Oficjalna strona

Górniczki zremisowały w Szczecinie

W spotkaniu 23 kolejki Ekstraligi prowadzące w ligowej tabeli piłkarki GKS Górnik Łęczna zremisowały w Szczecinie z tamtejszą Olimpią 1:1.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna

Optyczna przewaga od początku rywalizacji należała do naszej drużyny, jednak w decydujących momentach brakowało nam przyspieszenia gry i nieco więcej dokładności. Mimo to naszej drużynie udało się wypracować kilka niezłych akcji, po których swoje szanse miały m.in Dominika Grabowska, Dżesika Jaszek, czy Ewelina Kamczyk.

Gospodynie przez większość spotkania ograniczały się do przeszkadzania i rozbijania naszych ataków, a mimo to w 66 minucie gry udało im się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafiła Matilda Böhm. Kilka minut później „Górniczki” doprowadziły do wyrównania. Futbolówkę w pole karne dośrodkowała Gabriela Grzywińska, a do siatki skierowała ją Kamczyk. W ostatnich minutach rywalizacji nasze piłkarki szukały swojej okazji do zdobycia drugiej bramki, a dobre okazje miały Grzywińska i wprowadzona w drugiej połowie Agnieszka Jędrzejewicz, jednak ostatecznie wynik rywalizacji nie uległ już zmianie.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu nasza drużyna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma 10 punktów przewagi nad wiceliderem.

MKS Olimpia Szczecin – GKS Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
Matilda Böhm 66 – Ewelina Kamczyk 72

Olimpia: Niesterowicz – Grosicka (Witczak 62), Szymaszek, Szwed, Preś, Böhm, Hryb (Trzcińska 90), Ratajczyk, Janik, Bińkowska (Sudyk 46), Kovtun

Górnik: Palińska – Rogalska (Zawistowska 59), Górnicka, Guściora, Jelencić – Grzywińska, Matysik, Grabowska (Jędrzejewicz 59), Zdunek, Kamczyk – Jaszek (Materek 70)