Górnik lepszy w derbach Lubelszczyzny

GKS Górnik Łęczna lepszy w derbach Lubelszczyzny! W spotkaniu rozegranym w ramach 18 kolejki Ekstraligi kobiet wicemistrzynie Polski pokonały na wyjeździe AZS PSW Biała Podlaska 2:0. Bramki dla naszej drużyny w pierwszej połowie spotkania zdobyły Ewelina Kamczyk i Agnieszka Jędrzejewicz.

Od początku rywalizacji na nowo otwartym stadionie położonym przy hali sportowej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II stroną dominującą była nasza drużyna. Już w pierwszym minutach spotkania dobrą okazję na zdobycie gola miała Natasza Górnicka, jednak posłała futbolówkę nad bramką. Kilka chwil później na uderzenie z linii pola karnego zdecydowała się Ewelina Kamczyk, która przy sporym udziale bramkarki AZS-u zdobyła swojego 19 gola w obecnym sezonie ligowym. W 22 minucie na indywidualną akcję zdecydowała się Anna Sznyrowska, która zbiegła z piłką do środka i idealnie wyłożyła ją przed bramkę, a nabiegająca Agnieszka Jędrzejewicz podwyższyła prowadzenie.

W kolejnych minutach cały czas optyczną przewagę na boisku miały „Górniczki”, które raz po raz groźnie atakowały na bramkę gospodarzy. Bliskie szczęścia były Karolina Koch i Kamczyk, jednak w obu przypadkach świetnie interweniowała Aleksandra Brzezina. Po zmianie stron wicemistrzynie Polski spokojnie rozgrywały piłkę w okolicach linii środkowej i czekały na ruch ze strony przeciwnika. AZS cały czas czekał na przeprowadzenie skutecznego kontrataku, jednak ta sztuka mu się nie udała, za to nasza drużyna wypracowała sobie kolejne okazje. Na listę strzelców mogły się wpisać aktywna Sznyrowska, Weronika Zawistowska i Alicja Dyguś, która przebojem wdarła się w pole karne gospodarzy, jednak w decydującym momencie zabrakło jej nieco precyzji. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie. Górnik pokonał AZS 2:0 i odniósł tym samym trzecie wiosenne zwycięstwo. W najbliższą środę do Łęcznej przyjeżdża Sztorm Gdańsk!

AZS: Brzezina – Sosnowska, Kuciewicz, Edel, Kusiak (Mikołajczak 65), Michalska, Wołos, Cieśla, Lefeld (Ulatowska 70), Gąsieniec (Płoska 75), Puk (Najdyhor 80)

Górnik: Palińska – Grzywińska (Marszewska 46), Hajduk, Górnicka, Koch (Jaszek 65), Jędrzejewicz (Zawistowska 60), Kwietniewska (Szewczuk 70), Zdunek, Dyguś, Kamczyk, Sznyrowska

[su_slider source=”media: 1659,1658,1657″ limit=”50″ link=”lightbox” width=”680″ height=”400″ title=”no” pages=”no” mousewheel=”no” speed=”500″][su_slider source=”category: 5″ limit=”10″ target=”blank” width=”220″ height=”200″ arrows=”no” pages=”no” mousewheel=”no”][/su_slider]