Oficjalna strona

Podział punktów w hitowym meczu kolejki

W szlagierowym spotkaniu 25. kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna zremisowały przed własną publicznością z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobyła w samej końcówce Weronika Zawistowska.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja drugiej z trzecią drużyną w tabeli na długo przed rozpoczęciem meczu zapowiadała się smakowicie. Od samego początku spotkania stroną przeważającą był Górnik, który spokojnie starał się budować swoje ataki, a dobre okazję do zdobycia gola miały Dżesika Jaszek i Anna Sznyrowska. W 24 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki nieoczekiwanie trafiły przejezdne, a konkretnie Małgorzata Mesjasz. W odpowiedzi bliska szczęścia po centrze Eweliny Kamczyk była Karolina Koch.

Po zmianie stron „Górniczki” rozpoczęły walkę o zdobycie wyrównującego gola. Najpierw blisko szczęścia była Emilia Zdunek, której uderzenie końcami palców odbiła Daria Antończyk. Kilka minut później swojej szansy w uderzeniu z dystansu szukała Gabriela Grzywińska, jednak zabrakło jej nieco precyzji. W 87 minucie bramkową akcję przeprowadziły dwie rezerwowe. Aleksandra Noras odegrała piłkę do boku, a Weronika Zawistowska doprowadziła do wyrównania. Wspierane przez kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu przy Alei Jana Pawła II 13 „Górniczki” do ostatniej sekundy walczyły o zdobycie zwycięskiej bramki, jednak ostatecznie sobotnia rywalizacja zakończyła się podziałem punktów.

GKS Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:1)

Weronika Zawistowska 87 – Małgorzata Mesjasz 24

Górnik: Palińska – Dyguś, Hajduk, Grzywińska, Koch (Szewczuk 55), Kamczyk, Parczewska (Marszewska 55), Jędrzejewicz, Zdunek, Jaszek (Noras 70), Sznyrowska (Zawistowska 55)

AZS: Antończyk, Mesjasz, Gradecka, Pluta, Jelencic (Jędras 58), Iwańczuk, Ratajczak, Kowalczyk, Klepatska, Miłek, Maciukiewicz