Oficjalna strona

Górniczki na 6, meldujemy się w półfinale

W spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 6:0 i dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Kolejnym rywalem naszej drużyny w drodze po puchar będzie AZS PWSZ Wałbrzych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna

Strzelanie w ćwierćfinale Pucharu Polski rozpoczęła już w pierwszej minucie Ewelina Kamczyk, która wykorzystała dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzałem z bliskiej odległości umieściła futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach dobre okazję miały Agnieszka Jędrzejewicz i Dżesika Jaszek, jednak „Górniczki” na kolejnego gola kazały czekać swoim kibicom do 45 minuty.  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierowała Agata Guściora.

Po zmianie stron nasze piłkarki dołożyły kolejne gole. Najpierw drogę do bramki znalazła Jaszek, a chwilę później po raz drugi na listę strzelców wpisała się Kamczyk. W 75 minucie po akcji lewą stroną boiska po raz drugi do siatki trafiła Jaszek. Kilka chwil później rzut karny wywalczyła Weronika Zawistowska, a jedenastkę na bramkę zamieniła Kamczyk, która skompletowała hat-trick. „Górniczki” pokonały Wrocław 6:0 i zapewniły sobie awans do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z AZS PWSZ Wałbrzych.

GKS Górnik Łęczna – AZS Wrocław 6:0 (2:0)

Ewelina Kamczyk 1, 50, 78(k), Agata Guściora 45, Dżesika Jaszek 47, 75

Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś, Agata Guściora, Patrycja Rogalska, Gabriela Grzywińska, Natasza Górnicka, Emilia Zdunek (Alicja Materek 70), Ewelina Kamczyk, Agnieszka Jędrzejewicz (Weronika Zawistowska 60), Dominika Grabowska (Sylwia Matysik 60), Dżesika Jaszek (Iga Karpińska 75)

AZS: Jagoda Sapor – Aleksandra Kaim (Patrycja Kufel 70), Paulina Bączek, Klaudia Homa (Emilia Hnatów 53), Julia Maskiewicz, Kamila Czudecka, Małgorzata Korda, Monika Koziarska, Dorota Kwapisz (Katarzyna Styczyrz 83), Joanna Olszewska, Anita Turkiewicz (Maja Jurczenko 53)