Oficjalna strona

Drużyna kobiet

Rekordowe zwycięstwo na koniec 2017 roku

W 14 kolejce piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 MKS Olimpia Szczecin 10:0 i w wielkim stylu zakończyły ligowe zmagania w 2017 roku. Bramki dla Naszej drużyny zdobyły Ewelina Kamczyk x4, Dżesika Jaszek, Weronika Zawistowska, Dominika Grabowska, Agnieszka Jędrzejewicz, Anna Sznyrowska i Patrycja Rogalska.

GKS Górnik Łęczna

18 listopada 2017 roku już na zawsze zapisze się w historii naszego klubu. Tego dnia nasze piłkarki odniosły swoje najwyższe jak do tej pory zwycięstwo w Ekstralidze pokonując… Czytaj dalej

Motomikołajki na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13

Jutro podczas meczu GKS Górnik Łęczna – MKS Olimpia Szczecin Stowarzyszenie Moto Inicjatywa i Stowarzyszenie Motocyklowe Monte Cassino Intermarium przeprowadzi mikołajkową zbiórkę pod stadionem przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej.

Wszyscy fani Górnika mogą wesprzeć akcję przynosząc na stadion dary rzeczowe takie, jak zabawki, słodycze, czy książeczki dla dzieci. Drugą metodą wsparcia potrzebujących dzieciaków jest zaopatrzyć się w specjalnie przygotowaną na tę okazję Mikołajkową cegiełkę, której minimalny koszt wynosi 5 złotych.

Każdy kto zdecyduje się wesprzeć akcję… Czytaj dalej

Derby są Nasze! Górniczki ponownie na szóstkę

Derby Lubelszczyzny dla „Górniczek”! W spotkaniu 13 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały w derbowym starciu AZS PSW Biała Podlaska 6:0. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobyły Emilia Zdunek i Dżesika Jaszek, a po jednym trafieniu dołożyły Anna Sznyrowska i Ewelina Kamczyk.

AZS Biała Podlaska - GKS Górnik Łęczna 0:6

Derbowa rywalizacja rozpoczęła się od akcji Naszej drużyny, która starała się rozmontować defensywę gospodyń w ataku pozycyjnym. W 11 minucie długie podanie umiejętnie głową strąciła Ewelina Kamczyk, a akcję celnym strzałem zakończyła Emilia Zdunek. W kolejnych… Czytaj dalej

Łódź zatopiona, Górniczki na szóstkę

Piłkarki GKS Górnik Łęczna rozpoczęły rundę rewanżową sezonu 2017/2018 od pewnego zwycięstwa. Liderki Ekstraligi pokonały przed własną publicznością UKS SMS Łódź 6:0. Po dwie bramki dla naszej drużyny zdobyły Emilia Zdunek i Ewelina Kamczyk, jedno trafienie dołożyła Weronika Zawistowska, a jedną bramkę przeciwniczki wbiły sobie same.

Od pierwszych minut rywalizacja w Łęcznej przebiegała pod dyktandu naszej drużyny, która starała się zdominować rywala w ataku pozycyjnym, a swoje szansę do zdobycia gola miały m.in Dżesika Jaszek i Sylwia Matysik. Przyjezdne… Czytaj dalej

Cztery bramki Kamczyk, Górnik wygrał w Koninie

Piłkarki GKS Górnik Łęczna po zaciętym boju pokonały na wyjeździe Medyk Konin 4:3. Bohaterką sobotniej rywalizacji została Ewelina Kamczyk, która zdobyła wszystkie bramki dla naszej drużyny i umocniła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarek Ekstraligi.

Szlagierowe starcie rundy jesiennej Ekstraligi rozpoczęło się od ataków naszej drużyny, a okazję zdobycia gola miały m.in Ewelina Kamczyk i Weronika Zawistowska. W 20 minucie gry dwójkową akcję rozegrały Dżesika Jaszek i Kamczyk, którą celnym strzałem zakończyła najskuteczniejsza… Czytaj dalej

Wałbrzych wygrał w Łęcznej

Piłkarki GKS „Górnik” Łęczna nie będą mile wspominać 10 kolejki Ekstraligi. Wicemistrzynie Polski przegrały po raz pierwszy w sezonie 2017/2018, a sposób na ich pokonanie znalazła drużyna AZS PWSZ Wałbrzych, która zwyciężyła 1:0.

Rywalizacja na stadionie w Łęcznej rozpoczęła się dość niespodziewanie. Brązowe medalistki mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu wykorzystały złe ustawienie lidera Ekstraligi i po szybkiej akcji prawą stroną boiska wyszły na prowadzenie, a do siatki z bliskiej odległości trafiła Oliwia Rapacka. Po utracie bramki zaskoczone „Górniczki” systematycznie… Czytaj dalej

Hat-trick Jaszek, debiut Karpińskiej

W spotkaniu rozpoczynającym rywalizację w 9 kolejce Ekstraligi GKS Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej Sportową Czwórkę Radom 8:0. Hat-tricka w piątkowym spotkaniu ustrzeliła Dżesika Jaszek, swojego pierwszego gola w Ekstralidze zdobyła Patrycja Rogalska, a ekstraligowy debiut w zielono-czarnych barwach zaliczyła Iga Karpińska.

Rywalizacja w Radomiu od początku przebiegała pod dyktando naszej drużyny, która już w pierwszych minutach mogła wyjść na prowadzenie, jednak dobrej okazji bramkowej nie wykorzystała Anna Sznyrowska. W kolejnych minutach „Górniczki” raz po raz… Czytaj dalej

Zwycięstwo i powrót na fotel lidera

W spotkaniu 8 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 1:0. „Górniczki” zainkasowały komplet dzięki samobójczej bramce Karoliny Ostrowskiej z 41 minuty gry.

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej rozpoczęła się od szybkich ataków naszej drużyny, a blisko szczęścia były kolejno Anna Sznyrowska, Emilia Zdunek i Dżesika Jaszek, jednak to zawodniczka gości otworzyła wynik sobotniej rywalizacji. W 41 minucie „Górniczki” po raz kolejny zaatakowały agresywnie zawodniczki z Wrocławia, które po… Czytaj dalej

Rekordowe zwycięstwo „Górniczek”

W 7. kolejce Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna odniosły 6 ligowe zwycięstwo z rzędu. W spotkaniu rozegranym w Miesiączkowie „Górniczki” rozbiły beniaminka ligi Unifreeze Górzno 10:1. Klasycznego hat-tricka ustrzeliła Ewelina Kamczyk, po dwa trafienia dołożyły Emilia Zdunek i Dominika Grabowska, a po jednym golu zdobyły Anna Sznyrowska, Sylwia Matysik i Alicja Materek. Dzisiejsze zwycięstwo wicemistrzyń Polski jest najwyższe w historii ich występów w Ekstralidze.

KS Unifreeze Górzno – GKS Górnik Łęczna (1:3) 1:10