Oficjalna strona

Mistrzynie Polski zagrały na 6

W spotkaniu 17 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe TS Mitech Żywiec 6:1. Po 17 seriach gier Mistrzynie Polski mają 5 punktów przewagi nad drugim w tabeli Medykiem Konin.

Wyjazdowa rywalizacja rozpoczęła się od szybkich ataków „Górniczek”, które wyszły na prowadzenie w 12 minucie kiedy to drogę do siatki rywali strzałem z pola karnego znalazła Gabriela Grzywińska. Kilka minut później w dobrej sytuacji po podaniu Alicji Dyguś znalazła się Sylwia Matysik, która podwyższyła prowadzenie „Zielono-Czarnych”.

Po zmianie stron Mistrzynie Polski szybko wyprowadziły kolejne ciosy. W ciągu 12 minut „Górniczki” zdobyły 4 bramki. Najpierw po akcji Dominiki Grabowskiej do siatki trafiła wprowadzona po przerwie Ewelina Kamczyk. Chwilę później to Kamczyk asystowała przy golu Grabowskiej, a ta odwdzięczyła się najskuteczniejsze piłkarce Ekstraligi kolejną asystą. W 65 minucie gry po podaniu Matysik kapitalnym strzałem z powietrza popisała się Emilia Zdunek zdobywając tym samym gola numer 6. W kolejnych minutach „Górniczki” cały czas przeważały na boisku i miały kolejne okazję do zdobycia gola, jednak w decydujących momentach na przeszkodzie stawał brak dokładności i murawa obiektu. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Mitechu zdobyła Katarzyna Wnuk.

TS Mitech Żywiec – GKS Górnik Łęczna 1:6 (0:2)

Wnuk 90 – Grzywińska 12, Matysik 23, Kamczyk 53, 62, Grabowska 56, Zdunek 65

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Balcerzak, Jelencić, Matysik (Materek 75), Grzywińska (Grec 65), Grabowska (Kłoda 65), Zdunek, Sikora (Kamczyk 46), Zawistowska (Karpińska 75)