Oficjalna strona

Mistrzynie Polski z kompletem punktów

Piłkarki GKS Górnik Łęczna w swoim drugim spotkaniu w ligowym sezonie ponownie sięgnęły po komplet punktów. Mistrzynie Polski tym razem pokonały przed własną publicznością AZS UJ Kraków 4:0.

GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków 4:0 Ekstraliga

Od początku spotkania piłkarkom towarzyszyły obfite opady deszczu, które utrudniały płynną grę. Mimo niesprzyjającej aury zawodniczki GKS Górnik Łęczna od początku były stroną przeważającą i wypracowały sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Bliska szczęścia była Ewelina Kamczyk, która trafiła w słupek, a kilka minut później dobrej okazji nie wykorzystała Sylwia Matysik. W 32 minucie spotkania futbolówkę w pole karne dośrodkowała Kamczyk, a Emilia Zdunek sprytnym strzałem zapewniła Górniczkom prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania kolejne okazje do zdobycia gola miały Kamczyk i Gabriela Grzywińska, jednak zabrakło im trochę szczęścia. W końcówce pierwszej odsłony spotkania fatalnie wyglądającego urazu doznała Ana Jelencić. Nasza piłkarka zderzyła się z bramkarką gości i bardzo groźnie upadła, a kilka minut później została odwieziona do szpitala gdzie po badania została wypuszczona do domu.

Po zmianie stron „Górniczki” ruszyły do ataków z jeszcze większą intensywnością. Dobre okazję do zdobycia gola miały kolejno Patrycja Balcerzak, wprowadzona po przerwie Weronika Zawistowska, Kamczyk i Zdunek. W 54 minucie futbolówkę w pole karne dośrodkowywała Gabriela Grzywińska, a mocno bita piłka zaskoczyła bramkarkę z Krakowa. Na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry swojego gola strzeliła również Kamczyk, która wykorzystała dośrodkowanie Balcerzak i głową skierowała futbolówkę do siatki. W samej końcówce wynik spotkania ustaliła Matysik.

W całym meczu piłkarki GKS Górnik Łęczna oddały 40 strzałów, z czego 21 było celnych, a świetnie interweniująca Karolina Klabis uchroniła swój zespół przed dotkliwszą porażką.

GKS Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków 4:0 (1:0)

Emilia Zdunek 32, Gabriela Grzywińska 54, Ewelina Kamczyk 80, Sylwia Matysik 87

Górnik: Palińska – Jelencić (Zawistowska 46), Górnicka, Grec (Jędrzejewicz 69), Dyguś (Sikora 81), Kamczyk, Grzywińska, Matysik, Grabowska (Materek 75), Balcerzak, Zdunek

AZS UJ: Klabis – Woźniak, Wilk, Tracz, Konopka (Ładocha 75), Kubaszek, Dul (Wróbel 58), Wójcik (Bartosiewicz 58), Sitarz, Nieciąg, Maziarz (Bryzek 70)