Oficjalna strona

Emilia Zdunek trafiła w końcówce, Górnik w finale Pucharu Polski

Piłkarki GKS Górnik Łęczna po raz trzeci z rzędu awansowały do finału Pucharu Polski! W półfinałowym spotkaniu rozegranym na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej „Górniczki” pokonały TS Mitech Żywiec 2:1! Bramkę na wagę awansu zdobyła w ostatniej akcji meczu Emilia Zdunek.

Emilia Zdunek GKS Górnik Łęczna

Kontuzje i drobne urazy podstawowych zawodniczek GKS Górnik Łęczna sprawiły, że w półfinale Pucharu Polski szansę gry przez pełne 90 minut dostało kilka piłkarek, które nie są w tym sezonie pierwszym wyborem trenera i trzeba przyznać, że wpłynęło to na ożywczo na grę naszej drużyny. „Górniczki” od początku spotkania zdecydowanie ruszyły na rywala i w ciągu zaledwie kilku minut stworzyły sobie dwie dobre okazję do zdobycia gola, a bliskie szczęścia były Weronika Zawistowska i Anna Sznyrowska. W 15 minucie gry Agnieszka Jędrzejewicz zagrała piłkę na wolne pole, na dobrej pozycji znalazła się Sznyrowska, która przy asyście zawodniczki gości trafiła w słupek, a całą akcję celną dobitką zakończyła Jędrzejewicz. W kolejnych minutach cały czas stroną dominującą pozostawały piłkarki GKS Górnik Łęczna, a dobre okazję do zdobycia gola miały Emilia Zdunek, Sznyrowska i aktywna od początku spotkania Zawistowska.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – Górnik atakował, Mitech ograniczał się do defensywny. Niestety nasza drużyna nie ustrzegła się błędów. W 63 minucie w pozornie nie groźnej sytuacji z bramki niepotrzebnie wybiegła Anna Palińska, a jej błąd przytomnie wykorzystała Maja Stopka. Po utracie bramki „Górniczki” ruszyły do kolejnych ataków, a bliskie szczęścia były kolejno Alicja Dyguś, Marlena Hajduk, czy Natasza Górnicka. Kiedy wydawało się, że do wyłonienia finalisty Pucharu Polski 2016/2017 potrzebne będą rzuty karne piłkę w pole karne dośrodkowała Dominika Kwietniewska, a niepilnowana Zdunek z bliskiej odległości wbiła piłkę do siatki i zapewniła Górnikowi awans do finału.

GKS Górnik Łęczna – TS Mitech Żywiec 2:1 (1:0)

Agnieszka Jędrzejewicz 15, Emilia Zdunek 90 – Maja Stopka 63

Górnik: Palińska – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Dyguś (75’ Wasil), Zawistowska, Koch (65’ Noras), Parczewska, Jędrzejewicz, Zdunek, Sznyrowska

Mitech: Komosa (Zeman 20) – Zegan, Rżany, Prokop, Gębka, Droździk, Chrzanowska, Wiśniewska, Biegun (Smaza 86), Suskova, Stopka