Oficjalna strona

Tenis ziemny

Nasi tenisiści przygotowują się do sezonu w Żywcu

Od 1 lipca tenisiści GKS Górnik Łęczna przebywają na obozie w Żywcu, gdzie przygotowują się do startów w czekających ich turniejach. Grupa zawodników oprócz zajęć związanych z grą w tenisa znajduje również czas na rekreację, do której zaliczyć można towarzyski mecz piłki nożnej, czy pieszą wycieczkę po górach.

młodzi tenisiści GKS Górnik Łęczna

W sobotę 1 lipca dwudziestu dwóch  tenisistów GKS Górnik Łęczna pod opieką naszych trenerów wyruszyło do Żywca na dwutygodniowy obóz tenisowy, podczas którego zawodnicy naszego klubu w wieku od 9 do… Czytaj dalej

Tenisiści GKS Górnik Łęczna grali w półfinale MP Kadetów

Młodzi tenisiści GKS Górnik Łęczna w składzie Kacper Wronka, Kacper Wójcik, Maciej Kwieciński i Michał Brodzik wzięli wystąpili w półfinale Mistrzostw Polski Kadetów, gdzie ich przeciwnikiem była KT Legia Warszawa.

 

Podczas rozegranej w Warszawie rywalizacji doszło do sześciu pojedynków – czterech singli i dwóch debli, w których lepsi okazali się gospodarze pokonując tenisistów naszego klubu 5:1. Sam awans do półfinału Mistrzostw Polski jest dla GKS Górnik Łęczna ogromnym wyróżnieniem i pokazuje jak wielki potencjał tkwi w pracującej ciężko na treningach młodzieży.

 

Triumf młodych tenisistów GKS Górnik Łęczna

W miniony weekend na kortach ziemnych przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. W zawodach zorganizowanych przez GKS Górnik Łęczna wystartowało czterech reprezentantów naszego klubu, z pośród których najlepiej zaprezentowały się Natalia Nowak i Gabriela Hołody.

GKS Górnik Łęczna tenis ziemny

 

Rozpoczynające rywalizację po dwóch stronach turniejowej drabinki Natalia Nowak i Gabriela Hołody poradziły sobie z kolejnymi przeciwniczkami, by ostatecznie spotkać się w finale turnieju indywidualnego, gdzie lepsza okazała się Nowak wygrywając w dwóch setach 6-1, 6-3. Finalistki gry… Czytaj dalej

Świetny występ tenisistów GKS Górnik Łęczna podczas Talentiady w Kielcach

W ostatnią niedzielę 28 maja na kortach MUKS Gemik w Kielcach odbył się ćwierćfinał Talentiady 2017 dla województw świętokrzyskiego i lubelskiego, w którym wystartowały dwie drużyny złożone z tenisistów GKS Górnik Łęczna.

Tenisiści GKS Górnik Łęczna

 

Pierwsza drużyna GKS Górnik Łęczna, w której wystąpili Oliwier Fryt, Krzysztof Grzesiak, Hubert Mączka, Kinga Skoczylas, Martyna Wójcicka i Maja Wypych zajęła pierwsze miejsce w turnieju i zapewniła sobie awans do półfinału, który zostanie rozegrany 3 i 4 czerwca w Radomiu. Nasz drugi zespół,… Czytaj dalej

Udany weekend tenisistów GKS Górnik Łęczna

W ostatni weekend na kortach przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej został rozegrany Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów. W zawodach rozegranych na otwartym obiekcie z bardzo dobrej strony pokazali się tenisiści GKS Górnik Łęczna.

Kacper Wronka

 

W grze pojedynczej Panów najlepszy okazał się Kacper Wronka (GKS Górnik Łęczna), który w finale pokonał Marcina Gancarczyka. Para finalistów z turnieju indywidualnego triumfowała w deblu, gdzie w finale pokonała dwóch reprezentantów (MKT Stalowa Wola) Przemysława Sioda i Macieja Gawlaka.

