Oficjalna strona

Jesteśmy w finale Pucharu Polski!

Jesteśmy w finale Pucharu Polski 2018! W półfinałowym spotkaniu rozegranym na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 piłkarki GKS Górnik Łęczna rozbiły AZS PWSZ Wałbrzych 6:0 i dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie czwarty z rzędu udział w finale Pucharu Polski, który odbędzie się 31 maja w Łodzi.

Górnik Łęczna

„Górniczki” bardzo dobrze weszły w sobotnie spotkanie i już w 2 minucie zdobyły pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z rzut wolnego futbolówkę głową uderzyła Gabriela Grzywińska i Weronika Klimek, musiała po raz pierwszy wyciągać ją z siatki. W kolejnych minutach dobre okazję miały Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek, jednak w decydujących momentach zabrakło im nieco szczęścia. W 32 minucie gry Grzywińska zagrała do Zdunek, ta do Kamczyk, a najskuteczniejsza piłkarka Ekstraligi podwyższyła prowadzenie „Zielono-Czarnych”. Kilka chwil później „Górniczki” mogły się cieszyć ze zdobycia trzeciej bramki, a na listę strzelców wpisała się Agata Guściora.

Po zmianie stron nasze piłkarki ponownie zadały rywalkom szybki cios. Tym razem w rolę asystentki wcieliła się Kamczyk, a do siatki trafiła Dżesika Jaszek. Podłamana takim przebiegiem wydarzeń na boisku drużyna z Wałbrzycha niebyła wstanie nic zrobić, a „Górniczki” dołożyły jeszcze dwie bramki. Najpierw rzut karny pewnie wykorzystała Emilia Zdunek, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustaliła Ana Jelencić, która latem zeszłego roku przyszła do nas z Wałbrzycha.

GKS Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 6:0 (3:0)

Gabriela Grzywińska 2, Ewelina Kamczyk 32, Agata Guściora 39, Dżesika Jaszek 47, Emilia Zdunek 70(k), Ana Jelencić 90

Górnik: Palińska – Rogalska (Materek 46), Górnicka, Guściora, Jelencić – Grzywińska, Matysik, Grabowska (Zawistowska 60), Zdunek (Kłoda 73), Kamczyk – Jaszek (Jędrzejewicz 65)

AZS: Klimek, Siwińska, Mesjasz, Aszkiełowicz, Dereń (Kędzierska 80), Rędzia (Pluta 71), Rapacka (Gradecka 74), Ratajczak, Głąb (Kowalczyk 69), Zawadzka, Rozmus (Szewczuk 54)