Oficjalna strona

Drużyna kobiet

Hat-trick Jaszek, debiut Karpińskiej

W spotkaniu rozpoczynającym rywalizację w 9 kolejce Ekstraligi GKS Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej Sportową Czwórkę Radom 8:0. Hat-tricka w piątkowym spotkaniu ustrzeliła Dżesika Jaszek, swojego pierwszego gola w Ekstralidze zdobyła Patrycja Rogalska, a ekstraligowy debiut w zielono-czarnych barwach zaliczyła Iga Karpińska.

Rywalizacja w Radomiu od początku przebiegała pod dyktando naszej drużyny, która już w pierwszych minutach mogła wyjść na prowadzenie, jednak dobrej okazji bramkowej nie wykorzystała Anna Sznyrowska. W kolejnych minutach „Górniczki” raz po raz… Czytaj dalej

Zwycięstwo i powrót na fotel lidera

W spotkaniu 8 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 1:0. „Górniczki” zainkasowały komplet dzięki samobójczej bramce Karoliny Ostrowskiej z 41 minuty gry.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej rozpoczęła się od szybkich ataków naszej drużyny, a blisko szczęścia były kolejno Anna Sznyrowska, Emilia Zdunek i Dżesika Jaszek, jednak to zawodniczka gości otworzyła wynik sobotniej rywalizacji. W 41 minucie „Górniczki” po raz kolejny zaatakowały agresywnie zawodniczki z Wrocławia, które po… Czytaj dalej

Rekordowe zwycięstwo „Górniczek”

W 7. kolejce Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna odniosły 6 ligowe zwycięstwo z rzędu. W spotkaniu rozegranym w Miesiączkowie „Górniczki” rozbiły beniaminka ligi Unifreeze Górzno 10:1. Klasycznego hat-tricka ustrzeliła Ewelina Kamczyk, po dwa trafienia dołożyły Emilia Zdunek i Dominika Grabowska, a po jednym golu zdobyły Anna Sznyrowska, Sylwia Matysik i Alicja Materek. Dzisiejsze zwycięstwo wicemistrzyń Polski jest najwyższe w historii ich występów w Ekstralidze.

KS Unifreeze Górzno – GKS Górnik Łęczna (1:3) 1:10

Julia Brzozowska 15 – Anna… Czytaj dalej

Chcesz zostać piłkarką? Zgłoś się do Nas! Akademia GKS Górnik Łęczna Zaprasza

Akademia piłki nożnej kobiet GKS „Górnik” Łęczna zaprasza wszystkie chętne dziewczyny w wieku od 7 do 13 lat do rozpoczęcia treningów w naszym klubie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki na obiektach przy ulicy Jaśminowej 6 w Łęcznej.

Akademia GKS Górnik Łęczna

Koordynatorem powołanej w styczniu tego roku Akademii GKS Górnik Łęczna została Natasza Górnicka, która widzi wiele pozytywnych aspektów i możliwości rozwoju. Jak się okazuje do aktywowania akademii nie potrzeba wcale wielkich pieniędzy, a głównie chęci. Zarówno Prezes… Czytaj dalej

Białoruś pokonana, teraz Szwajcaria

W ostatni piątek piłkarska reprezentacja Polski kobiet udanie zainaugurowała eliminacje do Mistrzostw Świata Francja 2019. W rozegranym na stadionie GKS Górnik Łęczna spotkaniu „Biało-Czerwone” pokonały Białoruś 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyły Agata Tarczyńska, Ewelina Kamczyk, a dwa trafienia dołożyła Ewa Pajor.

Piłkarska reprezentacja Polski

Rywalizacja w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Świata przyciągnęła na stadion w Łęcznej 3740 kibiców, którzy z trybun oklaskiwali reprezentantki Polski, a te odwdzięczyły się dobrą grą. Od pierwszej minuty spotkania „Biało-Czerwone” ruszyły do zdecydowanych ataków,… Czytaj dalej

Ewelina Kamczyk poprowadziła Górnik do zwycięstwa

W spotkaniu 6 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe TS Mitech Żywiec 4:0. Wicemistrzynie Polski do zwycięstwa poprowadziła Ewelina Kamczyk, która zdobyła wszystkie cztery gole, a spory udział przy jej trafieniach miały Emilia Zdunek i Anna Sznyrowska.

Ewelina Kamczyk i pozostałe piłkarki GKS Górnik Łęczna

TS Mitech Żywiec – GKS Górnik Łęczna 0:4 (0:0)

Ewelina Kamczyk 49, 58, 74, 82

MITECH: Komosa – Zegan (Sobota 43), Zasada, Biegun, Gruszka (Matyja 61), Gębka (Łagowska 78), Chrzanowska (Seńkow 81), Droździk, Rosak (Stopka 61), Wnuk, Wiśniewska… Czytaj dalej

Pięć „Górniczek” w kadrze, Polska – Białoruś ponownie w Łęcznej

W piątek 15 września reprezentacja Polski kobiet rozpocznie rywalizację w eliminacjach do Mistrzostw Świata Francja 2019. Pierwszym rywalem „Biało-Czerwonych” będzie Białoruś, z którą nasza drużyna narodowa zmierzy się na stadionie w Łęcznej, a następnie poleci na mecz do Szwajcarii.

Polska wygrała towarzyski mecz z Białorusią 4:0

Prowadzona przez Miłosza Stępińskiego reprezentacja Polski trafiła do grupy B, gdzie oprócz Biało-Czerwonych znalazły się również Szwajcaria, Szkocja, Białoruś i Albania. Pierwszym rywalem Polski w drodze na Mundial we Francji będzie Białoruś, z którą nasza drużyna zmierzy się w piątek 15… Czytaj dalej

Ciężki bój w Sosnowcu, Górniczki z kompletem punktów

W szlagierowym spotkaniu 5 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe KKS Czarni Sosnowiec 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła w 29 minucie Anna Sznyrowska.

W pierwszej części spotkania przewagę na boisku miały wicemistrzynie Polski, a dobre okazje do zdobycia gola miały Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek. W 29 minucie z rzutu wolnego uderzyła Kamczyk, do odbitej przez Annę Szymańską piłki dopadła Anna Sznyrowska, która z bliskiej odległości dała „Górniczkom” prowadzenie. W kolejnych minutach cały czas groźnie… Czytaj dalej

„Górniczki” na szóstkę, Grzywińska z hat-trickiem

W drugim spotkaniu sezonu 2017/2018 rozegranym przed własną publicznością piłkarki GKS Górnik Łęczna ponownie zainkasowały komplet punktów! Tym razem wicemistrzynie Polski pokonały AZS UJ Kraków 6:0. Trzy bramki w sobotnim spotkaniu zdobyła Gabriela Grzywińska, dwa trafienia dołożyła Ewelina Kamczyk, a jedno Anna Sznyrowska.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 zgodnie z oczekiwaniami zebranych na trybunach fanów rozpoczęła się od dominacji naszych zawodniczek, które bardzo szybko przejęły inicjatywę i raz po raz atakowały na bramkę gości z Krakowa.… Czytaj dalej

GKS Górnik Łęczna triumfuje w Eko Cup 2017

Piłkarki drugiej drużyny GKS Górnik Łęczna zwyciężyły w rozegranym w Białymstoku turnieju Eko Cup 2017. Podopieczne Janusza Mieczkowskiego wygrały wszystkie turniejowe spotkania i wróciły do Łęcznej w glorii chwały.

Przed wyjazdem do Białegostoku druga drużyna GKS Górnik Łęczna została uzupełniona czterema zawodniczkami, które trenują na co dzień z pierwszą drużyną. Do stolicy Podlasia pojechały m.in Aleksandra Drąg, Iga Karpińska, Weronika Kłoda i Izabela Tomasiak. Prowadzony przez trenera Janusza Mieczkowskiego zespół dotarł do Białegostoku w piątek po… Czytaj dalej