Oficjalna strona

Białoruś pokonana, teraz Szwajcaria

W ostatni piątek piłkarska reprezentacja Polski kobiet udanie zainaugurowała eliminacje do Mistrzostw Świata Francja 2019. W rozegranym na stadionie GKS Górnik Łęczna spotkaniu „Biało-Czerwone” pokonały Białoruś 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyły Agata Tarczyńska, Ewelina Kamczyk, a dwa trafienia dołożyła Ewa Pajor.

Piłkarska reprezentacja Polski

Rywalizacja w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Świata przyciągnęła na stadion w Łęcznej 3740 kibiców, którzy z trybun oklaskiwali reprezentantki Polski, a te odwdzięczyły się dobrą grą. Od pierwszej minuty spotkania „Biało-Czerwone” ruszyły do zdecydowanych ataków, a dobre okazję do zdobycia gola miały Ewa Pajor i Agnieszka Winczo. W 14 minucie prostopadłą piłkę na wolne pole zagrała Ewelina Kamczyk, dwukrotnie na białoruską bramkę uderzała Winczo, a całą akcję celnym strzałem zakończyła Agata Tarczyńska. W kolejnych minutach reprezentacja Polski raz po raz atakowała na bramkę gości, jednak na kolejnego gola kibice musieli poczekać do 37 minuty. Wtedy to świetne podanie posłała Pajor, do piłki dopadła grająca na co dzień w barwach GKS Górnik Łęczna Kamczyk, która ze spokojem umieściła futbolówkę w siatce. Chwilę później Polki cieszyły się z kolejnego trafienia, a do siatki na raty trafiła Pajor. W końcówce pierwszej części spotkania strzał życia oddała Anastasia Shcherbachenia, która z ponad 30 metrów wpakowała piłkę do polskiej bramki.

Po zmianie stron Polska spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i raz po raz groźnie atakowała, a bliska szczęścia była Tarczyńska i Winczo. W 59 minucie gry wynik piątkowej rywalizacji ustaliła Pajor. Niespełna 21-letnia napastniczka wykorzystała podanie Kamczyk i z dużym spokojem umieściła piłkę w siatce. Polki na inaugurację eliminacji Mistrzostw Świata zainkasowały komplet punktów, a następnym krokiem w drodze na Mundial będzie starcie ze Szwajcarią, z którą „Biało-Czerwone” zmierzą się we wtorek w Biel.

Polska – Białoruś 4:1 (3:1)

Agata Tarczyńska 14, Ewelina Kamczyk 37, Ewa Pajor 42, 59 – Anastasia Shcherbachenia 45