Na duże słowa uznana zasłużyły… Czytaj dalej

Triumf zielono-czarnych – Klimkiewicz, Jagiełło i Marzec na najwyższym stopniu podium

W ostatni weekend na kortach GKS Górnik Łęczna odbył się turniej tenisa ziemnego ATP Powitanie Wiosny. W zawodach rozgrywanych na hali sportowej przy Alei Jana Pawła II 13 triumfowali Piotr Hordyjewski i trzech zawodników związanych z naszym klubem – Bogusław Klimkiewicz, Andrzej Jagiełło i Mateusz Marzec.

Bogusław Klimkiewicz GKS Górnik Łęczna

Piotr Hordyjewski i Bogusław Klimkiewicz foto: GKS Górnik Łęczna

W grze pojedynczej Panów rywalizujących w kategorii 45+ najlepszy okazał się Piotr Hordyjewski z Puław, a na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył trener GKS Górnik… Czytaj dalej

Oliwier Fryt mistrzem Województwa Krasnali 2017

Tenisista GKS Górnik Łęczna Oliwier Fryt w ostatni weekend został Halowym Mistrzem Województwa Krasnali 2017. Gratulujemy!

Oliwier Fryt GKS Górnik Łęczna

 

W zorganizowanych w Puławach Halowych Mistrzostwach Województwa Krasnali rywalizowały dzieci do lat 10. Wśród Panów triumfował tenisista GKS Górnik Łęczna Oliwier Fryt, który po bardzo udanych dla siebie zawodach wrócił do domu ze złotym medalem.

Udana inauguracja tenisistów Górnika

Po blisko dwumiesięcznej przerwie ponownie na własnych obiektach sportowych mieli okazję zagrać tenisiści GKS Górnik Łęczna. W rozegranych w ostatni weekend Halowych Mistrzostwach Województwa Kadetów zawodnicy naszego klubu pokazali się z bardzo dobrej strony. 

Kacper Wronka GKS Górnik Łęczna

W turnieju indywidualnym Panów wystartowało 6 tenisistów GKS Górnik Łęczna, najlepszym z nich okazał się Kacper Wronka, który ostatecznie zajął w całych zawodach drugie miejsce. Para finalistów z gry pojedynczej Wronka – Patryk Frończuk (BKS GEM Biała Podlaska) okazała się nie do zatrzymania w deblu,… Czytaj dalej

Tenisistki Górnika wróciły do Łęcznej z medalami

W ostatni weekend w Zamościu zostały rozegrane Halowe Mistrzostwa Województwa Skrzatów. Sekcję tenisa ziemnego GKS Górnik Łęczna reprezentowały na nim Natalia Nowak i Gabriela Hołody, które przywiozły z mistrzostw medal brązowy i dwa srebrne.

Tenisistki GKS Górnik Łęczna Natalia Nowak i Gabriela Hołody
Natalia Nowak i Gabriela Hołody podczas mistrzostw rozgrywanych w Zamościu wystartowały w grze pojedynczej i podwójnej. W turnieju indywidualnym 3 miejsce i brązowy medal wywalczyła Natalia Nowak, Gabriela Hołody została sklasyfikowana na 5 miejscu. Tenisistki GKS Górnik Łęczna jeszcze lepiej spisały się w grze podwójnej. Po… Czytaj dalej

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna
Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 9 25
2. Medyk Konin 8 24
3. AZS Wałbrzych 9 16
4. UKS SMS Łódź 8 15
5. Czarni Sosnowiec 9 15
6. AZS UJ Kraków 8 11
7. AZS Biała Podlaska 9 9
8. Olimpia Szczecin 9 8
9. Sportowa Czwórka 9 7
10. Mitech Żywiec 8 6
11. AZS Wrocław 7 4
12. Unifreeze Górzno 9 1