Oficjalna strona

Derby są Nasze! Górniczki ponownie na szóstkę

Derby Lubelszczyzny dla „Górniczek”! W spotkaniu 13 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały w derbowym starciu AZS PSW Biała Podlaska 6:0. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobyły Emilia Zdunek i Dżesika Jaszek, a po jednym trafieniu dołożyły Anna Sznyrowska i Ewelina Kamczyk.

AZS Biała Podlaska - GKS Górnik Łęczna 0:6

Derbowa rywalizacja rozpoczęła się od akcji Naszej drużyny, która starała się rozmontować defensywę gospodyń w ataku pozycyjnym. W 11 minucie długie podanie umiejętnie głową strąciła Ewelina Kamczyk, a akcję celnym strzałem zakończyła Emilia Zdunek. W kolejnych minutach „Górniczki” raz po raz przeprowadzały kolejne groźne akcje, a groźnie na bramkę AZS-u uderzały Agata Guściora i Dominika Grabowska. W 35 minucie to właśnie grająca w środku pola pomocniczka posłała świetne podanie na wolne pole, a wynik spotkania podwyższyła Dżesika Jaszek. Jeszcze przed przerwą Górnik wyprowadził trzeci cios, a tym razem na listę strzelców wpisała się Kamczyk, dla której było to już 20 trafienie w obecnych rozgrywkach.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie „Górniczki” zdobywały kolejne gole, a Biała Podlaska liczyła na swoją szansę z kontrataku. W 51 minucie w polu karnym sfaulowana została Kamczyk, a rzut karny na gola zamieniła Zdunek. Kilka chwil później na listę strzelców wpisała się po raz drugi Jaszek, a wynik spotkania ustaliła w 77 minucie wprowadzona po przerwie Anna Sznyrowska, która obchodziła dziś swoje urodziny. W samej końcówce derbowego starcie gospodynie miały jeszcze okazję na zdobycie honorowego gola. Po faulu Alicji Materek sędzina wskazała na jedenasty metr. Piłkę na wapnie ustawiła sobie Elżbieta Edel, jednak jej uderzenie minęło bramkę strzeżoną przez Klaudię Kowalską.

Ostatecznie Górnik pokonał rywala zza miedzy 6:0 i wrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Oprócz urodzin Sznyrowskiej, okazję do świętowania miała dziś również Natasza Górnicka. Kapitan Górnika rozegrała dziś swój 200 mecz w Ekstralidze.

AZS PSW Biała Podlaska – GKS Górnik Łęczna 0:6 (0:3)

Emilia Zdunek 11, 51(k), Dżesika Jaszek 35, 60, Ewelina Kamczyk 45, Anna Sznyrowska 77

AZS: Dewicka (Gocel 46) – Sosnowska, Bosak, Edel, Kusiak, Niedbała – Gąsieniec, Wołos (Płoska 55), Cieśla (Dranouskaya 61), Mikołajczak – Lefeld (Hlukha 75)

Górnik: Kowalska – Dyguś (Rogalska 60), Górnicka, Guściora, Jelencić – Zawistowska (Jędrzejewicz 60), Zdunek (Materek 70), Matysik, Grabowska (Sznyrowska 60), Kamczyk – Jaszek (Kłoda 75)