Oficjalna strona

„Górniczki” wywalczyły awans w samej końcówce

Piłkarki GKS Górnik Łęczna po zimowej przerwie wróciły do rywalizacji na krajowym podwórku. W ćwierćfinale Pucharu Polski „Górniczki” pokonały przed własną publicznością AZS UJ Kraków 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyły w samej końcówce spotkania Emilia Zdunek i Gabriela Grzywińska.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały AZS UJ Kraków 2:1

Rywalizacja w Łęcznej rozpoczęła się od spokojnych ataków naszej drużyny, które jednak przez długi czas nie przekładały się na dobre okazję pod bramką rywalek z Krakowa. W 23 minucie po błędzie debiutującej w „Zielono-Czarnych” barwach Moniki Walaszek futbolówkę do siatki skierowała Klaudia Kubaszek i goście nie oczekiwanie wyszli na prowadzenie. Po stracie gola nasza drużyna wypracowała sobie dwie dogodne okazję do zdobycia gola, a bliskie szczęścia były Ewelina Kamczyk i Weronika Zawistowska.

Po zmianie stron AZS cały czas konsekwentnie rozbijał ataki naszej drużyny, jednak z biegiem minut „Górniczki” coraz ciaśniej zamykały przyjezdne w polu karnym i raz po raz groźnie uderzały na ich bramkę. Swoje okazję miały m.in Dominika Grabowska, czy Emilia Zdunek, a piłka po strzale Kamczyk trafiła w poprzeczkę. W 84 minucie prawym skrzydłem zdecydowanie ruszyła Grabowska, która została podcięta w polu karnym, a prowadząca to spotkanie Monika Mularczyk wskazała na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamieniła Zdunek. Kilka chwil później „Górniczki” zaskoczyły przyjezdne kolejnym skutecznym atakiem. Z prawej strony piłkę płasko dośrodkowała Agata Guściora, a celnym strzałem z bliskiej odległości na listę strzelców wpisała się Gabriela Grzywińska. Górnik pokonał AZS UJ Kraków 2:1 i awansował do półfinału Pucharu Polski, w którym 5 maja zmierzy się na wyjeździe z Medykiem Konin.

GKS Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków 2:1 (0:1)

Emilia Zdunek 85(k), Gabriela Grzywińska 89 – Klaudia Kubaszek 23

Górnik: Walaszek – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Jelencić, Matysik (Guściora 46), Balcerzak (Grec 55), Grabowska, Kamczyk, Zdunek, Zawistowska (Grzywińska 46)