Oficjalna strona

Całym sercem wierze w naszą drużynę – Górniczki po losowaniu Champions League

Piłkarki GKS Górnik Łęczna poznały przeciwników, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w turnieju kwalifikacyjnym UEFA Women’s Champions League. Zobaczcie co przed debiutem „Zielono-Czarnych w europejskich pucharach powiedziały Emilia Zdunek i Natasza Górnicka.

GKS Górnik Łęczna UEFA Women's Champions League

W piątek w siedzibie UEFA w Nyonie odbyło się losowanie turnieju kwalifikacyjnego Champions League. 40 drużyn zostało przydzielonych do 4 koszyków, a następnie rozlosowanych do 10 grup. Piłkarki GKS Górnik Łęczna znalazły się w grupie numer 3, gdzie oprócz nich rywalizować będą również Glasgow City, RSC Anderlecht i FC Martve. Zobaczmy jak losowanie skomentowały Emilia Zdunek i Natasza Górnicka.

– Patrząc na aspekt sportowy to ciężki przeciwnik, jak na ten etap rozgrywek – tak wylosowanie Glasgow City skomentowała Emilia Zdunek. – Ja osobiście się ciesze, na pewno to bardziej satysfakcjonujące niż gra z mistrzem Cypru, czy Kosowa – dodała doświadczona pomocniczka. Z dużym szacunkiem o drużynach przeciwnych wypowiedziała się również Natasza Górnicka. – Glasgow to klasa sama w sobie, Anderlecht to ciekawy zespół, który z pewnością będzie chciał powalczy o awans, natomiast na temat gruzińskiej drużyny ciężko mi się wypowiedzieć, ale domyślam się że to dziewczyny z twardym i zadziornym charakterem – powiedziała podpora defensywy Mistrza Polski.

Glasgow City i Anderlecht to znane marki, jednak „Górniczki” widzą swoje szanse w walce o awans do 1/16 Champions League. – Podchodzę do tego na spokojnie. W swojej drużynie mamy dużo doświadczonych zawodniczek, jeśli uda nam się wszystko dobrze poukładać w głowach, awansujemy dalej, bo stać nas na to – oceniła Zdunek.
– Całym sercem wierze w naszą drużynę, jestem przekonana ze nasz sztab szkoleniowy doskonale nas przygotuje do tych rozgrywek i bez żadnego wstydu stawimy rywalkom czoła. Poza tym szykują się w klubie również wzmocnienia, które pozwolą nam na więcej rotacji w składzie, a to z kolei może być kluczem w tym turnieju – podsumowała Górnicka.

Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w Glasgow między 7, a 13 sierpnia. Do 1/16 Champions League awansują zwycięscy każdej z 10 grup i 2 drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 27 65 
2. KKPK Medyk Konin 27 64
3.    KKS Czarni Sosnowiec 27 61
4. AZS PWSZ Wałbrzych 27 51
5. UKS SMS Łódź 27 39
6. GKS Katowice 27 35
7. AZS UJ Kraków 27 42
8. AZS PSW Biała Podlaska 27 38
9. MKS Olimpia Szczecin 27 28
10. AZS Wrocław 27 19
11. TS Mitech Żywiec 27 18
12. Polonia Poznań 27 1

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna