Pewne zwycięstwo w Gdańsku

W meczu 14. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet sięgnęliśmy po kolejne ważne trzy punkty, pokonując na wyjeździe AP Orlen Gdańsk 4:1. Dzięki temu zwycięstwu utrzymujemy wysoką pozycję w tabeli i pozostajemy w ścisłej czołówce ligi, potwierdzając dobrą formę w ostatnich tygodniach.

Od pierwszych minut staraliśmy się narzucić swój styl gry i kontrolować przebieg spotkania. Długo brakowało jednak konkretów pod bramką rywalek. Przełamanie przyszło w 35 minucie. Po dobrze rozegranej akcji i precyzyjnym podaniu Paulina Tomasiak dała nam gol, który pozwolił zejść na przerwę z prowadzeniem.

Po zmianie stron ruszyliśmy jeszcze odważniej do ataku i szybko przełożyło się to na kolejne trafienia. Najpierw podwyższyliśmy wynik, chwilę później dołożyliśmy trzecią bramkę i przejęliśmy pełną kontrolę nad meczem. Gospodynie odpowiedziały jednym trafieniem, jednak końcówka ponownie należała do nas. Ustaliliśmy wynik spotkania na 4:1, pewnie sięgając po komplet punktów.

Skład Górnika:
Natalia Piątek – Roksana Ratajczyk, Maja Hrelja (73′ Kimberly Sanford), Milena Kazanowska, Julita Głąb (62′ Kazyna Norbayeva) – Weronika Kłoda, Weronika Kaczor, Klaudia Lefeld (73′ Alexxis Lipsey) – Anna Rędzia (46′ Karla Kurkutovic), Paulina Tomasiak, Julia Piętakiewicz.

15 marca 2026, 12:30 – Gdańsk | ul. Traugutta 29
AP Orlen Gdańsk – GKS Górnik Łęczna 1:4 (0:1)
Bramki: Alina Kharashchak 74′ – Paulina Tomasiak 35′, 85′, Roksana Ratajczyk 63′, Julia Piętakiewicz 65′

Żółte kartki: Katarzyna Konat 61′ – Roksana Ratajczyk 21′

Sędziowała: Michalina Diakow (Raczyce)

Najbliższy mecz Ekstraliga

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 Czarni Sosnowiec 17 43
2 Pogoń Szczecin 17 41
3 GKS Górnik Łęczna 17 38
4 GKS Katowice 15 30
5 Śląsk Wrocław 16 24
6 GROT SMS Łódź 17 22
7 Lech Poznań UAM 16 21
8 AP ORLEN Gdańsk 17 20
9 Rekord Bielsko-Biała 17 19
10 KS Uniwersytet Jagielloński 17 14
11 Energa Stomilanki Olsztyn 16 7
12 Pogoń Dekpol Tczew 16 1