategorii skrzatów. Zawodnicy Górnika pojadą tam w roli faworytów. Mamy nadzieje że sprostają oczekiwaniom.

więcej »

Na WTK Skrzatów w Zamościu...

W dniach 10-11.05 w Zamościu został rozegrany turniej WTK skrzatów w grupach. Startowało w nim pięcioro zawodników „Górnika”. Najlepszy wynik osiągnęła Oliwia Żuchowska, zajmując 2 miejsce.
Klaudia Michalak była piąta, Patrycja Dąbrowska była siódma, a Zuzanna Kozera ósma. W skrzatach Hubert Choniawko był trzeci.

 
 

więcej »

Tenisiści "Górnika" szlifują formę na turnnieju w Zamościu

W miniony weekend w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kadetów i Kadetek. Wzięli w nich udział zawodnicy naszej sekcji. Mimo że startowali w wyższej kategorii wiekowej wypadli bardzo dobrze.

Kacper Wronka z Szymonem Kupcem [Return Zamość} zdobyli brązowy medal w grze podwójnej, a w grze pojedynczej Kacper dotarł do ćwierćfinału.

W kadetkach wzięła udział skrzatka Klaudia Michalak oraz młodziczki: Wiktoria Szmerło i Natalia Wójcik. Klaudia przegrała z Julią Skibą, natomiast Natalia i Wiktoria po wygraniu meczów przegrały w ćwierćfinale. W deblu Natalia Wójcik w parze z Wiktorią Szmerło zdobyły brązowe medale.

więcej »

Halowe gry Skrzatów w grupach

W sobotę i niedzielę [22-23.03.2014r] w hali klubowej GKS rozegrany został Halowy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny skrzatów w grupach. Jak zawsze świetnie wypadły nasze dobrze rokujące tenisistki. Oliwia Żuchowska zajęła II miejsce, Patrycja Dąbrowska III miejsce, Klaudia Michalak V miejsce. Pozostałe skrzatki uplasowały się na dalszych miejscach: Kinga Grzesiak 11 miejsce, a Julka Wilkowicz 12-miejsce. Komplet wyników >> TU <<

W skrzatach nie było już tak dobrze. Hubert Choniawko zajął V miejsce, Kamil Piątkowski był 11, a Jakub Winiarski zajął 12 miejsce.

więcej »

Podsumowanie sezonu tenisowego Lubelskiego WZT

W mijający weekend w sali konferencyjnej klubu odbyło się ważne wydarzenie - posumowanie sezonu tenisowego Lubelskiego WZT za rok 2013. Wręczono na nim wyróżnienia, które otrzymali zasłużeni działacze oraz zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych. Zarząd WZT postarał się o nagrody dla tenisistów, które zostały rozdane w loterii. W każdej kategorii wiekowej puchary otrzymało 5-cioro zawodników z najwyższymi rankingami z list generalnych za 2013r.

Z naszego klubu takie puchary otrzymali: Andżelika Rembisz, Natalia Wójcik, Kacper Wronka, Klaudia Michalak, Wiktoria Szmerło oraz wszyscy Krasnale.

więcej »

VI Halowe Mistrzostwa Lublina w Tenisie Ziemnym

W miniony weekend odbyły się VI Halowe Mistrzostwa Lublina w Tenisie. Startowało w nich troje naszych zawodników. Na co dzień nasi trenerzy Łukasz Chojnacki i Mateusz Marzec, a w turnieju tenisiści reprezentujący nasz klub spisali się bardzo dobrze. Przegrali dopiero w ćwierćfinałach po bardzo dobrych meczach z mocnymi zawodnikami. W kategorii dziewcząt zwycięstwo odniosła Oliwia Żuchowska, potwierdzając, że jej ostatnie wygrane w turniejach nie są przypadkowe. Pokonała w finale zawodniczkę gospodarzy Julię Pyzel 6-0, 6-3. Wcześniej też zdecydowanie wygrała swoje mecze.

Cieszymy się, że naszą sekcję reprezentuje nie tylko młodzież, ale i starsi zawodnicy którzy kilka lat wcześniej zakończyli karierę zawodniczą. Zachęcamy innych byłych zawodników sekcji tenisa aby poszli w ich ślady. Informujemy, iż od 1 stycznia 2014r. w struktury PZT decyzją zarządu weszli zawodnicy ATP i są na tych samych prawach co pozostali zawodnicy.

więcej »

Dobre wieści z HWTK Młodzików

Zwycięstwo w rozegranym w miniony weekend w hali klubowej GKS turnieju młodziczek odniosła nasza zawodniczka Oliwia Żuchowska, pokonując starszą od siebie zawodniczkę również z naszego klubu Wiktorię Szmerło. Zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Zawodniczki stoczyły trzysetowy pojedynek, w którym Oliwia wykazała się większą odpornością psychiczną i fizyczną. Gratulacje dla Oliwii!!!

Trzecie miejsce zajęła również nasza zawodniczka Natalia Wójcik, pokonując w trzysetowym pojedynku Julię Zdunek z Avii Świdnik. Natalka powoli wraca do formy i mamy nadzieję, że potwierdzi to w następnych turniejach. Szósta była Klaudia Michalak. Siódme miejsce zajęła Patrycja Dąbrowska, Julka Wilkowicz - 10, Zuzia Kozera - 10 i 11 miejsce zajęła Kinga Grzesiak.

W młodzikach już tak dobrze nie było. Wygrali zawodnicy spoza naszego klubu. Kacper Wronka zajął 7 miejsce. Zawodnik ten powoli wraca do formy po kontuzji nogi. Maciej Kwieciński był 9, Michał Stankiewicz 12, Michał Brodzik 14 i Kacper Wójcik 15.

Link do kompletu wyników...

więcej »

Podwójne zwycięstwo Oliwi Żuchowskiej

W Halowym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatek rozegranym na hali klubowej Oliwia Żuchowska stanęła na podium singla i debla.

Oliwia w drodze po zwycięstwo w turnieju pokonała bardzo trudne przeciwniczki: w 1/16 Elizę Mucę [Return Zamość], w ćwierćfinale Aleksandrę Wójcik [Avia Świdnik], w półfinale Patrycję Dąbrowską [Górnik Łęczna] i w finale Klaudię Michalak [Górnik Łęczna].
W grze podwójnej w finale razem z Klaudią Michalak pokonały klubowe koleżanki Patrycję Dąbrowską i Julię Wilkowicz tym samym wygrywając cały turniej, a ich przeciwniczki musiały się zadowolić drugim miejscem. Komplet wyników >> TU <<

II miejsce Klaudii Michalak i III miejsce Patrycji Dąbrowskiej w grze pojedynczej pokazuje siłę naszego tenisa w tej kategorii wiekowej. Nasza zawodniczka Zuzanna Kozera razem z zawodniczką MKT Stalowa Wola Natalią Szczupak zdobyły III miejsce w grze podwójnej.

więcej »