Oficjalna strona

Chcesz zostać piłkarką? Zgłoś się do Nas! Akademia GKS Górnik Łęczna Zaprasza

Akademia piłki nożnej kobiet GKS „Górnik” Łęczna zaprasza wszystkie chętne dziewczyny w wieku od 7 do 13 lat do rozpoczęcia treningów w naszym klubie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki na obiektach przy ulicy Jaśminowej 6 w Łęcznej.

Akademia GKS Górnik Łęczna

Koordynatorem powołanej w styczniu tego roku Akademii GKS Górnik Łęczna została Natasza Górnicka, która widzi wiele pozytywnych aspektów i możliwości rozwoju. Jak się okazuje do aktywowania akademii nie potrzeba wcale wielkich pieniędzy, a głównie chęci. Zarówno Prezes (Krzysztof Kwiatkowski) jak i zarząd GKS Górnik Łęczna przychylnie spojrzeli na wizje rozbudowy struktur naszego klubu i można było zacząć działać – podkreśla Górnicka.

Kluczem do dobrego funkcjonowania zawsze są ludzie, dlatego cieszę się ze udało mi się zachęcić do współpracy kompetentne trenerki które spisują się w swojej roli znakomicie. Na dzień dzisiejszy oprócz drużyny seniorek, utworzyliśmy 2 grupy przedszkolaków (do 6 roku życia), biorącą udział w wojewódzkich mistrzostwach drużynę orliczek (7-10 lat), drużynę młodziczek występująca w wojewódzkich mistrzostwach młodziczek (11-13 lat), ponadto posiadamy również drużynę która bierze udział w rozgrywkach III ligi lubelskiej, w której graja głównie zawodniczki w przedziale wiekowym 14-19 lat – dodała Górnicka.

W przeciągu 9 miesięcy przy pomocy wielu ludzi w klubie udało nam się stworzyć zalążek, tego co docelowo chcemy zbudować w Łęcznej. Przy takich możliwościach jakie mamy w Górniku, przy bazie treningowej, którą posiadamy i przy ogromnej chęci osób związanych z tym projektem, można być spokojnym o przyszłość tego klubu. Jestem przekonana, że za kilka lat akademia GKS Górnik Łęczna będzie bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny – podsumowała piłkarka GKS Górnik Łęczna i reprezentacji Polski.

Akademia GKS Górnik Łęczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna
Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 9 25
2. Medyk Konin 8 24
3. AZS Wałbrzych 9 16
4. UKS SMS Łódź 8 15
5. Czarni Sosnowiec 9 15
6. AZS UJ Kraków 8 11
7. AZS Biała Podlaska 9 9
8. Olimpia Szczecin 9 8
9. Sportowa Czwórka 9 7
10. Mitech Żywiec 8 6
11. AZS Wrocław 7 4
12. Unifreeze Górzno 9 1