Oficjalna strona

Drużyna kobiet

Górnik lepszy w derbach Lubelszczyzny

GKS Górnik Łęczna lepszy w derbach Lubelszczyzny! W spotkaniu rozegranym w ramach 18 kolejki Ekstraligi kobiet wicemistrzynie Polski pokonały na wyjeździe AZS PSW Biała Podlaska 2:0. Bramki dla naszej drużyny w pierwszej połowie spotkania zdobyły Ewelina Kamczyk i Agnieszka Jędrzejewicz.

GKS Górnik Łęczna

Od początku rywalizacji na nowo otwartym stadionie położonym przy hali sportowej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II stroną dominującą była nasza drużyna. Już w pierwszym minutach spotkania dobrą okazję na zdobycie gola miała Natasza Górnicka, jednak posłała futbolówkę… Czytaj dalej

Dublet Sznyrowskiej, Górnik z trzema punktami

Piłkarki GKS Górnik Łęczna w swoim pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością pokonały KS Gosirki Piaseczno 4:0. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobyła Anna Sznyrowska, a po jednym trafieniu dołożyły Emilia Zdunek i Ewelina Kamczyk. Sobotni mecz z Piasecznem był wyjątkowy dla Karoliny Koch, która po 18 miesiącach walki z kontuzją po raz pierwszy zagrała w oficjalnym spotkaniu na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13.

Górnik Łęczna - Gosirki Piaseczno 4-0

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 rozpoczęła się zgodnie z… Czytaj dalej

Dublet Kamczyk, Górnik wygrał w Szczecinie

Drużyna kobiet GKS Górnik Łęczna rozpoczęła rundę wiosenną sezonu 2016/2017 od zwycięstwa. Nasze piłkarki pokonały w Szczecinie tamtejszą Olimpię 4:2. Dwie bramki dla Górnika w dzisiejszym spotkaniu zdobyła Ewelina Kamczyk, a po jednym trafieniu dołożyły Wiktoria Marszewska i Kasandra Parczewska.

GKS Górnik Łęczna Olimpia Szczecin 4:2

Rywalizacja na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozpoczęła się od ataków naszej drużyny. Defensywie Olimpii szybko dała znać o sobie Ewelina Kamczyk, która w przeciągu kilku minut zdobyła dwie bramki. Drużyna ze Szczecina pokazała jednak, że nie przypadkowo zajmuje miejsce w… Czytaj dalej

Dieta na Plus partnerem GKS Górnik Łęczna

Poradnia dietetyczna „Dieta na plus” została oficjalnym partnerem GKS Górnik Łęczna! Współpraca ma opierać się na wymianie barterowej, dzięki której piłkarki naszego klubu będą mogły poszerzać swoją wiedzę na temat diety i zdrowego odżywiania. W przyszłości chcielibyśmy, aby do współpracy z poradnią dietetyczną przystąpiły kolejne sekcje naszego klubu.

 

Poradnia dietetyczna Dieta na Plus Łęczna

 

Na osiąganie sukcesów w sporcie wpływa wiele elementów, a jednym z nich jest prawidłowe odżywianie. Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na wytrzymałość, regenerację oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.… Czytaj dalej

Miłosz Stępiński: Chciałbym uniknąć Niemiec

Przy okazji towarzyskiego meczu reprezentacja Polski U19 – GKS Górnik Łęczna (1:1); kilka minut dla Nas znalazł selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński, z którym porozmawialiśmy o zbliżającym się losowaniu eliminacji Mistrzostw Świata i powołaniach 10 piłkarek GKS Górnik Łęczna do dwóch czołowych reprezentacji – W waszym klubie wykonywana jest dobra robota. Nikt ich nie powołuje dlatego, że są z Górnika Łęczna – przyznał trener Stępiński.

Selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński

Miłosz Stępiński Fot. Paula Duda / laczynaspilka.pl

Jakub Witek: Dzisiejszy mecz to dla trenera idealna… Czytaj dalej

Górnicka została koordynatorem ds. drużyn młodzieżowych

Występująca w barwach GKS Górnik Łęczna i reprezentacji Polski Natasza Górnicka została koordynatorem ds. drużyn młodzieżowych działający przy sekcji piłki nożnej kobiet w naszym klubie. Górnicka będzie odpowiedzialna za utworzenie szkółki i zdefiniowanie systemu szkolenia dla młodych dziewczyn.

Piłkarka GKS Górnik Łęczna Natasza Górnicka

Natasza Górnicka dołączyła do naszego klubu na początku 2014 roku. W między czasie skończyła wrocławski AWF i zdobyła licencję trenerką UEFA A. Od lutego tego roku Górnicka pełni również funkcję koordynatora ds. drużyn młodzieżowych.

