Oficjalna strona

Mamy lidera!

W spotkaniu rozegranym w Wielką Sobotę we Wrocławiu piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały tamtejszy AZS 6:1 i dzięki temu zwycięstwu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi.

GKS Górnik Łęczna

Piłkarki GKS Górnik Łęczna od początku rywalizacji we Wrocławiu wzięły się ostro do roboty i już po 29 minutach prowadziły różnicą trzech bramek, a na listę strzelców wpisały się kolejno Emilia Zdunek, Agnieszka Jędrzejewicz i Ewelina Kamczyk. Po półgodzinie gry honorowe trafienie dla gospodyń uzyskała Klaudia Homa, ale to było wszystko na co w Wielką Sobotę stać było piłkarki AZS-u, a kolejne gole zdobywały już tylko „Górniczki”. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców po raz drugi wpisała się Kamczyk, dla której było to 29 trafienie w obecnym sezonie. W drugiej części spotkania kolejne bramki dołożyły Sylwia Matysik i Agata Guściora, ustalając tym samym wynik rywalizacji na 6:1.

Po tym zwycięstwie „Górniczki” rozjechały się do swoich domów, teraz czeka je 10 dniowa przerwa na zgrupowanie reprezentacji Polski, a na kolejny ligowy pojedynek przyjdzie nam czekać do 14 kwietnia, kiedy to nasze zawodniczki zmierzą się przed własną publicznością ze Sportową Czwórką Radom.

AZS Wrocław – GKS Górnik Łęczna 1:6 (1:4)

Klaudia Homa 30 – Emilia Zdunek 5, Agnieszka Jędrzejewicz 10, Ewelina Kamczyk 29, 43, Sylwia Matysik 69, Agata Guściora 88

AZS: Sapor – Olszewska, Kufel, Korda (Iwaśko 60), Maskiewicz, Zbyrad (Hnatów 80), Bączek (Kowalska 75), Homa (Nowacka 80), Turkiewicz, Koziarska, Czudecka

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Rogalska (Zawistowska 60), Matysik, Grzywińska (Materek 70), Jędrzejewicz (Grabowska 46), Zdunek, Kamczyk, Jaszek (Marszewska 75)