Oficjalna strona

Wałbrzych wygrał w Łęcznej

Piłkarki GKS „Górnik” Łęczna nie będą mile wspominać 10 kolejki Ekstraligi. Wicemistrzynie Polski przegrały po raz pierwszy w sezonie 2017/2018, a sposób na ich pokonanie znalazła drużyna AZS PWSZ Wałbrzych, która zwyciężyła 1:0. 

Rywalizacja na stadionie w Łęcznej rozpoczęła się dość niespodziewanie. Brązowe medalistki mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu wykorzystały złe ustawienie lidera Ekstraligi i po szybkiej akcji prawą stroną boiska wyszły na prowadzenie, a do siatki z bliskiej odległości trafiła Oliwia Rapacka. Po utracie bramki zaskoczone „Górniczki” systematycznie przejmowały kontrolę na boisku i zaczęły kreować sobie dobre okazję pod bramkowe, a blisko szczęścia była Ewelina Kamczyk i Agata Guściora.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie gospodynie raz po raz kreowały sobie dobre okazję do zdobycia gola, a drużyna przyjezdnych miała problem, aby wyjść z własnej połowy. Dobre okazję do wyrównania miały Dżesika Jaszek i Kamczyk, jednak w decydujących momentach zabrakło im trochę szczęścia. Rozpędzające się coraz bardziej „Górniczki” przyhamowała nieco kontuzja Agnieszki Jędrzejewicz, która opuściła boisko na noszach i została zabrana do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy została wypuszczona do domu. W ostatnich minutach spotkania nasza drużyna nie mając już nic do stracenia ryzykowała zostając z tyłu jeden na jeden, przyniosło to korzyść w postaci kolejnych okazji, które miały Dominika Grabowska i Anna Sznyrowska, jednak nie przyniosło upragnionego gola.

Po tej porażce Górnik stracił pozycję lidera w tabeli Ekstraligi.

 

GKS Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)

Oliwia Rapacka 4

Górnik: Palińska – Jelencić, Górnicka, Rogalska (Sznyrowska 57), Guściora, Kamczyk, Zdunek, Matysik, Zawistowska (Jędrzejewicz 57, Materek 74), Grabowska, Jaszek

Wałbrzych: Dąbek, Pluta (Kędzierska 87), Mesjasz, Siwińska, Aszkiełowicz, Dereń, Ratajczak, Rędzia, Głąb (Kowalczyk 90, Klepatska 90), Gradecka, Rapacka (Szewczuk 73)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna
Tabela
1. Medyk Konin 14 39
2. GKS Górnik Łęczna 14 37
3. Czarni Sosnowiec 14 30
4. AZS Wałbrzych 14 26
5. UKS SMS Łódź 14 18
6. AZS UJ Kraków 14 17
7. Mitech Żywiec 14 16
8. AZS Biała Podlaska 14 13
9. Olimpia Szczecin 14 12
10. Sportowa Czwórka 14 9
11. Unifreeze Górzno 14 9
12. AZS Wrocław 14 8