Oficjalna strona

Kontuzje „Górniczek”, trzy punkty jadą do Łęcznej

W spotkaniu 5 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe UKS SMS Łódź 2:1. Bramki dla mistrzyń Polski zdobyły Dominika Grabowska i Gabriela Grzywińska. Niestety, podczas dzisiejszego spotkania kontuzji doznały Weronika Zawistowska, Agnieszka Jędrzejewicz i Wiktoria Marszewska.

Dominika Grabowska GKS Górnik Łęczna

Dominika Grabowska GKS Górnik Łęczna foto: kobiecapilka.pl

Rywalizacja w Łodzi rozpoczęła się bardzo pechowo dla naszej drużyny. W 4 minucie gry kontuzji kostki nabawiła się Weronika Zawistowska, a jej miejsce zajęła Agnieszka Jędrzejewicz. Niestety, w końcowych fragmentach pierwszej połowy spotkania Jędrzejewicz doznała kontuzji kolana, a jej miejsce zajęła Małgorzata Grec. Mimo kontuzji dwóch piłkarek jeszcze przed przerwą „Górniczki” wyszły na prowadzenie, a do siatki rywalek trafiła Dominika Grabowska.

Po zmianie stron SMS doprowadził do wyrównania, a do bramki strzeżonej przez Klaudię Kowalską trafiła Paulina Filipczak. Po zdobyciu wyrównującej bramki gospodynie kilkukrotnie zagroziły bramce „zielono-czarnych”, jednak nasze piłkarki jak na mistrzynie przystało odgryzły się równie groźnymi akcjami, a po jednej z nich Gabriela Grzywińska zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. W końcówce spotkania urazu palca u ręki doznała Wiktoria Marszewska.

W poniedziałek wszystkie kontuzjowane piłkarki przejdą badania mające na celu postawienie dokładnej diagnozy. Po nich będziemy mogli powiedzieć jak długo potrwa ich przerwa od treningów.

UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 1:2 (0:1)

Filipczak 59 – Grabowska 45, Grzywińska 83

SMS: Paturaj – Enjo, Zubchyk, Konat, Kurzawa, Turkiewicz (Jedlińska 60), Zbyrad (Wesołowska 88), Parczewska, Osińska (Zieniewicz 80), Stanović (Karczewska 60), Filipczak (Molenda 75)

Górnik: Kowalska – Dyguś (Sikora 70), Górnicka, Grzywińska, Jelencić, Grabowska, Matysik (Marszewska 80), Balcerzak (Materek 60), Kamczyk, Zdunek, Zawistowska (Jędrzejewicz 6, Grec 42)