Oficjalna strona

Mistrzynie Polski wracają z Konina z kompletem punktów!

W szlagierowym spotkaniu 19 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe Medyk Konin 4:2. Dzięki temu zwycięstwu Mistrzynie Polski pewnie rozsiadły się na fotelu lidera Ekstraligi.

Rywalizacja Mistrza z brązowym medalistą poprzedniego sezonu dość długo się rozkręcała. W 28 minucie na strzał bezpośrednio z rzutu rożnego zdecydowała się Natalia Chudzik i gospodynie mogły się cieszyć z prowadzenia. Kilka chwil później dobrą okazję do zdobycia wyrównującej bramki miała Gabriela Grzywińska, jednak w decydującym momencie zabrakło jej trochę szczęścia. W końcówce pierwszej odsłony spotkania na indywidualną akcję zdecydowała się Emilia Zdunek, która minęła dwie piłkarki Medyka i płaskim strzałem doprowadziła do wyrównania.

Po zmianie stron „Górniczki” przystąpiły do gry ze zdecydowanie większym animuszem i już po kilku minutach wypracowały sobie dwie dogodne okazję do zdobycia gola, a blisko szczęścia były Agata Guściora i wspomniana wcześniej Grzywińska. W odpowiedzi w doskonałej sytuacji znalazła się Dominika Kopińska, jednak z jej strzałem kapitalnie poradziła sobie Klaudia Kowalska. W 61 minucie prostopadłą piłkę z własnej połowy zagrała Guściora, a w sytuacji sam na sam znalazła się Zdunek, która już po chwili cieszyła się z koleżankami z drugiej bramki dla naszej drużyny. Kilka chwil później „Górniczki” zadały trzeci cios. Lewym skrzydłem wystartowała Dominika Grabowska, która płasko wstrzeliła futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a Sylwia Matysik z bliskiej odległości skierowała ją do siatki.

W 71 minucie „Medyczki” zdobyły bramkę kontraktową, a na listę strzelców wpisała się Nicole Zając. Kilka minut później miejsce kontuzjowanej Zdunek zajęła Ewelina Kamczyk, która już po chwili mogła wpisać się na listę strzelców, jednak jej strzał chybił. W 84 minucie gry wynik spotkania po podaniu Kamczyk ustaliła Krystyna Sikora.

Kilka słów komentarza poprosiliśmy po dzisiejszym meczu trenera GKS Górnik Łęczna Szymona Gierobę – Bardzo cieszymy ze zdobycia 3 punków w tak ważnym meczu. Myślę, że jest to dobry prognostyk na resztę sezonu. Na oficjalny debiut musiałem bardzo długo czekać z powodu zgrupowania kadry, ale czas ten wykorzystaliśmy na odpowiednie przygotowanie fizyczne zawodniczek, które zostały w Łęcznej. Na kwestie organizacji gry zabrakło troszkę czasu, co było widać w dzisiejszym meczu. Cieszy postawa dziewczyn. Widać w nich ducha drużyny, która podąża w jasno określonym kierunku – podsumował Gieroba, dla którego dzisiejszy mecz w Koninie był oficjalnym debiutem w roli pierwszego trenera Mistrzyń Polski.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu piłkarki GKS Górnik Łęczna powiększyły przewagę nad drugim w tabeli Medykiem Konin do 5 punktów, a już w najbliższą środę zmierzą się przed własną publicznością z Polonia Poznań.

KKPK Medyk Konin – GKS Górnik Łęczna 2:4 (1:1)

Chudzik 28, Zając 71 – Zdunek 43, 61, Matysik 65, Sikora 84

Medyk: Busch – Maskiewicz, Sałata (Helińska 9), Lukas, Zając, Kaletka (Majda 72), Gedgaudaite, Pakulska (Chudy 86), Chudzik, Gawrońska, Kopińska

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Balcerzak, Jelencić, Guściora, Matysik, Sikora (Materek 90), Zdunek (Kamczyk 77), Grabowska, Grzywińska