Oficjalna strona

Piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały Mitech Żywiec

W spotkaniu 17 kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej TS Mitech Żywiec 4:1.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja pomiędzy „Górniczkami”, a „Góralkami” była pierwszym domowym starciem naszej drużyny w Ekstralidze w 2018 rok. Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęło się od ataków GKS Górnik Łęczna, które już w 13 minucie przyniosły zdobycie pierwszego gola. Ustawiona na prawej stronie Alicja Dyguś dośrodkowała futbolówkę w pole karne, a celnym strzałem głową popisała się Ewelina Kamczyk. Niestety kilka chwil później Mitech doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisała się Patrycja Wiśniewska.

W kolejnych minutach cały czas stroną przeważającą były „Górniczki”, a dobre okazję do zdobycia gola miały m.in Sylwia Matysik, Weronika Zawistowska, czy Dżesika Jaszek, jednak kibice oglądający mecz przy Alei Jana Pawła II 13 na kolejne bramki musieli czekać do drugiej połowy spotkania. Po zmianie stron wicemistrzynie Polski ponownie wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały. Najpierw prawą stroną ruszyła Zawistowska, której podanie wykorzystała Jaszek. Kilka minut później po raz drugi na listę strzelców wpisała się Kamczyk, która dobiła piłkę po swoim strzale. W 72 minucie wynik spotkania ustaliła ostatecznie Emilia Zdunek, która pewnie wykorzystała rzut karny podyktowany za zagranie ręką.

GKS Górnik Łęczna – TS Mitech Żywiec 4:1 (1:1)
Ewelina Kamczyk 13, 60, Dżesika Jaszek 49, Emilia Zdunek 72 (k) – Patrycja Wiśniewska 17

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Rogalska (Jędrzejewicz 46) – Grzywińska, Matysik (Marszewska 75), Zawistowska (Materek65), Zdunek, Kamczyk – Jaszek (Kłoda 85)

Mitech: Komosa – Sobota (Biegun 70), Droździk, Rżany, Gruszka (Łagowska 80), Chrzanowska, Sykorova, Wiśniewska (Seńkow 88), Stopka (Rosak 72), Matyja (Mihaldova 60), Wnuk