Oficjalna strona

Puchar jest nasz! Górnik w podwójnej koronie

Mamy to! Po zdobyciu Mistrzostwa Polski w czwartkowy wieczór piłkarki GKS Górnik Łęczna sięgnęły również po Puchar Polski! W finałowym spotkaniu rozegranym w Łodzi „Górniczki” pokonały Czarnych Sosnowiec 3:1.

Rywalizacja na stadionie Miejskim w Łodzi rozpoczęła się pod dyktando piłkarek naszej drużyny, które już w 8 minucie gry wyszły na prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowała Dominika Grabowska, a najlepiej w polu karnym odnalazła się Agata Guściora, która uderzeniem z powietrza posłała futbolówkę do siatki. Kilka minut później „Górniczki” ponownie cieszyły się ze zdobycia gola. Tym razem prostopadłą piłkę posłała Gabriela Grzywińska, a podanie do boku Eweliny Kamczyk tak niefortunnie zablokowała Patricia Fischerova, że zaskoczyła własną bramkarkę. W kolejnych minutach nasze piłkarki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i raz po raz groźnie atakowały na bramkę przeciwnika. Dobre okazję do zdobycia gola miały Kamczyk i Dżesika Jaszek. W końcówce pierwszej odsłony spotkania jedną z nielicznych akcji wyprowadziła drużyna z Sosnowca. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, futbolówkę przejęła Patricia Hmirova, która z bliskiej odległości skierowała ją do siatki.

Po zmianie stron kolejny cios wyprowadziły „Górniczki”. Emilia Zdunek przerzuciła piłkę nad linią obrony Czarnych fatalny błąd popełniła Anna Szymańska, a piłkę do pustej bramki skierowała Jaszek. W kolejnych minutach nasza drużyna mogła podwyższyć prowadzenie, jednak dobrych okazji nie wykorzystały Kamczyk i Zdunek. Drużyna z Sosnowca próbowała odpowiedzieć strzałami z dystansu, jednak te albo przelatywały wysoko nad bramką, albo pewnie radziła sobie z nimi Anna Palińska. Ostatecznie „Górniczki” pokonały Czarne 3:1 i do wywalczonego kilka tygodni temu mistrzostwa Polski dołożyły krajowy puchar! Sezon kończymy z dubletem.

GKS Górnik Łęczna – KKS Czarni Sosnowiec 3:1 (2:1)

Guściora 8, Fischerova 15(s), Jaszek 46 – Hmirova 42

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Zdunek, Grabowska (Zawistowska 71), Kamczyk (Materek 87), Jaszek (Jędrzejewicz 78)

Czarni: Szymańska – Zdechovanova (Cichy 52), Operskalska, Horvathova (Smidova 66), Wycisk, Fischerova, Matla, Hmirova, Grad, Suskova (Wieczorek 56), Cichosz.