Oficjalna strona

Całym sercem wierze w naszą drużynę – Górniczki po losowaniu Champions League

Piłkarki GKS Górnik Łęczna poznały przeciwników, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w turnieju kwalifikacyjnym UEFA Women’s Champions League. Zobaczcie co przed debiutem „Zielono-Czarnych w europejskich pucharach powiedziały Emilia Zdunek i Natasza Górnicka.

GKS Górnik Łęczna UEFA Women's Champions League

W piątek w siedzibie UEFA w Nyonie odbyło się losowanie turnieju kwalifikacyjnego Champions League. 40 drużyn zostało przydzielonych do 4 koszyków, a następnie rozlosowanych do 10 grup. Piłkarki GKS Górnik Łęczna znalazły się w grupie numer 3, gdzie oprócz nich rywalizować będą również Glasgow City, RSC Anderlecht i FC Martve. Zobaczmy jak losowanie skomentowały Emilia Zdunek i Natasza Górnicka.

– Patrząc na aspekt sportowy to ciężki przeciwnik, jak na ten etap rozgrywek – tak wylosowanie Glasgow City skomentowała Emilia Zdunek. – Ja osobiście się ciesze, na pewno to bardziej satysfakcjonujące niż gra z mistrzem Cypru, czy Kosowa – dodała doświadczona pomocniczka. Z dużym szacunkiem o drużynach przeciwnych wypowiedziała się również Natasza Górnicka. – Glasgow to klasa sama w sobie, Anderlecht to ciekawy zespół, który z pewnością będzie chciał powalczy o awans, natomiast na temat gruzińskiej drużyny ciężko mi się wypowiedzieć, ale domyślam się że to dziewczyny z twardym i zadziornym charakterem – powiedziała podpora defensywy Mistrza Polski.

Glasgow City i Anderlecht to znane marki, jednak „Górniczki” widzą swoje szanse w walce o awans do 1/16 Champions League. – Podchodzę do tego na spokojnie. W swojej drużynie mamy dużo doświadczonych zawodniczek, jeśli uda nam się wszystko dobrze poukładać w głowach, awansujemy dalej, bo stać nas na to – oceniła Zdunek.
– Całym sercem wierze w naszą drużynę, jestem przekonana ze nasz sztab szkoleniowy doskonale nas przygotuje do tych rozgrywek i bez żadnego wstydu stawimy rywalkom czoła. Poza tym szykują się w klubie również wzmocnienia, które pozwolą nam na więcej rotacji w składzie, a to z kolei może być kluczem w tym turnieju – podsumowała Górnicka.

Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w Glasgow między 7, a 13 sierpnia. Do 1/16 Champions League awansują zwycięscy każdej z 10 grup i 2 drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 6 18 
2. KKPK Medyk Konin 16
3.    KKS Czarni Sosnowiec 6 15
4. AZS PWSZ Wałbrzych 6 15
5. MKS Olimpia Szczecin 6 7
6. AZS UJ Kraków 6 7
7. GKS Katowice 6 7
8. UKS SMS Łódź 6 7
9. AZS Wrocław 6 6
10. TS Mitech Żywiec 6 4
11. AZS PSW Biała Podlaska 6 3
12. Polonia Poznań 6 0

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna