Oficjalna strona

Młode Górniczki ciężko pracują by stawać się coraz lepsze

Natasza Górnicka koordynator szkółki GKS Górnik Łęczna opowiedziała nam o minionym sezonie. O tym czego udało się już dokonać i o tym co dopiero przed nami. – Codziennie razem z trenerami i trenerkami obserwujemy ile te dziewczynki wkładają pracy w to, żeby kiedyś być drugą Ewa Pajor czy Kasią Kiedrzynek – przyznała Górnicka.

GKS Górnik Łęczna

 

Jakub Witek: Jak oceniasz miniony rok w wykonaniu kierowanej przez Ciebie szkółki?

Natasza Górnicka: Miniony rok, a właściwie sezon 2018/2019 był dla naszej szkółki bardzo udany. Nasze najmłodsze zawodniczki wygrały wojewódzką ligę orliczek, nieco starsze zajęły drugie miejsce w wojewódzkiej lidze młodziczek, ponadto wygraliśmy wojewódzki etap prestiżowego turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii U-12, a w ogólnopolskim finale zajęliśmy 8 miejsce. Jeśli chodzi o juniorki mamy dalekosiężne plany zbudowania mocnych fundamentów pod pierwszą drużynę, dlatego monitorujemy najzdolniejsze piłkarki z naszego województwa i zachęcamy do gry w Górniku.

Ilość startów w minionym sezonie w turniejach i rozgrywkach wzrosła, powiedź co udało Wam się poprawić?

Dzięki zaangażowaniu i sumiennej pracy wszystkich trenerów w szkółce, przybywa coraz więcej zawodniczek z dużym potencjałem i chęcią rozwoju pod okiem dobrych fachowców. Ten sezon utwierdził mnie, że idziemy w dobrym kierunku bo pamiętam w poprzednich latach nie liczyliśmy się specjalnie w rozgrywkach młodzieżowych, a obecnie o młodym Górniku mówi się coraz więcej.

Co uważasz za największy sukces w minionym sezonie?

Za największy sukces wcale nie uważam naszych osiągnięć w szkółce , a raczej fakt, że młode piłkarki które wychowujemy nie boją się marzyć i głośno mówić o tym ze będą najlepsze. Oczywiście to tylko słowa, ale my codziennie razem z trenerami i trenerkami obserwujemy ile te dziewczynki wkładają pracy w to, żeby kiedyś być drugą Ewa Pajor czy Kasią Kiedrzynek.

Jakie są najbliższe sportowe plany naszych juniorek i młodziczek?

Najbliższe plany naszych podopiecznych to prestiżowy turniej Tatry CUP który odbędzie się dniach 21-26 czerwca i jedzie na niego drużyna młodziczek. Juniorki walczą o CLJ U-17 (dwa mecze barażowe już wygrały) i w poniedziałek mają ostatnia przeprawę z drużyną ze Stalowej Woli. Wakacje to teoretycznie czas na odpoczynek, ale krótki, ponieważ wszystkie kategorie maja zaplanowane obozy sportowe.

Jak będą wyglądać młodzieżowe drużyny Mistrza Polski w kolejnym sezonie?

Młodzieżowe drużyny GKS Górnika Łęczna w nowym sezonie rozpoczynają się od naszych małych szkrabów, czyli przedszkolaków, następnie mamy drużynę orliczek (7-9 lat ), młodziczki ( 10-13), drużynę juniorek oraz bezpośrednie zaplecze Ekstraligi, czyli II drużynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 27 65 
2. KKPK Medyk Konin 27 64
3.    KKS Czarni Sosnowiec 27 61
4. AZS PWSZ Wałbrzych 27 51
5. UKS SMS Łódź 27 39
6. GKS Katowice 27 35
7. AZS UJ Kraków 27 42
8. AZS PSW Biała Podlaska 27 38
9. MKS Olimpia Szczecin 27 28
10. AZS Wrocław 27 19
11. TS Mitech Żywiec 27 18
12. Polonia Poznań 27 1

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna