Aleksandra Posiewka w Górniku!

Kolejną zawodniczką, która od nowego sezonu będzie broniła zielono-czarnych barw jest Aleksandra Posiewka. Napastniczka związała się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

To dla mnie ogromny krok naprzód. Chcę rozwijać się piłkarsko, a wiem, że Górnik daje takie możliwości. Jestem zawodniczką, która na boisku szybko podejmuje decyzje i która, mówiąc nieskromnie, jest skuteczna pod bramką rywala. Dam z siebie wszystko, by pomóc Górnikowi w osiągnięciu celów – powiedziała tuż po parafowaniu kontraktu 16-letnia napastniczka.

Posiewka jest młodzieżową reprezentantką Polski. Ostatnio występowała w KKPK Medyku POLOMarket Konin, w którym zdążyła już zadebiutować w Ekstralidze. Wcześniej grała także w barwach AZS PSW Biała Podlaska.

– Ola to piłkarka, którą znam doskonale z młodzieżowych reprezentacji Polski. Na każdym zgrupowaniu dawała o sobie znać – to jeden z większych talentów polskiej piłki kobiecej. Jest usposobiona bardzo ofensywnie i może występować we wszystkich formacjach z przodu. Jej główne atuty to szybkość, inteligencja boiskowa i drybling – opisuje nasz szkoleniowiec, Robert Makarewicz. I dodaje: – Ostatni rok miała nieco stracony z powodu kontuzji więzadeł, ale jest na tyle pracowita, że bardzo szybko doszła do pełni formy. Liczymy na to, że w Górniku jej talent eksploduje.

Przypomnijmy, że już wcześniej do naszego zespołu dołączyły Klaudia Miłek, Zofia Giętkowska, Katja Skupień, Oliwia Frontczak i Marianna Litwiniec. Drużyna treningi przed startem nowego sezonu rozpocznie już w poniedziałek, 12 lipca.

Najbliższy mecz Ekstraliga

Kalendarz wydarzeń

(godz. 12:00 ) GKS Górnik Łęczna - GKS Katowice

(godz. 12:00 ) AP LOTOS Gdańsk - GKS Górnik Łęczna

(godz. 12:00 ) GKS Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków

(godz. 16:00 ) Olimpia Szczecin - GKS Górnik Łęczna

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 KKS Czarni Sosnowiec 0 0
2 TME UKS SMS Łódź 0 0
3 GKS Górnik Łęczna 0 0
4 KKPK Medyk POLOMarket Konin 0 0
5 Śląsk Wrocław 0 0
6 GKS Katowice 0 0
7 AZS UJ Kraków 0 0
8 Olimpia Szczecin 0 0
9 AP LOTOS Gdańsk 0 0
10 Sportis KKP Bydgoszcz 0 0
11 Rekord Bielsko-Biała 0 0
12 Tarnovia Tarnów 0 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 0 0
2 GKS Górnik Łęczna 0 0
3 KS SWD Wodzisław Śląski 0 0
4 1 KS Ślęza Wrocław 0 0
5 CWKS Resovia Rzeszów 0 0
6 Bronowianka Kraków 0 0
7 UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 0 0
8 TS ROW Rybnik 0 0
9 KS Unia Opole 0 0
10 KKS Zabrze 0 0