Oficjalna strona

O MMA

Mixed Matrial Arts (z ang. Mieszane Sztuki Walki), dziedzina sportu nie-olimpijskiego która rozwija się najszybciej ze wszystkich dyscyplin sportowych. Wywodzi się ona z olimpijskiego „Pankration”u i jest jej udoskonaloną wersją która najrealniej oddaje rzeczywiste zagrożenie życia codziennego co za tym idzie jest najskuteczniejszą samoobroną. Kształtowanie MMA w Polsce było bardzo dynamiczne i szybko wywindowało ten sport walki na bardzo wysoki poziom.

 
W Górniku sekcja mma początki swojej działalności rozpoczęła w 2014 roku, pomysłodawcą utworzenia sekcji był Konrad Płaza ze wsparciem lokalnej władzy (Burmistrza miasta Łęczna) oraz otwarciem na rozwój klubu aktualnej władzy GKS Górnik Łęczna.

 
Z każdym rokiem działalności sekcja MMA coraz mocniej gruntowała swoją pozycję na rynku nie tylko Polskim ale i światowym, w 2016 roku, Górniczy Klub Sportowy wspomógł swoją zawodniczkę wraz z lokalnymi sponsorami w wyjeździe na Mistrzostwa Świata które odbyły się w Las Vegas podczas których trenerem kadry był Konrad. Na 24 zawodniczek z różnych krajów świata wychowanka sekcji zdobyła vice-mistrzostwo Świata 2016! W 2018 roku po 4 latach ciężkich walk i przygotowań pod okiem trenera Konrada Płazy, Michał Oleksiejczuk zawalczył dla największej organizacji mieszanych sztuk walk na świecie legendarnej ligi Ultimate Fighting Championship. Sekcja wychowała w tak krótkim czasie również wielu Mistrzów Polski takich jak: Adrian Żak, Jakub Niewiadomski, Jarosław Wróbel, Aleksandra Rola, Iza Walczak, Czarek Oleksiejczuk.

 
Ciągły rozwój sekcji trener zawdzięcza ciężkiej pracy zawodników, władzom klubu GKS, lokalnej władzy oraz Kibicom Górnika Łęczna którzy dbają o rozwój młodzieży oraz warunków treningów.

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 18 50 
2. KKPK Medyk Konin 19 45
3.    KKS Czarni Sosnowiec 19 45
4. AZS PWSZ Wałbrzych 19 42
5. UKS SMS Łódź 19 28
6. GKS Katowice 18 27
7. AZS UJ Kraków 19 26
8. AZS PSW Biała Podlaska 19 20
9. MKS Olimpia Szczecin 19 19
10. AZS Wrocław 19 13
11. TS Mitech Żywiec 19 6
12. Polonia Poznań 19 1

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna