Drugi zespół poza Pucharem

Nasza druga drużyna pożegnała się niestety z Pucharem Polski. Zielono-czarne w 1/16 finału rozgrywek uległy 0:3 Medykowi POLOMarket Konin.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Medyk do głosu doszedł dopiero w końcówce, a w doliczonym czasie gry sędzia podyktowała rzut karny dla naszych rywalek. Jedenastkę wykorzystała Anna Gawrońska.

Na początku drugiej połowy koninianki trafiły po raz drugi, a do naszej siatki trafiła Natalia Chudzik. Chwilę później mogło być już 0:3, ale kolejny rzut karny dla Medyka obroniła tym razem Klaudia Zielińska. Od tego momentu to my zaczęliśmy tworzyć sobie więcej sytuacji, których nie potrafiliśmy jednak zamienić na gola. Zemściło się to w minucie 70., kiedy trzecią bramkę dla rywalek strzeliła Rocane. W kolejnych minutach trzy szanse z rzutu wolnego miała Nikola Dębińska, ale za każdym razem górą była bramkarka Medyka, Jagoda Sapor.

Ostatecznie więc mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych.

Przypomnijmy, że nasz pierwszy zespół swój mecz 1/16 finału rozegra w innym terminie. Planowane na godz. 16:00 starcie z Czarnymi Sosnowiec zostało bowiem przełożone.

GKS Górnik II Łęczna – KKPK Medyk POLOMarket Konin 0:3 (0:1)

Bramki: Gawrońska 45’+3, Chudzik 48’, 70’ Rocane.