Oficjalna strona

Rekordowe zwycięstwo na koniec 2017 roku

W 14 kolejce piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 MKS Olimpia Szczecin 10:0 i w wielkim stylu zakończyły ligowe zmagania w 2017 roku. Bramki dla Naszej drużyny zdobyły Ewelina Kamczyk x4, Dżesika Jaszek, Weronika Zawistowska, Dominika Grabowska, Agnieszka Jędrzejewicz, Anna Sznyrowska i Patrycja Rogalska.

GKS Górnik Łęczna

18 listopada 2017 roku już na zawsze zapisze się w historii naszego klubu. Tego dnia nasze piłkarki odniosły swoje najwyższe jak do tej pory zwycięstwo w Ekstralidze pokonując MKS Olimpia Szczecin 10:0. Rywalizacja w Łęcznej zgodnie z oczekiwaniami rozpoczęła się od falowych ataków Górnika, a dobre okazję do zdobycia gola miały Dżesika Jaszek, Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek. W 17 minucie wynik spotkania otworzyła Kamczyk, która płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczyła bramkarkę gości. W 23 minucie „Górniczki” mogły się cieszyć z drugiej bramki, a na listę strzelców wpisała się Jaszek. Kilka chwil później na tablicy widniał już wynik 3:0, a do siatki trafiła Weronika Zawistowska.

Po przerwie piłkarki Górnika wrzuciły wyższy bieg i raz po raz kreowały sobie dobre okazje do zdobycia gola, bliska szczęścia była Zawistowska i Dominika Grabowska. W 53 minucie to właśnie grająca z numerem 16 na plecach pomocniczka zdobyła swojego pierwszego domowego gola dla Górnika po świetnej akcji Jaszek. Chwilę później piłkię do siatki wepchnęła Kamczyk i po 55 minutach gospodynie prowadziły już 5:0. W 70 minucie pierwszego gola w obecnych rozgrywkach zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz, a chwilę później swoje trafienie dołożyła Anna Sznyrowska, dla której był to 94 gol w historii jej ekstraligowych występów w Górniku. Nie był to jednak koniec strzelania tego dnia. W ciągu trzech minut dwie kolejne bramki dołożyła Kamczyk, która skończyła rundę jesienną z 24 trafieniami, a wynik spotkania w samej końcówce ustaliła Patrycja Rogalska.

W taki oto sposób rekordowym zwycięstwem „Górniczki” zakończyły ligowe zmagania w 2017 roku, a 29 listopada czeka je ostatni oficjalny mecz przed przerwą zimową. W 1/8 finału Pucharu Polski piłkarki GKS Górnik Łęczna zmierzą się z Heliosem Białystok.

GKS Górnik Łęczna – MKS Olimpia Szczecin 10:0 (3:0)

Ewelina Kamczyk 17, 55, 79, 82, Dżesika Jaszek 23, Weronika Zawistowska 27, Dominika Grabowska 53, Agnieszka Jędrzejewicz 70, Anna Sznyrowska 72, Patrycja Rogalska 88

Górnik: Palińska – Dyguś (Materek 70), Górnicka, Guściora, Jelencić (Rogalska 70) – Zawistowska (Sznyrowska 60), Zdunek, Matysik, Grabowska (Karpińska 75), Kamczyk – Jaszek (Jędrzejewicz 70)

Olimpia: Lichy – Szwed, Hryb (Sudyk 67), Janik, Lachman, Michalczyk, Niewolna, Preś (Fil 58), Ratajczyk (Brodzik 80), Szymaszek (Szymańska 80), Trzcińska (Witczak 58)