Oficjalna strona

Mistrzynie Polski nie zwalniają tempa!

Piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały w wyjazdowym spotkaniu UKS SMS Łódź 3:1 i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek wyrównały rekord zdobytych przez Nasz zespół punktów w jednym sezonie, wynoszący obecnie 68 oczek.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja na stadionie im. Kazimierza Górskiego rozpoczęła się pod dyktando naszej drużyny, która wyszła na prowadzenie już w 6 minucie, a na listę strzelców wpisała się Gabriela Grzywińska. Kilkanaście minut później prowadzenie Mistrzyń Polski podwyższyła Agnieszka Jędrzejewicz. W odpowiedzi groźnie zaatakowały gospodynie, które w samej końcówce pierwszej części spotkania zdobyły bramkę kontaktową. Podawała związana przez lata z Górnikiem Kasandra Parczewska, a do siatki trafiła Martyna Wiankowska.

Po przerwie tempo meczu nieco siadło, a dwie świetne okazję do zdobycia bramki miały gospodynie, jednak na ich drodze stawała Klaudia Kowalska, lub obramowanie bramki. W końcowych fragmentach wynik rywalizacji ustaliła Alicja Materek. Górnik pokonał SMS 3:1 i tym samym wyrównał rekord punktów zdobytych w jednym sezonie, który obecnie wynosi 68. Nasze piłkarki będą miały jeszcze dwie kolejki, aby poprawić uzyskany przed rokiem i wyrównany dziś wynik.

W następnej kolejce „Górniczki” zmierzą się na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej z drużyną Czarnych Sosnowiec.

UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 1:3 (1:2)

Wiankowska 45 – Grzywińska 6, Jędrzejewicz 23, Materek 89

SMS: Szulc – Enjo (Molenda 75), Zubchyk, Dragunowicz, Kurzawa, Osińska (Kołodziejek 70), Walak (Zdunek 80), Parczewska, Wiankowska, Wesołowska (Kharlanava 75), Karczewska

Górnik: Kowalska – Rogalska (Jaszek 46), Górnicka, Guściora, Jelencić, Grzywińska (Matysik 46), Grabowska, Zdunek (Materek 46), Jędrzejewicz, Kamczyk, Zawistowska (Kłoda 70)