Oficjalna strona

Mistrzynie Polski triumfują w Derbach Lubelszczyzny

W zaległym spotkaniu 2 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały w derbowym starciu AZS PSW Biała Podlaska 5:1. Bramki dla naszej drużyny strzeliły Emilia Zdunek, Gabriela Grzywińska i Ewelina Kamczyk, która ustrzeliła hat-trick.

GKS Górnik Łęczna - AZS PSW Biała Podlaska

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 rozpoczęła się od ataków naszej drużyny, a dobre okazję do zdobycia gola miały Sylwia Matysik i Ewelina Kamczyk. W 19 minucie gry akcję bramkową zainicjowała Gabriela Grzywińska, futbolówkę przejęła Emilia Zdunek, która wymanewrowała obronę gości i płaskim strzałem otworzyła wynik rywalizacji. Kilka chwil później bliska szczęścia była Grzywińska, jednak jej strzał minimalnie minął bramkę gości. W kolejnych minutach Mistrzynie Polski raz po raz zagrażały bramce AZS-u, a blisko zdobycia kolejnych goli były Kamczyk i Matysik. W końcówce pierwszej części spotkania piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowała Kamczyk, głową sprytnie strąciła ją Grzywińska i Górnik prowadził do przerwy 2:0.

Po zmianie stron odważniej do przodu ruszyły piłkarki z Białej Podlaskiej, czego efektem była zdobyta w 54 minucie bramka, której autorem była Yuliya Karplyuk. Odpowiedź „Zielono-Czarnych” była niemal natychmiastowa. W ciągu 10 minut dwie bramki zdobyła Kamczyk i stało się jasne, że Derby Lubelszczyzny, znów będą należały do naszych piłkarek. W końcówce spotkania rywalki ostatecznie dobiła Kamczyk, która skompletowała hat-trick i ustaliła wynik spotkania na 5:1. Po tym zwycięstwie nasza drużyna ma na swoim koncie 12 punktów i do prowadzącego w tabeli Medyka Konin traci zaledwie 1 punkt (Górnik ma jeden mecz zaległy w 19 września zmierzy się we Wrocławiu z tamtejszym AZS). Kolejne domowe spotkania „Górniczki” rozegrają w niedzielę (16 września) o godzinie 16:00, a ich rywalem będzie TS Mitech Żywiec.

GKS Górnik Łęczna – AZS PSW Biała Podlaska 5:1 (2:0)

Emilia Zdunek 19, Gabriela Grzywińska 43, Ewelina Kamczyk 60, 65, 90 – Yuliya Karplyuk 54

Górnik: Kowalska – Dyguś (Rogalska 78), Górnicka, Grec, Jelencić (Marszewska 72), Matysik (Materek 78), Grzywińska (Sikora 72), Grabowska (Kłoda 84), Balcerzak, Kamczyk, Zdunek

AZS: Snopczyńska – Karplyuk, Dranouskaya, Lefeld (Wołos 72), Edel (Kusiak 75), Sosnowska, Gąsieniec, Bosak, Cieśla (Stasikowska 46), Michalska (Mikołajczak 69), Płoska (Niedbała 50)