Oficjalna strona

Łódź zatopiona, Górniczki na szóstkę

Piłkarki GKS Górnik Łęczna rozpoczęły rundę rewanżową sezonu 2017/2018 od pewnego zwycięstwa. Liderki Ekstraligi pokonały przed własną publicznością UKS SMS Łódź 6:0. Po dwie bramki dla naszej drużyny zdobyły Emilia Zdunek i Ewelina Kamczyk, jedno trafienie dołożyła Weronika Zawistowska, a jedną bramkę przeciwniczki wbiły sobie same.

GKS Górnik Łęczna

Od pierwszych minut rywalizacja w Łęcznej przebiegała pod dyktandu naszej drużyny, która starała się zdominować rywala w ataku pozycyjnym, a swoje szansę do zdobycia gola miały m.in Dżesika Jaszek i Sylwia Matysik. Przyjezdne odpowiedziały dwoma szybkimi wypadami, po których swoje okazję miała Martyna Wiankowska. W 27 minucie do długiej piłki zagranej za linię obrony wystartowała Weronika Zawistowska, która na raty wbiła piłkę do siatki po interwencji bramkami SMS. W kolejnym kwadransie gry „Górniczki” bardzo szybko rozstrzygnęły losy rywalizacji. Najpierw kapitalnym strzałem zza pola karnego popisała się Emilia Zdunek, chwilę później sytuację sam na sam wykorzystała Ewelina Kamczyk, a w 41 minucie rywala ostatecznie dobiła Zdunek wykorzystując dobre podanie Jaszek.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron z rzutu rożnego dośrodkowała Kamczyk, a piłkę do własnej bramki wbiła pechowo interweniująca Katarzyna Konat. W kolejnych minutach „Górniczki” spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i raz po raz stwarzały groźne okazję pod bramkę przeciwnika. Przewrotką starała się uderzać Kamczyk, swoje okazję miały również wprowadzone po przerwie Anna Sznyrowska i Weronika Kłoda. W 82 minucie nasze drużyna przeprowadziła świetną akcję zespołową, rozklepała defensywę gości i ustaliła wynik spotkania, a na listę strzelców wpisała się po raz drugi Kamczyk, dla której było to 19 trafienie w obecnym sezonie.

„Górniczki” zainkasowały kolejne 3 punkty, a teraz czeka je derbowa rywalizacja w Białej Podlaskiej.

GKS Górnik Łęczna – UKS SMS Łódź 6:0 (4:0)
Weronika Zawistowska 27, Emilia Zdunek 34, 41, Ewelina Kamczyk 36, 82, Katarzyna Konat 46(s)

Górnik: Kowalska – Jelencić (Kłoda 80), Górnicka, Dyguś, Guściora, Kamczyk, Zdunek, Matysik (Rogalska 65), Zawistowska (Jędrzejewicz 46), Grabowska (Sznyrowska 46), Jaszek (Materek 60)

SMS: Szulc; Zubchyk, Chmal, Kovtun, Konat, Zdunek, Parczewska, Walak, Jedlińska, Karczewska, Wiankowska