Oficjalna strona

Hat-trick Kamczyk, „Górniczki” wygrały w Sosnowcu

W szlagierowym spotkaniu 11. kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe Czarnych Sosnowiec 5:2. Trzy bramki w niedzielnym spotkaniu zdobyła Ewelina Kamczyk, a po jednym trafieniu dołożyły Emilia Zdunek i Gabriela Grzywińska.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja w Sosnowcu rozpoczęła się od ataków z obu stron, jednak skuteczniejsze pod bramką rywala okazały się mistrzynie Polski. W 15 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydowała się Gabriela Grzywińska, futbolówkę odbiła Anna Szymańska, a do siatki z bliskiej odległości trafiła Ewelina Kamczyk. Po stracie bramki wicemistrzynie Polski starały się odpowiedzieć, ale albo brakowało im dokładności, albo na drodze stawała dobrze interweniująca Anna Palińska.

Po zmianie stron do kolejnych ataków ruszyły Czarne. W 52 minucie po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę przejęła Joanna Operskalska, która precyzyjnym strzałem doprowadziła do wyrównania. Po drażnione utratą gola „Górniczki” ruszyły do ataku i już cztery minuty później ponownie wyszły na prowadzenie, a rzut karny pewnym strzałem wykorzystała Kamczyk. Dla mistrzyni Europy z 2013 roku była to bramka numer 100 w Ekstralidze dla naszej drużyny. W 64 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę do siatki skierowała Gabriela Grzywińska. Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów naszej drużyny. W 72 minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisała się Kamczyk, która tym samym skompletowała hat-trick. Mające pod kontrolą przebieg spotkania „Górniczki” w 84 minucie zdobyły gola numer 5, a rzut karny na gola zamieniła Emilia Zdunek. W odpowiedzi kapitalnym strzałem z powietrza popisała się Martyna Wiankowska, która zmniejszyła rozmiary porażki. W doliczonym czasie gry rzut karny zmarnowała najskuteczniejsza piłkarka Czarnych Patricia Hmirova.

Ostatecznie mistrzynie Polski pokonały drużynę z Sosnowca 5:2 i dzięki temu zwycięstwu umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

KKS Czarni Sosnowiec – GKS Górnik Łęczna 2:5 (0:1)

Operskalska 52, Wiankowska 90 – Kamczyk 15, 57 (k), 72, Grzywińska 64, Zdunek 84 (k)

Czarni: Szymańska – Wieczorek (Ogierman 75), Fischerova, Grad, Wiankowska, Hmirova, Operskalska, Horvathova, Matla, Jaszek, Cichosz

Górnik: Palińska – Rogalska, Górnicka, Grec, Jelencić, Grzywińska, Matysik, Grabowska (Sikora 75), Balcerzak, Kamczyk, Zdunek