Oficjalna strona

Chcesz zostać piłkarką? Zgłoś się do Nas! Akademia GKS Górnik Łęczna Zaprasza

Akademia piłki nożnej kobiet GKS „Górnik” Łęczna zaprasza wszystkie chętne dziewczyny w wieku od 7 do 13 lat do rozpoczęcia treningów w naszym klubie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki na obiektach przy ulicy Jaśminowej 6 w Łęcznej.

Akademia GKS Górnik Łęczna

Koordynatorem powołanej w styczniu tego roku Akademii GKS Górnik Łęczna została Natasza Górnicka, która widzi wiele pozytywnych aspektów i możliwości rozwoju. Jak się okazuje do aktywowania akademii nie potrzeba wcale wielkich pieniędzy, a głównie chęci. Zarówno Prezes (Krzysztof Kwiatkowski) jak i zarząd GKS Górnik Łęczna przychylnie spojrzeli na wizje rozbudowy struktur naszego klubu i można było zacząć działać – podkreśla Górnicka.

Kluczem do dobrego funkcjonowania zawsze są ludzie, dlatego cieszę się ze udało mi się zachęcić do współpracy kompetentne trenerki które spisują się w swojej roli znakomicie. Na dzień dzisiejszy oprócz drużyny seniorek, utworzyliśmy 2 grupy przedszkolaków (do 6 roku życia), biorącą udział w wojewódzkich mistrzostwach drużynę orliczek (7-10 lat), drużynę młodziczek występująca w wojewódzkich mistrzostwach młodziczek (11-13 lat), ponadto posiadamy również drużynę która bierze udział w rozgrywkach III ligi lubelskiej, w której graja głównie zawodniczki w przedziale wiekowym 14-19 lat – dodała Górnicka.

W przeciągu 9 miesięcy przy pomocy wielu ludzi w klubie udało nam się stworzyć zalążek, tego co docelowo chcemy zbudować w Łęcznej. Przy takich możliwościach jakie mamy w Górniku, przy bazie treningowej, którą posiadamy i przy ogromnej chęci osób związanych z tym projektem, można być spokojnym o przyszłość tego klubu. Jestem przekonana, że za kilka lat akademia GKS Górnik Łęczna będzie bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny – podsumowała piłkarka GKS Górnik Łęczna i reprezentacji Polski.

Akademia GKS Górnik Łęczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna
Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 27 71
2. Czarni Sosnowiec 27 62
3. Medyk Konin 27 61
4. AZS Wałbrzych 27 48
5. UKS SMS Łódź 27 37
6. Olimpia Szczecin 27 29
7. Mitech Żywiec 27 32
8. AZS UJ Kraków 27 32
9. AZS Biała Podlaska 27 26
10. AZS Wrocław 27 24
11. Unifreeze Górzno 27 17
12. Sportowa Czwórka Radom 27 15