Oficjalna strona

Górniczki gromią i awansują na fotel lidera

W zaległym spotkaniu 1 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna rozbiły na wyjeździe AZS Wrocław 9:0. Trzy bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobyła Ewelina Kamczyk, dwie Gabriela Grzywińska, a po jednym trafieniu dołożyły Emilia Zdunek, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska i Krystyna Sikora, dla której było to pierwsze ligowe trafienie w barwach Górnika.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna jeszcze prze wyjazdem do Wrocławia doskonale zdawały sobie sprawę, że zwycięstwo z wielokrotnym mistrzem Polski da im awans na fotel lidera i od początku dzisiejszego spotkania realizowały ten plan. Już w 7 minucie gry wynik spotkania otworzyła Ewelina Kamczyk, która we Wrocławiu zdobyła 3 bramki i po 6 rozegranych do tej pory kolejkach z 16 bramkami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelczyń. Chwilę po pierwszym gole Kamczyk, dublet dołożyła Gabriela Grzywińska, a jeszcze przed przerwą czwartą bramkę dla Górnika zdobyła była zawodniczka AZS-u Dominika Grabowska.

Po zmianie stron swoją bramkę zdobyła również bardzo regularna w tym sezonie Emilia Zdunek, a kilka chwil później również druga ex Wrocławianka Sylwia Matysik. W 78 minucie gry swoją pierwszą ligową bramkę w barwach Górnika zdobyła Krystyna Sikora, a kilka chwil później Ekstraligowy debiut zaliczyła Aleksandra Drąg.

Teraz mistrzynie Polski czeka powrót do Łęcznej, a już w piątek kolejny wyjazd. Tym razem „Zielono-Czarne” wyruszą do Katowic gdzie już w sobotę zmierzą się z debiutującą w Ekstralidze Gieksą.

AZS Wrocław – GKS Górnik Łęczna 0:9 (0:4)

Ewelina Kamczyk 7, 73, 88, Gabriela Grzywińska 16, 24, Dominika Grabowska 36, Emilia Zdunek 55, Sylwia Matysik 63, Krystyna Sikora 78

Anna Palińska – Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Małgorzata Grec (Patrycja Rogalska 60), Sylwia Matysik (Weronika Kłoda 75), Gabriela Grzywińska (Krystyna Sikora 60), Alicja Materek (Wiktoria Marszewska 46), Ewelina Kamczyk, Patrycja Balcerzak (Aleksandra Drąg 80), Dominika Grabowska, Emilia Zdunek