Dieta na Plus partnerem GKS Górnik Łęczna

Poradnia dietetyczna „Dieta na plus” została oficjalnym partnerem GKS Górnik Łęczna! Współpraca ma opierać się na wymianie barterowej, dzięki której piłkarki naszego klubu będą mogły poszerzać swoją wiedzę na temat diety i zdrowego odżywiania. W przyszłości chcielibyśmy, aby do współpracy z poradnią dietetyczną przystąpiły kolejne sekcje naszego klubu.

 

 

Na osiąganie sukcesów w sporcie wpływa wiele elementów, a jednym z nich jest prawidłowe odżywianie. Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na wytrzymałość, regenerację oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna chcą cały czas się rozwijać szuka rozwiązań, które mogą okazać się przydatne dla naszych zawodniczek w starciu z rywalami. Właśnie dlatego występująca na co dzień w Ekstralidze drużyna kobiet będzie miała w najbliższych miesiącach wsparcie ze strony dietetyka. Nad zdrowym odżywianiem wicemistrzyń Polski będzie czuwać Agnieszka Kosk z poradni dietetycznej „Dieta na plus” ze Szpitala Powiatowego w Łęcznej.

– Moim zadaniem nie będzie pilnowanie co znajduje się w lodówkach piłkarek, ale przekonanie ich do zdrowego odżywiania i dostarczania organizmowi tego czego potrzebuje. Planujemy przeprowadzanie cyklicznych warsztatów dietetycznych oraz indywidualnych konsultacji – powiedziała Agnieszka Kosk.

– Tak jak treningi dobierane są indywidualnie, dla każdego sportowca, tak samo powinniśmy przygotowywać plany dietetyczne. Dieta powinna uwzględniać budowę ciała, wiek, wagę, rodzaj i intensywność treningu. Odpowiednio przygotowany plan dietetyczny z całą pewnością poprawi samopoczucie, zwiększy wydolność i wytrzymałość organizmu, zwiększy przyswajalność składników odżywczych z przyjmowanej żywności, a przede wszystkim przyśpieszy regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym. Żywienie ma mocne znaczenie długofalowo – podsumowała Kosk.

Chęć rozwoju i poprawiania wyników sportowych w klubie jest tak duża, że tylko kwestią czasu było dopięcie wszystkich szczegółów i rozpoczęcie współpracy z dietetykiem. – Uważam,ze konsultacje w poradni dietetycznej są potrzebne osobom, które chcą zmienić swoje życie pod względem żywienia, chcą pozbyć się niechcianych kilogramów, lub po prostu chcą zacząć się zdrowo odżywiać – powiedziała Anna Palińska.

Pierwsza bramkarka GKS Górnik Łęczna zwróciła uwagę na jeszcze jeden aspekt – Wiele osób nie wie, jak schudnąć w bezpieczny i racjonalny sposób. Skuteczne odchudzanie jest możliwe, ale by stało się faktem, należy zmienić swoje podejście do jedzenia. Dieta u sportowców pełni szczególna rolę. Dzięki odpowiednio dobranej diecie organizm sportowca szybciej się regeneruje, a co za tym idzie poprawia się nam samopoczucie.

Mamy nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę, a wszystkich naszych kibiców zapraszamy do odwiedzania strony Poradni dietetycznej „Dieta na plus”, która jest dostępna pod adresem  www.dietanaplus.pl

 

Najbliższy mecz Ekstraliga

Najbliższy mecz CLJ

Kalendarz wydarzeń

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 12 34
2 KKPK Medyk Konin 12 25
3 KKS Czarni Sosnowiec 12 25
4 AZS UJ Kraków 11 24
5 UKS SMS Łódź 12 23
6 GKS Katowice 12 22
7 MKS Olimpia Szczecin 12 18
8 AZS PWSZ Wałbrzych 12 16
9 AZS Wrocław 12 12
10 TS Mitech Żywiec 12 6
11 KKP Bydgoszcz 12 4
12 Rolnik Biedrzychowice 11 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 10 30
2 GKS Górnik Łęczna 10 21
3 SMS Resovia Rzeszów 10 21
4 KS SWD Wodzisław Śląski 9 16
5 Bronowianka Kraków 9 16
6 UKS 3 Staszówka Jelna 10 15
7 KS Unia Opole 10 10
8 TS ROW Rybnik Sp z o.o. 9 6
9 1 KS Ślęza Wrocław 9 5
10 KKS Zabrze 10 0