Oficjalna strona

Porażka Mistrza Polski

W spotkaniu 26 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna przegrały na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 z drużyną Czarnych Sosnowiec 0:2. Bramki dla drużyny z Sosnowca zdobyły dwie reprezentantki Słowacji – Lucia Suskova i Patricia Hmirova.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja w Łęcznej rozpoczęła się od ataków naszej drużyny, a dobre okazję do zdobycia gola miały Ewelina Kamczyk i Weronika Zawistowska. Walcząca o wicemistrzostwo Polski drużyna Czarnych odpowiedziała dwoma próbami z dystansu, z którymi bez większych problemów poradziła sobie Anna Palińska. W 29 minucie gry groźnie wyglądającego urazy barku doznała Ana Jelencić. Znana ze swojej nieustępliwości Chorwatka z powodu urazu opuściła boisko, a jej miejsce zajęła Alicja Materek. Tuż przed przerwą po serii błędów w defensywie „Zielono-Czarnych” w doskonałej sytuacji znalazła się Lucia Suskova, która z dużym spokojem posłała piłkę do siatki.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od kolejnych ataków naszego klubu. Najpierw do siatki trafiła Kamczyk, jednak wcześniej piłka przekroczyła linię końcową i gol nie został uznany. Kilka minut później drogę do bramki znalazła Dżesika Jaszek, jednak napastniczka GKS Górnik Łęczna była na pozycji spalonej i także jej gol nie został zaliczony. Zadowolona z prowadzenia drużyna Czarnych ograniczała się do kontrataków i po jednej z takich akcji mogła podwyższyć prowadzenie, jednak w doskonałej okazji przestrzeliła Marta Cichosz. W odpowiedzi z rzutu wolnego huknęła Gabriela Grzywińska, a piłka po jej uderzeniu uderzyła w poprzeczkę bramki Anny Szymańskiej, dobijać próbowała jeszcze Sylwia Matysik, a jej strzał na rzut rożny sparowała Szymańska. Kilka chwil później strzał życia oddała Patricia Hmirova i goście mogli się cieszyć, ze zdobycia drugiego gola.

W końcówce spotkania dobrą okazję do zdobycia gola miała jeszcze Matysik, jednak finalnie sobotnia rywalizacja zakończyła się porażką naszej drużyny, przed którą jeszcze pojedynek z Medykiem Konin (27.05 godzina 17:30) i finał Pucharu Polski (Czarni Sosnowiec 31.05 17:00 Stadion Miejski w Łodzi).

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Sosnowiec 0:2 (0:1)

Lucia Suskova 44, Patricia Hmirova 78

Górnik: 1 Anna Palińska – 23 Ana Jelencić (21 Alicja Materek 30′) 3 Gabriela Grzywińska 17 Agata Guściora 6 Patrycja Rogalska 8 Ewelina Kamczyk 15 Sylwia Matysik 10 Emilia Zdunek 9 Weronika Zawistowska (20 Weronika Kłoda 46′) 11 Agnieszka Jędrzejewicz (5 Iga Karpińska 83′) 7 Dżesika Jaszek

Czarni: 12 Anna Szymańska – 2 Petra Zdechovanova (18 Anna Maria Smidova 89′) 3 Joanna Operskalska 14 Dagmara Grad 4 Andrea Horvathova 6 Julia Wycisk 7 Patricia Fischerova 8 Patrycja Matla 11 Patricia Hmirova 21 Lucia Suskova (10 Karolina Wieczorek 85′) 24 Marta Cichosz