Oficjalna strona

Dublet Sznyrowskiej, Górniczki zdobyły Wrocław

W spotkaniu rozegranym w ramach 20 kolejki Ekstraligi kolejne zwycięstwo odniosły piłkarki GKS Górnik Łęczna. Tym razem wicemistrzynie Polski pokonały na wyjeździe AZS Wrocław 4:2. Dwie bramki w sobotnim spotkaniu zdobyła Anna Sznyrowska, a po jednym trafieniu dołożyły Emilia Zdunek i zdobywająca regularnie gole w lidze Ewelina Kamczyk.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna zdobyły Wrocław

„Górniczki” bardzo dobrze weszły w mecz i już po kilku chwilach mogły się cieszyć ze zdobycia pierwszego gola, a na listę strzelców wpisała się Anna Sznyrowska. Doświadczona napastniczka kilkanaście minut później cieszyła się z drugiego trafienia. Wicemistrzynie Polski nie zamierzały zwalniać tempa i jeszcze przed przerwą zdobyły kolejnego gola. Ustawiona na prawym skrzydle Agnieszka Jędrzejewicz płasko dośrodkowała w pole karne, a do siatki z bliskiej odległości trafiła Ewelina Kamczyk, dla której było to 21 trafienie w sezonie.

Po zmianie stron w szeregi naszej drużyny wkradły się niepotrzebne błędy i nerwowość. W 55 minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła do siatki naszej drużyny trafiła Sylwia Matysik. Kilka minut później w polu karnym sfaulowana została Weronika Zawistowska, a rzut karny na gola zamieniła Emilia Zdunek. Niestety nasze piłkarki jedynie przez kilka chwil mogły się cieszyć trzy bramkowym prowadzeniem. W 63 minucie rzut karny na gola zamieniła Dominika Grabowska, która tym samym ustaliła wynik rywalizacji na 4:2.

Po zwycięstwie we Wrocławiu 8 piłkarek GKS Górnik Łęczna uda się na zgrupowania reprezentacji Polski „A” i U19. Wicemistrzynie Polski wrócą ponownie do ligowej rywalizacji 13 kwietnia kiedy to zmierzą się na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej z AZS UJ Kraków!

AZS Wrocław – GKS Górnik Łęczna 2:4 (0:3)

Sylwia Matysik 55, Dominika Grabowska 63 (k) – Anna Sznyrowska 4, 24, Ewelina Kamczyk 38, Emilia Zdunek 60(k)

AZS: Anna Bocian – Anita Turkiewicz, Karolina Ostrowska, Aleksandra Parka, Joanna Olszewska (Małgorzata Korda 46), Monika Koziarska (Katarzyna Sztuka 77), Joanna Wróblewska, Patrycja Falborska (Dorota Kwapisz 46), Sylwia Matysik, Maria Zbyrad, Dominika Grabowska

Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś (Jagoda Szewczuk 75), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Dominika Kwietniewska, Karolina Koch (Wiktoria Marszewska 46),Gabriela Grzywińska (Dżesika Jaszek 65), Agnieszka Jędrzejewicz (Weronika Zawistowska 46), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska