Oficjalna strona

Hat-trick Jaszek, debiut Karpińskiej

W spotkaniu rozpoczynającym rywalizację w 9 kolejce Ekstraligi GKS Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej Sportową Czwórkę Radom 8:0. Hat-tricka w piątkowym spotkaniu ustrzeliła Dżesika Jaszek, swojego pierwszego gola w Ekstralidze zdobyła Patrycja Rogalska, a ekstraligowy debiut w zielono-czarnych barwach zaliczyła Iga Karpińska.

Rywalizacja w Radomiu od początku przebiegała pod dyktando naszej drużyny, która już w pierwszych minutach mogła wyjść na prowadzenie, jednak dobrej okazji bramkowej nie wykorzystała Anna Sznyrowska. W kolejnych minutach „Górniczki” raz po raz groźnie atakowały na bramkę przeciwnika, a bliski szczęścia były Ewelina Kamczyk i Weronika Zawistowska. W 28 minucie wynik spotkania otworzyła Dżesika Jaszek, a jeszcze przed przerwą podwyższyła Zawistowska. W drugiej części spotkania „Górniczki” przycisnęły tracącego siły przeciwnika, a kolejne bramki zdobyły Sznyrowska, Jaszek, która skompletowała hat-trick i Zawistowska. Warto również wspomnieć, że pierwszego gola w historii swoich występów w Ekstralidze zdobyła Patrycja Rogalska, ligowy debiut zaliczyła Iga Karpińska, a 13 gola w sezonie zdobyła Kamczyk.

LUKS Sportowa Czwórka Radom – GKS Górnik Łęczna 0:8 (0:2)

Dżesika Jaszek 28, 62, 63, Weronika Zawistowska 36, 52, Anna Sznyrowska 49, Patrycja Rogalska 77, Ewelina Kamczyk 90

CZWÓRKA: Snopczyńska (Wicik 75) – Chrzanowska, Zielińska, Stasikowska, Szuba, Płóciennik (Gołebiowska 80), Iwaniszyn,. Tracz, Kołek (Dobrowolska 80), Rosińska, Sobczak.

GÓRNIK: Palińska – Górnicka, Jelencić, Guściora, Grabowska (Rogalska 60), Matysik, Zawistowska (Jędrzejewicz 60), Kamczyk, Zdunek, Sznyrowska (Kłoda 75), Jaszek (Karpińska 80)