Oficjalna strona

Mistrzynie Polski pewnie ograły Wałbrzych

W szlagierowym spotkaniu 10 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS PWSZ Wałbrzych 5:1. Dwie bramki dla „Zielono-Czarnych” strzeliła Gabriela Grzywińska, a po jednym trafieniu dołożyły Dominika Grabowska, Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja w Łęcznej rozpoczęła się od ataków naszej drużyny, a z dobrej strony w ofensywie pokazały się Gabriel Grzywińska i Ewelina Kamczyk. W 15 minucie gry to właśnie Grzywińska zdecydowała się na uderzenie z dalszej odległości, a piłka po jej strzale zaskoczyła Jagodę Sapor. Kwadrans później było już 2:0, a ponownie na listę strzelców wpisała się Grzywińska. W 33 minucie „Górniczki” wyprowadziły szybki kontratak. Lewym skrzydłem ruszyła Kamczyk, która płasko dośrodkowała futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a całą akcję celnym strzałem zakończyła Dominika Grabowska. Jeszcze przed przerwą „Górniczki” mogły zdobyć kolejne bramki, jednak w decydujących momentach zabrakło im nieco dokładności.

Po zmianie stron mistrzynie Polski wyraźnie zwolniły tempo gry i cofnęły się na własną połowę, co skrzętnie starały się wykorzystać przyjezdne. Dobre okazje do zdobycia bramki miały Klaudia Miłek i Oliwia Rapacka, jednak w decydujących momentach zabrakło im precyzji. W 69 minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego popisała się Dominika Dereń, zdobywającym tym samym honorowego gola dla gości.

Stracona bramka podrażniła „Górniczki”, które znów  ruszyły do ataków. W 80 minucie błąd Sapor wykorzystała Kamczyk, która tym samym strzeliła swojego 20 gola w sezonie. Kilka chwil później Kamczyk została sfaulowana w polu karnym, a prowadząca środowe spotkanie Emilia Szymula wskazała na jedenasty metr. Do rzutu karnego podeszła Emilia Zdunek, która rozegrała piłkę do boku, jak niegdyś Johan Cruijff, a strzał Kamczyk minął bramkę przyjezdnych. Kilka chwil później futbolówkę z lewego skrzydła dośrodkowała Krystyna Sikora, a do siatki głową skierowała ją Zdunek, ustalający wynik spotkania na 5:1.

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu stało się faktem, teraz mistrzynie Polski pojadą do Sosnowca, gdzie czeka je mecz z drużyną Czarnych.

GKS Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 5:1 (3:0)

Grzywińska 15, 30, Grabowska 33, Kamczyk 80, Zdunek 89 – Dereń 69

Górnik: Palińska – Rogalska (Sikora 67), Górnicka, Grec, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Grabowska, Balcerzak, Kamczyk, Zdunek

Wałbrzych: Sapor – Mesjasz, Kędzierska, Szewczuk, Zawadzka, Kuciewicz, Rędzia, Dereń, Miłek, Rapacka, Fabova