Oficjalna strona

Holandia i Hiszpania rywalami Polski w Algarve Cup

Reprezentacja Polski po raz trzeci w historii weźmie udział w prestiżowym turnieju Algarve Cup, który na przełomie lutego i marca zostanie rozegrany w Portugalii. Dziś odbyło się losowanie, które wyłoniło rywali „Biało-Czerwonych” w fazie grupowej.

Polska

Trening „Biało-Czerwonych” przed meczem Polska – Hiszpania foto: Paula Duda / laczynaspilka.pl

 

Tegoroczna edycja Algarve Cup odbędzie się w dniach 27 lutego – 6 marca. W turnieju zagrają Polska, Portugalia, Dania, Szkocja, Kanada, Szwecja, Norwegia, Hiszpania, Holandia, Chiny, Islandia i Szwajcaria. „Biało-Czerwone” trafiły do grupy B, gdzie ich rywalem będzie Hiszpania(01.03) i Holandia (04.03). Po rywalizacji w fazie grupowej, 6 marca Polska rozegra jeszcze jedno spotkanie, którego stawką będzie zajęcie konkretnego miejsca w całym turnieju.

Po losowaniu poprosiliśmy o kilka słów komentarza nasze reprezentantki:

Emilia Zdunek – Myślę że lepszej grupy nie mogłyśmy sobie wymarzyć. Nie ma chyba piłkarki na świecie, która nie chciałaby zagrać z Mistrzem Europy, to będzie dla nas znakomite doświadczenie. Poza tym Hiszpania, stosuje mój ulubiony styl gry. Po ostatnim meczu z nimi, nasz sztab wyciął mnóstwo fragmentów z tego spotkania, więc myślę że lekcje, która nam dały zaprocentuje.

Patrycja Balcerzak – Trafiłyśmy na rywali z najwyższej półki. Hiszpania to dobry przeciwnik, z którym ostatnio się mierzyłyśmy, ten mecz będzie pewnego rodzaju weryfikacją, czy wyciągnęłyśmy wnioski po przegranej 1:3 na wyjeździe. Mecz z Holandia to bardzo duży test, który pokaże nam realnie w jakim jesteśmy punkcie. Możliwość gry z mistrzyniami Europy to przywilej jakich mało, szansa na którą się pracuje wiele miesięcy, czy nawet lat.

Gabriela Grzywińska – Cieszę się ze możemy zagrać w taki turnieju, tym bardziej z tak mocnymi drużynami, które mogą nas bardzo dużo nauczyć. Rywalizacja ze światowym „topem” pokaże nam nad czym musimy pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 16 44 
2. KKPK Medyk Konin 16 39
3.    KKS Czarni Sosnowiec 16 36
4. AZS PWSZ Wałbrzych 16 35
5. UKS SMS Łódź 16 25
6. AZS UJ Kraków 15 23
7. GKS Katowice 16 21
8. AZS PSW Biała Podlaska 16 16
9. MKS Olimpia Szczecin 16 13
10. AZS Wrocław 16 13
11. TS Mitech Żywiec 16 6
12. Polonia Poznań 16 1

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna