Młode Górniczki ciężko pracują by stawać się coraz lepsze

Natasza Górnicka koordynator szkółki GKS Górnik Łęczna opowiedziała nam o minionym sezonie. O tym czego udało się już dokonać i o tym co dopiero przed nami. – Codziennie razem z trenerami i trenerkami obserwujemy ile te dziewczynki wkładają pracy w to, żeby kiedyś być drugą Ewa Pajor czy Kasią Kiedrzynek – przyznała Górnicka.

 

Jakub Witek: Jak oceniasz miniony rok w wykonaniu kierowanej przez Ciebie szkółki?

Natasza Górnicka: Miniony rok, a właściwie sezon 2018/2019 był dla naszej szkółki bardzo udany. Nasze najmłodsze zawodniczki wygrały wojewódzką ligę orliczek, nieco starsze zajęły drugie miejsce w wojewódzkiej lidze młodziczek, ponadto wygraliśmy wojewódzki etap prestiżowego turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii U-12, a w ogólnopolskim finale zajęliśmy 8 miejsce. Jeśli chodzi o juniorki mamy dalekosiężne plany zbudowania mocnych fundamentów pod pierwszą drużynę, dlatego monitorujemy najzdolniejsze piłkarki z naszego województwa i zachęcamy do gry w Górniku.

Ilość startów w minionym sezonie w turniejach i rozgrywkach wzrosła, powiedź co udało Wam się poprawić?

Dzięki zaangażowaniu i sumiennej pracy wszystkich trenerów w szkółce, przybywa coraz więcej zawodniczek z dużym potencjałem i chęcią rozwoju pod okiem dobrych fachowców. Ten sezon utwierdził mnie, że idziemy w dobrym kierunku bo pamiętam w poprzednich latach nie liczyliśmy się specjalnie w rozgrywkach młodzieżowych, a obecnie o młodym Górniku mówi się coraz więcej.

Co uważasz za największy sukces w minionym sezonie?

Za największy sukces wcale nie uważam naszych osiągnięć w szkółce , a raczej fakt, że młode piłkarki które wychowujemy nie boją się marzyć i głośno mówić o tym ze będą najlepsze. Oczywiście to tylko słowa, ale my codziennie razem z trenerami i trenerkami obserwujemy ile te dziewczynki wkładają pracy w to, żeby kiedyś być drugą Ewa Pajor czy Kasią Kiedrzynek.

Jakie są najbliższe sportowe plany naszych juniorek i młodziczek?

Najbliższe plany naszych podopiecznych to prestiżowy turniej Tatry CUP który odbędzie się dniach 21-26 czerwca i jedzie na niego drużyna młodziczek. Juniorki walczą o CLJ U-17 (dwa mecze barażowe już wygrały) i w poniedziałek mają ostatnia przeprawę z drużyną ze Stalowej Woli. Wakacje to teoretycznie czas na odpoczynek, ale krótki, ponieważ wszystkie kategorie maja zaplanowane obozy sportowe.

Jak będą wyglądać młodzieżowe drużyny Mistrza Polski w kolejnym sezonie?

Młodzieżowe drużyny GKS Górnika Łęczna w nowym sezonie rozpoczynają się od naszych małych szkrabów, czyli przedszkolaków, następnie mamy drużynę orliczek (7-9 lat ), młodziczki ( 10-13), drużynę juniorek oraz bezpośrednie zaplecze Ekstraligi, czyli II drużynę.

Najbliższy mecz Ekstraliga

Kalendarz wydarzeń

(godz. 12:00 ) EKSTRALIGA GKS GÓRNIK ŁĘCZNA - UKS SMS Łódź

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 11 33
2 KKPK Medyk Konin 11 25
3 AZS UJ Kraków 11 24
4 KKS Czarni Sosnowiec 11 22
5 UKS SMS Łódź 11 12
6 GKS Katowice 11 22
7 MKS Olimpia Szczecin 11 15
8 AZS PWSZ Wałbrzych 11 13
9 AZS Wrocław 11 9
10 TS Mitech Żywiec 11 6
11 KKP Bydgoszcz 11 4
12 Rolnik Biedrzychowice 11 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 9 27
2 UKS 3 Staszówka Jelna 9 18
3 GKS Górnik Łęczna 9 18
4 SMS Resovia Rzeszów 9 18
5 KS SWD Wodzisław Śląski 9 16
6 Bronowianka Kraków 9 16
7 KS Unia Opole 9 7
8 TS ROW Rybnik Sp z o.o. 9 6
9 1 KS Ślęza Wrocław 9 5
10 KKS Zabrze 9 0