Oficjalna strona

Remis z SMS Łódź, strzelały tylko „Górniczki”

W meczu 16 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna po raz drugi w tym sezonie straciły ligowe punkty. Mistrzynie Polski zremisowały na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 z UKS SMS Łódź 2:2. Co zaskakujące wszystkie bramki w niedzielnym spotkaniu zdobyły piłkarki naszego klubu.

W pierwszych minutach spotkania kibice oglądający rywalizację na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 byli świadkami szarpanej gry z obu stron. W 15 minucie lewą stroną ruszyła Nikola Karczewska, która płasko dośrodkowała futbolówkę w pole karne, a niefortunnie nabiegająca Ana Jelencić posłała futbolówkę do własnej bramki. W odpowiedzi na dośrodkowanie z prawej strony boiska zdecydowała się Gabriela Grzywińska, centrostrzał naszej pomocniczki minął bramkarkę gości i wylądował w siatce. Niestety mimo wyrównania nie byliśmy w stanie wyjść na prowadzenie. Na domiar złego jeszcze przed przerwą ponownie straciliśmy bramkę, a na listę strzelców wpisała się Natasza Górnicka zdobywając tym samym drugiego gola dla Łodzi, drugiego samobójczego w tym spotkaniu.

Po przerwie piłkarki Górnika zamknęły rywala na jego połowie i raz po raz starały się groźnie atakować. Swoje okazję miały Agata Guściora, która trafiła w poprzeczkę i Emilia Zdunek, która po wspaniałej rulecie nieznacznie się pomyliła. Ostatecznie w 81 minucie gry do wyrównania doprowadziła Małgorzata Grec. Mistrzynie Polski straciły punkty w drugim z rzędu ligowym spotkaniu, a teraz czeka je wyjazd do Krakowa na zaległy mecz z AZS UJ Kraków.

GKS Górnik Łęczna – UKS SMS Łódź 2:2 (1:2)

Gabriela Grzywińska 32, Małgorzata Grec 81 – Ana Jelencić 15(s), Natasza Górnicka 45(s)

Górnik: Kowalska, Dyguś, Górnicka, Grec, Jelencić (Guściora 75), Grabowska (Zawistowska 57), Matysik (Sikora 78), Balcerzak, Grzywińska, Kamczyk, Zdunek

SMS: Paturaj, Enjo, Zubchyk, Konat, Kurzawa, Zbyrad (Dragunowicz 65), Achcińska (Glinka 88), Parczewska (Sokołowska 77), Turkiewicz (Filipczak 62), Karczewska, Jedlińska (Stanović 85)