Oficjalna strona

Kamczyk z hat-trickiem, Górnik lepszy w derbowym starciu

Derby Lubelszczyzny dla wicemistrzyń Polski! W spotkaniu 2 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS PSW Biała Podlaska 4:0. Pierwszego hat-tricka w nowym sezonie ustrzeliła Ewelina Kamczyk, a na listę strzelców wpisała się również Anna Sznyrowska.

Ewelina Kamczyk poprowadziła GKS Górnik Łęczna do zwycięstwa

Zgodnie z oczekiwaniami 15 derbowe starcie rozpoczęło się pod dyktando wicemistrzyń Polski, które od początku przejęły inicjatywę na boisku, a swoich szans w uderzeniach zza szesnastki szukały Ewelina Kamczyk i Gabriela Grzywińska. W 19 minucie debiutująca w meczu przed własną publicznością Dominika Grabowska zagrała prostopadłą piłkę na wolne pole, a w sytuacji sam na sam świetnie zachowała się Kamczyk, która otworzyła wynik rywalizacji. Kilka chwil później drugą bramkę dla Górnika powinna zdobyć Weronika Zawistowska, jednak w decydującym momencie zabrakło jej zdecydowania. Drużyna z Białej Podlaski starała się groźnie kontratakować, jednak próby Klaudii Lefeld i Ewy Cieśli skutecznie rozbijała defensywa wicemistrzyń Polski. W kolejnych minutach cały czas gra toczyła się pod dyktando naszej drużyny, jednak kibice zebrani na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 na kolejne bramki musieli czekać do drugiej części spotkania.

Kilka minut po wznowieniu gry prawym skrzydłem odważnie ruszyła Zawistowska, która przytomnie dograła futbolówkę w pole karne, a doświadczona Anna Sznyrowska podwyższyła prowadzenie. Niespełna 7 minut później „Górniczki” cieszyły się z kolejnego gola, a do siatki trafiła Kamczyk. W drugiej części spotkania trener Piotr Mazurkiewicz zdecydował się na przeprowadzenie kilku roszad, a na boisku zameldowała się m.in wracająca do gry po kontuzji Emilia Zdunek, która już po chwili mogła się cieszyć ze zdobycia gola, jednak z jej strzałem poradziła sobie Dominika Dewicka. W 78 minucie wynik derbowej rywalizacji ustaliła Kamczyk, która po indywidualnej akcji mocnym strzałem w długi róg po raz trzeci pokonała młodą bramkarkę gości.

GKS Górnik Łęczna – AZS PSW Biała Podlaska 4:0 (1:0)

Ewelina Kamczyk 19, 56, 78, Anna Sznyrowska 51

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Jelencić – Zawistowska (Jędrzejewicz 60), Grzywińska (Materek 75), Matysik, Grabowska (Zdunek 71), Kamczyk – Sznyrowska (Jaszek 60)

AZS: Dewicka – Niedbała (Kusiak 67), Edel, Sosnowska, Kuciewicz (Oznańska 86), Gąsieniec, Lefeld, Mikołajczak, Wołos, Płoska (Bąk 66), Cieśla