Oficjalna strona

Śnieżne derby dla Górniczek

W spotkaniu 13 kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały w Derbach Lubelszczyzny AZS PSW Biała Podlaska 5:0. Po dwie bramki dla mistrzyń Polski zdobyły Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek, a jedno trafienie dołożyła Sylwia Matysik, to było 13 z rzędu zwycięstwo „Zielono-Czarnych” w obecnym sezonie.

Mistrz Polski GKS Górnik Łęczna

Jeszcze przed rozpoczęciem derbowej rywalizacji nad stadionem „Akademiczek” rozpoczęły się opady śniegu, które towarzyszyły piłkarkom obu drużyn przez cały mecz. Od początku dzisiejszego spotkania stroną dominującą były mistrzynie Polski, które w ciągu pierwszych minut powinny zdobyć przynajmniej dwie bramki, a swoje okazję miały Gabriela Grzywińska i Ewelina Kamczyk, która finalnie wpisała się na listę strzelców w 4 minucie gry. W kolejnych minutach piłkarki GKS Górnik Łęczna dołożyły kolejne trafienia. W 20 minucie bramkę numer dwa strzeliła Emilia Zdunek. Kilka chwil później Zdunek miała już na swoim koncie dublet, po tym jak wykorzystała rzut karny, który chwilę wcześniej wywalczyła Ana Jelencić.

Piłkarki AZS-u mimo szybko straconych trzech bramek starały się odgryzać wyprowadzając szybkie kontrataki, ale na ich drodze stawała dobrze interweniująca Klaudia Kowalska. Po upływie półgodziny gry szybki kontratak wyprowadziły piłkarki Górnika. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazła się Grzywińska, która została sfaulowana przed polem karnym, a faulująca ją Dominika Dewicka obejrzała za swoje przewinienie czerwoną kartkę. Jeszcze przed przerwą mistrzynie Polski zadały kolejny cios, a tym razem mierzonym uderzeniem na listę strzelców wpisała się Sylwia Matysik.

Po zmianie stron nasza drużyna bardzo szybko dołożyła kolejne trafienie, a po raz drugi drogę do bramki „Akademiczek” znalazła Kamczyk. W kolejnych minutach „Górniczki” długo utrzymywały się przy piłce i raz po raz stwarzały zagrożenie pod bramką AZS-u. Dobre okazję miały Kamczyk, czy Grzywińska, jednak finalnie rywalizacja w Białej Podlaskiej zakończyła się zwycięstwem „Zielono-Czarnych” 5:0.

AZS PSW Biała Podlaska – GKS Górnik Łęczna 0:5 (0:4)

Kamczyk 4, 48, Zdunek 20, 23 (k), Matysik 41

AZS: Dewicka – Sosnowska, Bosak, Edel, Michalska (Niedbała 65), Płoska (Mikołajczak 68), Wołos, Stasikowska (Snopczyńska 30), Gąsieniec, Cieśla (Dranouskaya 55), Lefeld

Górnik: Kowalska – Rogalska (Sikora 46), Górnicka, Grec, Jelencić (Karpińska 70), Matysik, Grzywińska, Grabowska (Guściora 46), Balcerzak, Kamczyk, Zdunek (Kłoda 63)