Oficjalna strona

Górniczki zrobiły kolejny krok w kierunku mistrzostwa Polski

W szlagierowym spotkaniu 22 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały po zaciętym boju Medyk Konin 3:2. Dzięki temu zwycięstwu na 5 kolejek przed zakończeniem ligowej rywalizacji „Górniczki” mają 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną z Konina.

Górnik Łęczna

Piłkarki GKS Górnik Łęczna foto by Paula Duda

Rywalizacja mistrza z wicemistrzem Polski przyciągnęła na trybuny stadionu przy Alei Jana Pawła II 13 blisko 800 fanów, którzy byli świadkami zaciętej rywalizacji! W pierwszych minutach spotkania optyczną przewagę na boisku miały „Górniczki”, które długo rozgrywały kolejne akcje, jednak nie przełożyło się to na dobre okazję pod bramkowe. W 34 minucie rywalizacji na indywidualną akcję zdecydowała się Nikol Kaleta, która wpadła w pole karne i wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na gola zamieniła Natalia Chudzik.

Po utracie gola nasza drużyna ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków. W 43 minucie po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk do wyrównania doprowadziła Sylwia Matysik, a kilka chwil później gola na 2:1 zdobyła Dżesika Jaszek i pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszej drużyny. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków „Zielono-Czarnych”, a dobre okazję do zdobycia gola miały Weronika Zawistowska i Kamczyk. W 63 minucie to właśnie najskuteczniejsza piłkarka Ekstraligi znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem umieściła piłkę w siatce. Na 20 minut przed końcem goście z Konina zdołali jeszcze zdobyć kontaktowego gola, jednak to było wszystko na co tego dnia stać było podopieczne Romana Jaszczaka. Ostatecznie Górnik pokonał Medyk 3:2 i umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Warto również wspomnieć, że spotkanie na żywo na swoim kanale Youtube Łączy Nas Piłka po raz w historii  zdecydował się pokazać Polski Związek Piłki Nożnej.

GKS Górnik Łęczna – Medyk Konin 3:2 (2:1)

Matysik 43, Jaszek 45, Kamczyk 63 – Chudzik 34(k), Majda 70

Górnik: Kowalska – Jelencić, Górnicka, Guściora, Rogalska, Matysik, Grzywińska, Zdunek (Materek 88), Kamczyk, Grabowska (Zawistowska 58), Jaszek (Jędrzejewicz 85)

Medyk: Dolan – Chudzik, Sałata, Slavcheva, Zając, Olejniczak, Pakulska, Balcerzak, Sikora (Iwaniszyn 88), Kaletka, Gawrońska (Majda 59)