Oficjalna strona

Udane Mistrzostwa Polski, 3 medale sekcji MMA

W ostatnią niedzielę na hali MOSiR w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA. W zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Amatorska Liga MMA i Dragon Fight Club Sochaczew wystartowało 14 zawodników i zawodniczek GKS Górnik Łęczna, którym udało się wywalczyć trzy medale. Z brązowym krążkiem do Łęcznej wrócił Artur Cichosz, srebro przypadło w udziale Izabeli Walczak, a po złoto sięgnęła Aleksandra Rola.

Zawodnicy MMA GKS Górnik Łęczna

Jeszcze przed wyjazdem do Sochaczewa faworytkami do zdobycia medalu były nasze Panie. Aleksandra Rola i Izabela Walczak stanęły do walki wśród seniorek walczących w kategorii do 57 kilogramów i solidarnie obie znalazły się w finale, gdzie mniej doświadczona Walczak oddała bardziej doświadczonej wicemistrzyni świata palmę pierwszeństwa. W drodze do finału nasze zawodniczki stoczyły po jednej walce na etapie półfinału (w eliminacjach o ich awansie zdecydował wylosowany wolny los). Grono medalistów uzupełnił stawiający swoje pierwsze kroki w MMA Artur Cichosz, który wygrał 3 z 4 walk i stanął na najniższym stopniu podium.

Oprócz medalistów, trzech zawodników Górnika skończyło rywalizację tuż za podium. Wojciech Żuchnik, Rafał Korecki i Adrian Abramiuk wygrali dwie pierwsze walki, a w trzeciej musieli uznać wyższość rywala i ostatecznie zakończyli zmagania na czwartym miejscu. Oprócz nich w mistrzowskiej rywalizacji wzięli udział Rafał Dziurka, Adrian Żak, Jarosław Wróbel, Jakub Szyszka, Sebastian Niewiadomski, Michał Marcinek, Daniel Okoński i Karol Sieńko. Trener naszych zawodników Konrad Płaza oprócz trójki medalistów wyróżnił również Rafała Dziurkę, który mimo porażki pokazał się z bardzo dobrej strony i zakończył udział w zawodach przez niezrozumiałą decyzję sędziego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 27 65 
2. KKPK Medyk Konin 27 64
3.    KKS Czarni Sosnowiec 27 61
4. AZS PWSZ Wałbrzych 27 51
5. UKS SMS Łódź 27 39
6. GKS Katowice 27 35
7. AZS UJ Kraków 27 42
8. AZS PSW Biała Podlaska 27 38
9. MKS Olimpia Szczecin 27 28
10. AZS Wrocław 27 19
11. TS Mitech Żywiec 27 18
12. Polonia Poznań 27 1

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna