Oficjalna strona

Zwycięstwo i powrót na fotel lidera

W spotkaniu 8 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały przed własną publicznością AZS Wrocław 1:0. „Górniczki” zainkasowały komplet dzięki samobójczej bramce Karoliny Ostrowskiej z 41 minuty gry.

GKS Górnik Łęczna

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej rozpoczęła się od szybkich ataków naszej drużyny, a blisko szczęścia były kolejno Anna Sznyrowska, Emilia Zdunek i Dżesika Jaszek, jednak to zawodniczka gości otworzyła wynik sobotniej rywalizacji. W 41 minucie „Górniczki” po raz kolejny zaatakowały agresywnie zawodniczki z Wrocławia, które po pełniły kilka błędów w defensywie, a piłkę do własnej bramki skierowała niefortunnie Karolina Ostrowska.

Po zmianie stron cały czas stroną przeważającą były nasze zawodniczki, jednak mimo kilku okazji, które miały m.in Ewelina Kamczyk i Dominika Grabowska nie udało im się już zmienić wyniku rywalizacji z „Akademiczkami” z Wrocławia.

GKS Górnik Łęczna – AZS Wrocław 1:0 (1:0)

Karolina Ostrowska 41 (s)

Górnik: Kowalska – Górnicka, Jelencić, Guściora, Grzywińska (Zawistowska 57), Grabowska, Matysik, Kamczyk (Kłoda 88), Zdunek, Sznyrowska (Jędrzejewicz 46), Jaszek

Wrocław: Sapor – Bączek (Jankowska 87), Maskiewicz, Czudecka, Jurczenko (Kaim 60), Korda, Kwapisz (Ślusarczyk 73), Olszewska, Ostrowska, Turkiewicz, Wróblewska