Oficjalna strona

Ewelina Kamczyk show, Górnik pokonał SMS

W pierwszym spotkaniu rundy finałowej piłkarski GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością zajmujący przed tą kolejką trzecie miejsce w ligowej tabeli UKS SMS Łódź 4:0. Wszystkie bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobyła Ewelina Kamczyk, która w wielkim stylu wróciła do gry po lekkim urazie.

Ewelina Kamczyk poprowadziła GKS Górnik Łęczna do kolejnego zwycięstwa

Rywalizacja drugiej i trzeciej drużyny Ekstraligi kobiet rozpoczęła się od ataków „Górniczek”, które bardzo szybko przejęły kontrolę na boisku i raz po raz zagrażały bramce gości. Dobre okazję do zdobycia gola miały Ewelina Kamczyk i Anna Sznyrowska, jednak w decydujących momentach zabrakło im trochę precyzji. Kilka minut później bliska szczęścia była Emilia Zdunek, której strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Wynik spotkania w 41 minucie otworzyła Kamczyk, która precyzyjnym strzałem głową wpisała się na listę strzelców, a asystę przy jej trafieniu zaliczyła Zdunek.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części spotkania najskuteczniejsza piłkarka Ekstraligi cieszyła się ze zdobycia drugiego gola, a asystę przy jej drugim trafieniu ponownie zaliczyła Zdunek. Kilkadziesiąt sekund później w polu karnym gości sfaulowana została Agnieszka Jędrzejewicz, a prowadząca to spotkanie Magdalena Figura wskazała na jedenasty metr. Piłkę na wapnie ustawiła sobie Kamczyk, jednak tym razem z jej próbą poradziła sobie dobrze interweniująca Dorota Paturaj. W 49 minucie „Górniczki” przeprowadziły kolejną akcję bramkową. Po drużynowym rozegraniu piłki do siatki ponownie trafiła Kamczyk, która tym samym skompletowała hat-trick, a hat-tricka z asyst zapisała na swoim koncie Zdunek.

W kolejnych minutach cały czas stroną dominującą pozostawały rozpędzone piłkarki GKS Górnik Łęczna czego efektem były kolejne sytuacje pod bramkowe. Blisko szczęścia były Gabriela Grzywińska i Agnieszka Jędrzejewicz, a wynik spotkania ostatecznie ustaliła Kamczyk, dla której było to już 29 trafienie w bieżącym sezonie.

GKS Górnik Łęczna – UKS SMS Łódź 4:0 (1:0)

Ewelina Kamczyk 41, 46, 49, 61

Górnik: Palińska – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Dyguś (Rogalska 61), Kamczyk, Koch (Zawistowska 61), Parczewska (Grzywińska 61), Jędrzejewicz (Szewczuk 75), Zdunek, Sznyrowska