– Będę odpowiedzialna za utworzenie szkółki GKS Górnik… Czytaj dalej

Ewelina Kamczyk – „Było mi bardzo miło”

W piątek zajęła 3 miejsce w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Lubelszczyzny 2016 zorganizowanego przez „Dziennik Wschodni”, dzień później stawiła się na gali tygodnika „Piłka Nożna” gdzie po raz pierwszy była nominowana do tytułu Najlepszej Piłkarki Roku w Polsce – Ewelina Kamczyk, bo o niej mowa ma za sobą udany rok, ale liczy na to, że kolejny może być jeszcze lepszy.

Ewelina Kamczyk i Michał Pazdan

Jakub Witek: Za Tobą bardzo pracowity weekend. W piątek byłaś obecna na gali „Dziennika Wschodniego”, a dzień później na gali… Czytaj dalej

„Górniczki” poprowadzą treningi dla dzieci

Piłkarki GKS Górnik Łęczna rozpoczynają kolejny projekt mający rozwijać sportowe pasje wśród najmłodszych. Tym razem Wicemistrzynie Polski będą przeprowadzać treningi ogólnorozwojowe dla chłopców i dziewczynek w wieku 4-6 lat i treningi piłkarskie dla starszych dziewczynek. 

GKS Górnik Łęczna - Szkolenie dzieci i młodzieży

 

Pomysł na zorganizowanie sportowych zajęć dla najmłodszych wyszedł ode mnie i Nataszy Górnickiej. Chcemy zaszczepić w dzieciach miłość do sportu i aktywnego spędzania czasu – powiedziała kierująca projektem Mariola Panasiuk.

W lutym przeprowadzimy zajęcia pokazowe w przedszkolach i szkołach gdzie będziemy… Czytaj dalej

Górniczki wyjechały na zgrupowanie do Szaflar

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wyjechały na tygodniowe zgrupowanie do Szaflar, gdzie przez tydzień będą szlifować formę przed zbliżającą się rundą wiosenną. Zakwaterowane w Pensjonacie Perła Podhala wicemistrzynie Polski codziennie będą uczestniczyć w dwóch jednostkach treningowych.

GKS Górnik Łęczna przygotowuje się do rundy wiosennej

Zawodniczki GKS Górnik Łęczna wyruszyły na zgrupowanie w sobotę rano i będą przebywać w Szaflarach przez tydzień. Decyzja o wyborze Pensjonatu Perła Podhala zapadła jesienią, a głównym argumentem przy wyborze tej lokalizacji była znakomita baza treningowa, która będzie do dyspozycji wicemistrzyń Polski. 

Trener Piotr… Czytaj dalej

Piotr Mazurkiewicz podsumował jesień w wykonaniu „Górniczek”

Po bardzo udanej rundzie jesiennej GKS Górnik Łęczna rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej, w której głównym celem drużyny jest odrobienie strat do prowadzącego w tabeli Medyka Konin. O małe podsumowanie ostatnich miesięcy w wykonaniu wicemistrzyń Polski pokusił się Piotr Mazurkiewicz.

Piotr Mazurkiewicz GKS Górnik Łęczna sekcja piłki nożnej kobiet 

Jakub Witek: Za nami bardzo udana runda jesienna, najlepsza w historii klubu (13 zwycięstw w 14 spotkaniach). Dobra postawa piłkarek GKS Górnik Łęczna musi robić wrażenie na pozostałych drużynach, które przyjeżdżając do Łęcznej w znakomitej większości koncertują się na… Czytaj dalej

nabór do sekcji zapasów GKS Górnik Łęczna
Nadchodzące wydarzenia
ATP Powitanie Wiosny 1-2 kwiecień 2017 
 turniej w tenisie ziemnym Łęczna
Najbliższy mecz
GKS Górnik ŁęcznaGKS Górnik Łęczna - Sztorm Gdańsk

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna
Tabela
1. Medyk Konin 17 51
2. GKS Górnik Łęczna 17 47
3. Czarni Sosnowiec 17 32
4. AZS Wałbrzych 17 32
5. UKS SMS Łódź 17 28
6. Olimpia Szczecin 17 18
7. AZS Wrocław 16 17
8. Mitech Żywiec 16 15
9. Gosirki Piaseczno 17 14
10. AZS UJ Kraków 17 14
11. AZS Biała Podlaska 17 12
12. Sztorm Gdańsk 17 8