Oficjalna strona

Tuzin goli w Krakowie, Górniczki z kompletem punktów

Za nami pierwsze ligowe starcie w 2018 roku! W spotkaniu rozegranym w Krakowie piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały tamtejszy AZS UJ 8:4 i z trzema punktami na koncie wracają do Łęcznej.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna

Już pierwsza ofensywna akcja „Górniczek” mogła zakończyć się zdobyciem gola. Po prostopadłym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarką gospodarzy znalazła się Dominika Grabowska, jednak piłkę po jej strzale zdołała odbić interweniująca Karolina Klabis. Kibice śledzący rywalizację w Krakowie na pierwszego gola musieli czekać do 17 minuty. Właśnie wtedy po zamieszaniu pod bramką gospodyń piłkę do siatki skierowała Dżesika Jaszek. Niespełna dziesięć minut później „Górniczki” prowadziły już różnicą dwóch bramek, a na listę strzelców wpisała się Emilia Zdunek. Kiedy wydawało się, że nasza drużyna ma wszystko pod kontrolą w 37 minucie Ana Jelencić przewróciła w polu karnym jedną z rywalek, a prowadząca to spotkanie Elżbieta Faryniarz ukarała ją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i przyznała gospodyniom rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamieniła Aleksandra Nieciąg. Kilka chwil później zaskoczone takim obrotem spraw „Górniczki” musiały ponownie wyciągać futbolówkę z siatki, a na listę strzelców wpisała się Ewelina Bolko. Jeszcze przed przerwą udało się odzyskać prowadzenie, a ponownie do siatki trafiła Emilia Zdunek.

Po zmianie stron podrażnione takim obrotem spraw „Górniczki” ruszyły do kolejnych ataków i w przeciągu 25 minut zdobyły pięć bramek. Najpierw do siatki trafiła Ewelina Kamczyk, później dwukrotnie Agata Guściora. W 77 minucie po akcji Weroniki Zawistowskiej futbolówkę do własnej bramki skierowała Magdalena Konopka, a w dwie minuty później 8 gola dla Górnika zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz. W samej końcówce spotkania gospodynie dwukrotnie wykorzystały gapiostwo naszej drużyny i zmniejszyły rozmiary porażki. Na listę strzelców wpisały się Weronika Wójcik i Małgorzata Bartosiewicz.

Po szalonym meczu „Górniczki” pokonały Akademiczki 8:4 i zrobiły kolejny krok do zdobycie Mistrzostwa Polski. Już za tydzień w niedzielę 18 marca o godzinie 16:00 piłkarki GKS Górnik Łęczna zmierzą się na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej z KKS Czarni Sosnowiec, na ten mecz i kolejne spotkania naszych zawodniczek już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

AZS UJ Kraków – GKS Górnik Łęczna 4:8 (2:3)

Aleksandra Nieciąg 38(k), Ewelina Bolko 44, Weronika Wójcik 90, Małgorzata Bartosiewicz 90 – Dżesika Jaszek 17, Emilia Zdunek 26, 45, Ewelina Kamczyk 55, Agata Guściora 64, 73, Magdalena Konopka 77(s), Agnieszka Jędrzejewicz 79

AZS UJ: Klabis – Woźniak, Malota Konopka, Nieciąg, Zapała, Bolko, Wilk, Kubaszek, Bryzek, Wójcik

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Jelencić – Grabowska (Zawistowska 60), Matysik, Grzywińska (Rogalska 70), Kamczyk, Zdunek (Materek 65) – Jaszek (Jędrzejewicz 60).