Oficjalna strona

Walka do samego końca, Górnik pokonał Wałbrzych

W zaległym spotkaniu 16 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie AZS PWSZ Wałbrzych 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyły Natasza Górnicka i Anna Sznyrowska.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej rozpoczęła się od szybkich ataków naszej drużyny, a dobre okazję do zdobycia gola miały Anna Sznyrowska i Karolina Koch. W kolejnych minutach wicemistrzynie Polski cały czas miały optyczną przewagę na boisku, jednak dobrze ustawiająca się w defensywie drużyna gości skutecznie neutralizowała nasze ataki i starała się groźnie kontratakować. Właśnie po jednej z takich kontr w doskonałej okazji znalazła się Klaudia Miłek. Na nasze szczęście napastniczka z Wałbrzycha nie potrafiła wykorzystać sytuacji sam na sam z Anną Palińską.

Po zmianie stron do głosu znów doszły „Górniczki”, które w 57 minucie otworzyły wynik spotkania. Po krótki rozegranym rzucie rożnym piłkę w pole bramkowe dośrodkowała Ewelina Kamczyk, a niepilnowana Natasza Górnicka z bliskiej odległości wpakowała futbolówkę do siatki. W miarę upływu czasu nasza drużyna wypracowała sobie kolejne okazję do zdobycia gola, a bliskie szczęścia były Emilia Zdunek i Weronika Zawistowska. W 82 minucie z rzutu rożnego dośrodkowała Zdunek, a Sznyrowska strzałem głową podwyższyła prowadzenie wicemistrzyń Polski. Chwilę później doświadczona napastniczka mogła po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak jej strzał instynktownie odbiła Daria Antończyk. W doliczonym czasie meczu kontaktową bramkę zdobyła Małgorzata Mesjasz, jednak to było wszystko na co tego dnia stać było drużynę z Wałbrzycha.

Kontuzji w środowym spotkaniu doznały Dżesika Jaszek i Wiktoria Marszewska, które obecnie przebywają na badaniach.

GKS Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 2:1 (0:0)

Natasza Górnicka 57, Anna Sznyrowska 82 – Małgorzata Mesjasz 90

Górnik: Palińska – Dyguś, Hajduk, Górnicka, Kwietniewska, Koch (Jaszek 53), Parczewska (Marszewska 46, Noras 88), Jędrzejewicz (Zawistowska 53), Kamczyk, Zdunek – Sznyrowska

AZS: Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencic, Kowalczyk (Pluta 75), Ratajczak, Dereń, Maciukiewicz, Bezdziecka, Miłek

Jedna odpowiedź na „Walka do samego końca, Górnik pokonał Wałbrzych”