Oficjalna strona

Cudowny gol Grzywińskiej, Górnik Łęczna pokonał Sztorm

W spotkaniu 19 kolejki Ekstraligi kobiet GKS Górnik Łęczna pokonał przed własną publicznością zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli Sztorm Gdańsk 2:0. Ozdobą rozegranego w środę meczu była bramka, którą w 66 minucie zdobyła Gabriela Grzywińska.

Górnik Łęczna

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęła się od ataków naszej drużyny, która zepchnęła przyjezdne do głębokiej defensywy i raz po raz starała się zaskoczyć ich obronę. Okazję do zdobycia gola miały Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek, jednak w decydujących momentach naszym piłkarkom brakowało dokładności.

Po bezbramkowej pierwszej połowie „Górniczki” ruszyły do zdecydowanych ataków i już po kilku chwilach mogły się cieszyć ze zdobycia pierwszej bramki. Piłkę w pole karne dośrodkowała Grzywińska, umiejętnie przyjęła ją Kamczyk, która strzałem lewą nogą otworzyła wynik rywalizacji. W kolejnych minutach cały czas stroną przeważającą były wicemistrzynie Polski, które szukały kolejnych bramek. W 66 minucie ta sztuka udała się Grzywińskiej. Defensywna pomocniczka zdecydowała się na uderzenie z około 23 metrów, a mocno bita piłka wpadła w górny róg bramki. Chwilę późnej nasza drużyna miała kolejną okazję na podwyższenie rezultatu. W polu karnym sfaulowana została Anna Sznyrowska, a prowadząca mecz Ewa Szydło wskazała na jedenasty metr. Piłkę na wapnie ustawiła sobie Kamczyk, jednak jej strzał minął lewy słupek bramki gości.

W końcówce spotkania kolejne dobre okazję na zdobycie bramki miały Zdunek i wprowadzona po przerwie Wiktoria Marszewska, jednak ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie. GKS Górnik Łęczna pokonał Sztorm Gdańsk 2:0, a grę naszych piłkarek z wysokości trybun oklaskiwał były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie trener pierwszej drużyny panów Franciszek Smuda.

GKS Górnik Łęczna – Sztorm Gdańsk 2:0 (0:0)
Ewelina Kamczyk 48, Gabriela Grzywińska 66

Górnik: Anna Palińska – Jagoda Szewczuk (Dżesika Jaszek 46), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Alicja Dyguś – Emilia Zdunek, Gabriela Grzywińska (Wiktoria Marszewska 68), Karolina Koch (Kasandra Parczewska 72), Agnieszka Jędrzejewicz (Weronika Zawistowska 61), Ewelina Kamczyk – Anna Sznyrowska

Sztorm: Magdalena Kołacz – Aneta Ramotowska (Wiktoria Krygier 85), Krystyna Cywińska (Amanda Turowska 75), Aleksandra Rucińska, Angelika Bużan, Kinga Wierzbicka – Dominika Kopińska (Natalia Kulig 60), Marta Stasiulewicz (Martyna Krygier 85), Kinga Bużan, Klaudia Kamińska (Viktoria Ossowska 70) – Martyna Zańko

Jedna odpowiedź na „Cudowny gol Grzywińskiej, Górnik Łęczna pokonał Sztorm”