Oficjalna strona

Kanonada w Krakowie! „Górniczki” rozbiły AZS

W zaległym spotkaniu 15 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna rozbiły AZS UJ Kraków 10:0! Dzięki temu zwycięstwu Mistrzynie Polski powiększyły przewagę nad drugim w tabeli Medykiem Konin do 5 punktów.

Rywalizacja w Krakowie rozpoczęła się od mocnego uderzenia „Górniczek”. Już w 4 minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Dominika Grabowska, która pewnym strzałem umieściła piłkę w siatce. Po półgodzinie gry wynik spotkania podwyższyła Emilia Zdunek, która pewnym strzałem wykorzystała rzut karny. Emocje w meczu ostatecznie zabiła Weronika Zawistowska, która w przeciągu trzech minut dwukrotnie wpisała się na listę strzelców. Zawistowska najpierw sprytnym strzałem wykorzystała podanie Any Jelencić, a chwilę później z dużym spokojem wykorzystała sytuacje sam na sam.

Po zmianie stron zdeterminowane „Górniczki” nie zamierzały ściągać nogi z gazu. Kolejne bramki zdobywały Zdunek, Krystyna Sikora, Gabriela Grzywińska, a wprowadzona po przerwie Ewelina Kamczyk ustrzeliła hat-trick. Ostatecznie Mistrzynie Polski pokonały AZS UJ Kraków 10:0 i tym samym wyrównały rekord najwyższego zwycięstwa w historii swoich występów w Ekstralidze.

W najbliższy piątek Mistrzynie Polski wyruszą do Żywca, gdzie dzień później w meczu 17 kolejki zmierzą się z tamtejszym Mitechem.

AZS UJ Kraków – Górnik Łęczna 0:10 (0:4)

Dominika Grabowska 4, Emilia Zdunek 30(k), 49, Weronika Zawistowska 41, 44, Krystyna Sikora 56, Ewelina Kamczyk 58, 76, 90, Gabriela Grzywińska 84

AZS UJ Kraków: Mochnacka, Konopka, Woźniak, Tracz, Ładocha, Dul, Bolko, Gęślak, Włodarczyk, Bryzek, Zapała

Górnik: Kowalska, Dyguś, Górnicka (Grec 70), Balcerzak, Jelencić, Sikora (Guściora 60), Matysik, Grzywińska, Zdunek, Grabowska (Kłoda 75), Zawistowska (Kamczyk 55)